Soru Redmi Note 11S Ekran Takılma Sorunu

BayBaran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Redmi Note 11S cep telefonumun yaklaşık 1 ay önce iç camı kırıldı. Ben de 2 gün önce tamirciye bıraktım ve bugün teslim aldım telefonu. Ekranda takılmalar ve yırtılmalar söz konusu. Tamirci yazılımsal bir şey olduğunu kendisiyle alakalı olmadığını söyledi. Telefon kırılmadan önce Xiaomi HarmonyOS güncellemesi gelmemişti acaba o güncelleme ile böyle bir problem mi ortaya çıktı bilginiz var mı? bir de takılmanın yazılımsal veya donanımsal olduğunu nasıl ayırt edebilirim?

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,061
Videosunu çekip, gösterebilme imkanınız var mı?

BayBaran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam en kısa sürede atmaya çalışcağım şu an yanımda başka telefon yok maalesef ama şöyle düşünebilirsin 60hz de 40 fpf 90 hz de 30 fps gibi kasma oluyor ana menüde sayfalar arasınd gezerken aynı zamanda nadir de olsa yırtılma yapıyor 60 hz den 90 a çekince daha donuyor yani

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,061
hocam en kısa sürede atmaya çalışcağım şu an yanımda başka telefon yok maalesef ama şöyle düşünebilirsin 60hz de 40 fpf 90 hz de 30 fps gibi kasma oluyor ana menüde sayfalar arasınd gezerken aynı zamanda nadir de olsa yırtılma yapıyor 60 hz den 90 a çekince daha donuyor yani
Stok ROM'u kurmayı deneyin tekrar.

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,061
nasıl yapıcam onu acaba
Unlock edin cihazı eğer etmediyseniz. Telefonu açarken kilit açık simgesi çıkıyor mu Redmi logosu kısmında? Bir şey yok ise öncelikle Mi Unlock Tool ile önyükleme kilidini açmalısınız. Önce ayarlardan usb hata ayıklama ve oluyorsa önyükleme kilidi ayarını açın. Sonrasında bilgisayara bağlayın ve Mi Unlock Tool'dan önyükleme kilidini açın. 1 hafta beklemek gerekiyor sanırsam.