RX 470 sistemde ekran dalgalanması sorunu

AsiOne

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar, bir sorun yoktu. Oyuna girince birdenbire böyle olmaya başladı. Zaten oluyordu ama belirgin değildi ve monitörde izler var, pikseller sürekli hareket ediyor. Monitöre alttan yavaşça vurunca görüntü değişiyor. Bunu nasıl çözerim? Monitör değiştirmeli miyim? Ayrıca HDMI to VGA dönüştürücü kullanıyorum. Ekran kaydında sorun gözükmüyor.

Sistemim;
Sadece VGA girişli 2. el eski monitör. 60 Hz.
ASUS STRIX RX470 4 GB.
Ryzen 3 3100.
8 GB RAM.
500W 80+PSU.

Bu telefondan çektiğim;

Bu ekran kaydı;

PanzerTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
60
Ben tam olarak fark edemedim.

Dalgalanma sorunlarının çözümü monitör ve kasayı ayrı prize takmak oluyor. İsterseniz deneyin. 2.adım olarak da FreeSync kapatın.

AsiOne

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ben tam olarak fark edemedim.

Dalgalanma sorunlarının çözümü monitör ve kasayı ayrı prize takmak oluyor. İsterseniz deneyin. 2.adım olarak da FreeSync kapatın.
Hocam ilk videoda görüldüğü şekilde oluyor. Anlatmak gerekirse, böyle çizgiler yukarı aşağı gidiyor geziyor ve çok kötü görüntü ortaya çıkarıyor. 6lı priz kullanmaktayım ve odamda 1 tane priz var 2 li taktıktan sonra bir tane de 3lü çekip ona bağladım sorun çözüldü, teşekkürler. ayrıca şimdi 6lı priz mi sıkıntılı yoksa yeni bir tane daha alsam da aynı prizde olduğundan dolayı aynı sorunu verir mi?

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,803
Hocam ilk videoda görüldüğü şekilde oluyor. Anlatmak gerekirse, böyle çizgiler yukarı aşağı gidiyor geziyor ve çok kötü görüntü ortaya çıkarıyor. 6lı priz kullanmaktayım ve odamda 1 tane priz var 2 li taktıktan sonra bir tane de 3lü çekip ona bağladım sorun çözüldü, teşekkürler. ayrıca şimdi 6lı priz mi sıkıntılı yoksa yeni bir tane daha alsam da aynı prizde olduğundan dolayı aynı sorunu verir mi?
Sorunun elektrikten olduğu kesin mi?
Topraklama hattını bir kontrol ettirmenizi öneririm, eğer donanımsal olmadığı kesin ise.

AsiOne

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Sorunun elektrikten olduğu kesin mi?
Topraklama hattını bir kontrol ettirmenizi öneririm, eğer donanımsal olmadığı kesin ise.
Hocam bilmiyorum monitörü başka prizde denedim tam değil ama tatmin edici şekilde düzeldi. Bu topraklama olaylarından pek anlamıyorum. donanımsal olmadığı kesin değil çünkü monitör zaten sorunlu gölgelenme v.s. sorunları var eski bir model

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaşlar, bir sorun yoktu. Oyuna girince birdenbire böyle olmaya başladı. Zaten oluyordu ama belirgin değildi ve monitörde izler var, pikseller sürekli hareket ediyor. Monitöre alttan yavaşça vurunca görüntü değişiyor. Bunu nasıl çözerim? Monitör değiştirmeli miyim? Ayrıca HDMI to VGA dönüştürücü kullanıyorum. Ekran kaydında sorun gözükmüyor.

Sistemim;
Sadece VGA girişli 2. el eski monitör. 60 Hz.
ASUS STRIX RX470 4 GB.
Ryzen 3 3100.
8 GB RAM.
500W 80+PSU.

Bu telefondan çektiğim;

Bu ekran kaydı;
Ben fark edemedim.