Render işlemi sırasında ekran görüntüsü gitmesi

Redkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum
Sistemim
Ryzen 5 2600
Asus strix x370-F gaming
Corsair 8*2 3000 MHz
GTX 750 ti
Rampage 80plus 750 watt
Render işlemi yaparken ekranda görüntü gidiyor PC normal şekilde çalışmaya devam ediyor CPU sıcaklığı 65-70 derece arası GPU 30-40 derece arasında seyrediyor sıcaklık olarak bir problem görünmüyor tüm sistem stres testlerini yaptım CPU GPU RAM hiç bir problem görünmüyor render programlari olarak Adobe premiere pro camtasia kullandım aynı sorunu yapıyor bir bilgisi yada aynı sorunu yaşayan oldu ise yardımlarını bekliyorum teşekkürler herkese

GEGEBYTE

Asistan
Reaksiyon puanı
20
bios ve sürücü güncellemesi yapabilirsin yada windows sürümünden kaynaklı ise 2004 sürümüne güncelleyebilirsin

Redkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bios son çıkan son sürümü kullanıyorum tüm güncellemeler yapıldı. PC yi komple söküp yeniden topladım işlemci ve ekran kartı macunlarına kadar yeniledim ram'leri tek tek çıkartıp denedim ama sorun devam ediyor pc bazen reset atıyor bazen ekran gidip kasa çalışmaya devam ediyor nette baya araştırma yaptım bu sorunu yaşayanların çoğu işlemci sıcaklığı sebebiyle yaşıyor benim cpu ve gpu sıcaklığımda sıkıntısız görünüyor ama anlam veremedim bir türlü pc'nin tüm bileşenlerini tek tek başka parçalarla denemekten başka şansım kalmadı gibi görünüyor...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunu çözdüm günlerdir denemediğim hiç bir şey kalmadı bios güncelleme yeni windows kurma parçaları söküp takma temizleme işlemcinin volt değerlerini el ile ayarlama ve akla gelebilecek herşey sorunun Asus aura yazılımında olması beni çok şaşırttı programı sildim hiç bir sorun kalmadı aynı sorunu yaşayan arkadaslara bilgi vermek istedim

Son düzenleme: