Rootlu S3 Güncellenir mi

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Galaxy s3 ume root yukledim fakat rom yukleyince telefonumun imeisi degisiyor efs yedegini kursam bile imei geliyor fakat sebeke olmuyor.S3 ume gelen android 4.3 guncellemesini kies ile kurabilir miyim?Kurarsam sorun olurmu? Rootu odin kullanmadan temizleyip güncelleyebilir miyim?

Sweatnothing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rootlu cihazlara kies ile yapamazsin cünkü imei farklı oluyor dediğin gibi sammobile den indir 4.3 ü odinle kur ayni şey?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
odin ile yapabilirsin o zaman da imei sorunu oluyor uçabilir yani imei

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Odine hic bulasmak istemiyorum efs ve rom yedegini almama ramen rom kurduvunda imei geri gelsede sebeke sorunu oluyor telefon paralel ithalatmis ben rom indirirken tukiye romunu kuruyorum sorun bu yuzden olabilir mi

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
rootlu makineyi güncellerseniz cihaz kilitlenebilir.rootlu iken denemeyin derim.orjinal rom yükledikten sonra deneyin sorun olmaz.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Peki simdiki rootu nasil kaldirabilirim superuserden kaldirinca cihaz hala modifiyeli gozukuyo triangle away diye bi program varmis rootu kaldirmak icin ise yarar mi

korsan_4288

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende s3 var ımeı de gıttı yaptım gereklı programlar var ıstersen yardımcı olabılırım telefon modelın ne?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
her güncellemede imei sorunu yaşayan biriyim. zuluman patch'teki kernel ve modemi kurunca düzeliyor şebeke geliyor.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu konular ile ilgili cok bilgim yok android 4.3 romunu yukliyip imeisinin degiscegini biliyorum ama oyle yapip cihazi servise yollicam fakat ben rootlu kaldirmama ragmen her servise yolladigimda cihaz bana rootlu geliyor super user olmasada cihazim modifiyeli oluyor sayac varmis galiba onu nasil sifirlicaz

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bende s3 var ımeı de gıttı yaptım gereklı programlar var ıstersen yardımcı olabılırım telefon modelın ne?

Benim imeimin degismesi ulkeyle ilgili olabilir cihazi carefour sa dan aldim fakat paralel ithalatmis Cihazin hangi ulkeden geldigini bilsem ona gore rom atsam yine imei degisir mi acaba. Birde telefonumun romu hangi ulke onuda bilmiyorum. Kiese girince (XXX) yaziyor ulke yerinde

zuluman patch yaparsın odin ile kurduktan sonra

Zuluman patch nedir ve ben bu konularda acemiyim herkes yapabilir mi bu olayı?

Reaksiyon puanı
2,146
Kardeş ben şimdi anlatıcam ama biliyorum üstüne bi ton soru daha gelecek, müsait olsam birebir ilgilenirim neredeyse ama değilim maalesef. Ben sana özet geçeyim gerisini sen araştırıver.

Odin ile firmware nasıl yüklenir öğren ve son türkiye 4.3 firmware dosyasını indirip telefona yükle.

Telefonu root et ve cwm recovery yükle.

Zuluman ın patchlediği ugmk6 kernel ve modem dosyalarını indir.

Cwm recovery den zip nasıl yüklenir öğren.

İndirdiğin kernel i ve modemi cwmden yükle.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeş ben şimdi anlatıcam ama biliyorum üstüne bi ton soru daha gelecek, müsait olsam birebir ilgilenirim neredeyse ama değilim maalesef. Ben sana özet geçeyim gerisini sen araştırıver.

Odin ile firmware nasıl yüklenir öğren ve son türkiye 4.3 firmware dosyasını indirip telefona yükle.

Telefonu root et ve cwm recovery yükle.

Zuluman ın patchlediği ugmk6 kernel ve modem dosyalarını indir.

Cwm recovery den zip nasıl yüklenir öğren.

İndirdiğin kernel i ve modemi cwmden yükle.

Odin ile herhangi birsey indirince cihazimin imeisi degisiyor ve sebeke problemi oluyor.Cihazima turkiye romu yerine baska bir rom indirmem gerektigini dusunuyorum. Cihazin samsung turkiye garantisi yok.
Ben odini 4.1.2 den 4.0.4 e donmek icin kullandigimda imei degismisti efs yedegini ve eski romu da yukledim fakat imei geldi sebeke gelmedi.
Cihazimin ozel garantisi var oraya gondermek istemiyorum 5 gunde geliyor

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefona root yüklemek nedir hocam :)
İlk cihazım xperia neo du şimdi ise galaxy note var ve root işleminden sonra imei kesinlikle değişmedi. 50 tane custom rom denedim bir çok kez root işlemni gerçekleştirdim imeim hayla aynı.
Ayrıca root'lu olan Galaxy note cihazıma odin ile 4.1.2 stock rom'Unu kurdum hiç bir sorun olmadı.
Zaten üzerine romlar yüklenmiş, rootlanmış, kerneller atılmış bir cihaza odin ile stock rom kurarsanız hepsi sıfırlanır root dahil.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben rom atarken imei degisiyo ilk denememde degismemisdi universal romdu galiba ondan sonra tuekiye romunu atinca imei degisti

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yardım edebilecek yokmu ?

Reaksiyon puanı
2,146
Odin ile herhangi birsey indirince cihazimin imeisi degisiyor ve sebeke problemi oluyor.Cihazima turkiye romu yerine baska bir rom indirmem gerektigini dusunuyorum. Cihazin samsung turkiye garantisi yok.
Ben odini 4.1.2 den 4.0.4 e donmek icin kullandigimda imei degismisti efs yedegini ve eski romu da yukledim fakat imei geldi sebeke gelmedi.
Cihazimin ozel garantisi var oraya gondermek istemiyorum 5 gunde geliyor

Zuluman patch i o yüzden yükleyeceksin diyorum zaten, giden şebekeyi o geri getirecek.

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben rom atarken imei degisiyo ilk denememde degismemisdi universal romdu galiba ondan sonra tuekiye romunu atinca imei degisti

Kardeşim kusura bakma ama yanlış bir şeyler yapıyosundur.
Defalarca rom kurdum defalarca stock rom'a geri döndüm imei numaram hiç değişmedi

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Root yapılınca imei gitmez.Root luyken resmi güncellemeyi alamazsın ama odin ile yükleyebilirsin.IMEI'in gitmesinden kastın klon imei'li cihazın sanırım.O yüzden güncelleme veya yeni rom yükledin mi şebeke gider.Bunun çözümüde zuluman patch.Bende bu şekilde kullanıyorum.Yukarıda arkadaşlar anlatmışlar neler yapacağını.O adımları izle.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zuluman patch i o yüzden yükleyeceksin diyorum zaten, giden şebekeyi o geri getirecek.

Zuluman patch'ı ve orjinal rom u nerden bulabilirim? Sammobileden indirdigim orjinal olmuyor.Sistem uygulamaları arasında opera mini vs. uygulamalar oluyor.

Root yapılınca imei gitmez.Root luyken resmi güncellemeyi alamazsın ama odin ile yükleyebilirsin.IMEI'in gitmesinden kastın klon imei'li cihazın sanırım.O yüzden güncelleme veya yeni rom yükledin mi şebeke gider.Bunun çözümüde zuluman patch.Bende bu şekilde kullanıyorum.Yukarıda arkadaşlar anlatmışlar neler yapacağını.O adımları izle.

Zaten root atinva imei gitmedi.Cihaz klon imeili değil 4.0.4 den 4.1.2 ye telefonum rootsuzken sorunsuz guncelledim. Klon imeili olmayan telefonda zuluman patch ı kurarsam sorun olurmu ayrica zuluman patch i imei gidincemi kurcam onceden yedek vs almalimiyim

viktor reznov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamün Aleyküm ben s3 e kies üzerinden 4.3 yüklemiştim .. Güncellemede bi sıkıntı yaşamam demi arkadaşlar rootlu değil sonuçta resmi güncellemeden 3 gün önce 4.3 e yükseltmştim problem olur mu acaba ?

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim kusura bakma ama yanlış bir şeyler yapıyosundur.
Defalarca rom kurdum defalarca stock rom'a geri döndüm imei numaram hiç değişmedi

Ben ilk romumu atarken imei degismemisti turkiye romunu indirince degisti ayrica turkiye romlarini atinca odinde system yazarken kirmizi bi sey cikiyordu yukardaki kutudan

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Zuluman patch'ı ve orjinal rom u nerden bulabilirim? Sammobileden indirdigim orjinal olmuyor.Sistem uygulamaları arasında opera mini vs. uygulamalar oluyor.

Zaten root atinva imei gitmedi.Cihaz klon imeili değil 4.0.4 den 4.1.2 ye telefonum rootsuzken sorunsuz guncelledim. Klon imeili olmayan telefonda zuluman patch ı kurarsam sorun olurmu ayrica zuluman patch i imei gidincemi kurcam onceden yedek vs almalimiyim

Klon imei değilse cihazın gerçek imei nereye gitti o zaman ? Güncelleme yapınca veya yeni ROM yükleyince cihazında şebeke mi gidiyor ? Tam olarak sorununu anlayamadım.Eğer yeni ROM yükleyince şebeken gidiyorsa zuluman patch çare olur.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefon rootsuzken güncelleyince imei değişmiyordu. Rom atınca değişiyor imei. 004900000000000 oluyor rom atınca

Reaksiyon puanı
2,146
İmei değişmiyor sadece şebeke gidiyorsa zuluman çare olur ama imei gidiyorsa olmaz, efs yedeği yüklemekle imei geri getirebilirsen gerisi kolay

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Android 4.0.4 kurduğumda efs ile imeiyi geri getirmiştim fakat şebeke gelmemişti. Ama android 4.3 te de aynısı olur mu bilmiyorum.
Yapacağım işlemleri sıralarsam:
1-Android 4.3 sürümünü odinle flashlamak
2-Efs yedeği ile imeiyi getirmek
3-Zuluman patch ile şebekeyi getirmek
mi olacak?

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0

byyuzarsif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benım de bir sorum olacak benimki s3 I9300 öncelikle bu guncelleme benimkini de içeriyormu bide benim tel galıba kaçak, ıme atılmıs buna 4.3 nasıl yuklerim ime gider mi giderse nasıl tekrar atarım yada hiçbiri olmasa tekrar eskı halıne abilirmiyim ayrıca yukarıda bahsi geçen programlar tam olarak neye yarıyor ve bana hangileri lazım tam olarak yardımcı olabilecek biri varsa resimli analatabilirmi
her şey için şimdiden Allah razı olsun

Reaksiyon puanı
2,146
Biraz araştırsan en azından zuluman diye aratsan neye yaradığını görürdün bir sürü sitede konusu var bunun, armut piş ağzıma düş demeyin lütfen, bir de resimli anlatım yapar mısın diyorsunuz. Başka arzunuz? :)

Neyse durumun yukardaki arkadaşla aynı. Kendin 4.3 firmware yükleyip zuluman patch uygulayacaksın.