R9 280x Uyumlu Yeni Bir Sistem Önerisi

Vanaca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba,PS4 mü almalıyım yoksa PC'mi güncellemeliyim sorunsalımda en sonunda Pc güncellemeye karar verdim. Bu konuda içim rahat. Hatta ekran kartıma dahi karar vermiştim (R9 280xXFX ya da MSI 3G) fakat vatan bilgisayarda çalışan görevli sistemime göz atınca darboğaz oluşacağını söyledi. Ben de bu konularda biraz mükemmeliyetçi olduğumdan direkt vazgeçtim; nasraf yapacaksam ya tam olsun ya var olan devam etsin diye düşünüyorum.Şimdi sizlerin fikirlerine danışmak istediğim ilk konu şudur: Aşağıda bilgilerini verdiğim sistemim için R9 280x ayarında bir kartı full kapasite kullanabilmem için ne gibi geliştirmeleri önerirsiniz? Bunu yapmak F/P açısından değer midir? Yoksa; " Hocam boşver 1000 tl daha kat işin içine temiz bi sayfa aç 3 sene kafan rahat olsun" mu dersiniz merak ediyorum. Öncelikle PC'mden bahsedeyim

Thermaltake Armor Plus
AMD Phenom IIx6 1055T
8 gb Ram (fakat hız ve ddr türünü gerçekten hatırlamıyorum, burada anakart modeli devreye girecek sanırım)
Gigabyte 790fxta-ud5-am3<
Ekran Kartı HD5970
750 watt thermaltake
V8 İşlemci soğutucuusu
128 GB SSD
1 TB 64 MB cache hdd (hatalı yazmış olabilirim)

Ekli dosyayı görüntüle 12147

Şimdi ben bu sistem R9 280x almadım, aldırtmadılar. Gaza geldim, anakartıyla işlemcisiyle ekran kartıyla donanımı değiştireceğim. Kasa,PSU,soğutucu, hdd ihtiyacım zaten yok (öyle değil mi?)

2000 tl bütçe bu isteğim için komik bir rakam mı olur? Önerileriniz nedir? Hazır anakart değişecekse Nvidia kart mı düşünmeliyim? Yani kafamda deli sorular... Şu Pc'yi zamanında topladıktan sonra biraz uzak kaldım gelişmelerden, siz değerli cevaplarınız yazarken ben forumu hatmetmeye gidiyorum. Ama o kadar çok şey var ki! Şeytan diyor uğraşma çak bi PS4 kafan rahat devam et.

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.