PSU'nun Kablosu, Anakart Besleme Soketine Yetmiyor

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Selamün Aleyküm :) SDN Sakinleri ..

Geçenlerde, Yeni bir boş kasa satın aldım :) Eski kasamdaki parçaları boş kasaya monte ettim.. herşey tamam fakat :) PSU'nun anakartı beslemek için kullanılan soketi kısa kalıyor :) Ekran kartının eğri durmasına sebep oldu.. ayrıca diğer PCI slotlarını kullanmam imkansız.. Ayrı olarak soketli kablo bulurum diye araştırma yaptım , ama yok bulamadım .. Yeni bir PSU alacak imkanımda yok şimdilik :) diyorumki bu kablolara tek tek o kablo'ya uygun ek yapsam bi zararı olurmu öğrenmek istedim..

09012010279.jpg

gördüğünüz gibi psu havada asılı :D

09012010280.jpg

Edit : Arkadaşım uzatma kablosuna rastlamış http://www.moddshop.com/asp/product/2555/Silverstone-ATX-Uzatma-kablosu-24-20-4-20-Pin kabloları kesmeme gerek kalmadı artık :) ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum..

Eχe.CuƬioη

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Neden kasayı değiştirmiyorsunki riske girmeye değmez bence

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Eχe.CuƬioη;1110444 dedi ki:
Neden kasayı değiştirmiyorsunki riske girmeye değmez bence

Başka güzel kasa bulamadım :) hem fiyat hemde görünüş hemde soğutma bakımından hoşuma gidiyor :) Değiştirmeyi düşünmüyorum kasayı..

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Eχe.CuƬioη;1110458 dedi ki:
Yukarda boş yer yok yanı ?
evet malesef yok :) Uzun kablolu PSU almam gerek aslında fakat şuan imkan olmadığı için böyle bir şey yapmayı düşünüyorum

s7v7n

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Adını sanını bilmiyorum ama Psu'in çok kalitesiz duruyor. O psu'e sistem emanet etme tez elden değiştir derim ben. O kabloya ek yapmak biraz riskli, çok kablo var kısa devre ihtimali yüksek. Eğer İstanbul'daysan kadıköy yazıcıoğluna bir bak. Uzatmak için kablo bulabilirsin. Kablo bulamasan bile bir erkek bir dişi soket alıp ek kabloyu kendin yapabilirsin.

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Adını sanını bilmiyorum ama Psu'in çok kalitesiz duruyor. O psu'e sistem emanet etme tez elden değiştir derim ben. O kabloya ek yapmak biraz riskli, çok kablo var kısa devre ihtimali yüksek. Eğer İstanbul'daysan kadıköy yazıcıoğluna bir bak. Uzatmak için kablo bulabilirsin. Kablo bulamasan bile bir erkek bir dişi soket alıp ek kabloyu kendin yapabilirsin.

Evet PSU eski :)

Eχe.CuƬioη

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ne Psu ne kasa hatadır anakart demiş şairimiz:D
Kardeş o anakartın güç kaynak girişlerin yanlış yerde olması MSI hangi akla hizmet ediyolar bilmiyomki:D

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Eχe.CuƬioη;1110558 dedi ki:
Ne Psu ne kasa hatadır anakart demiş şairimiz:D
Kardeş o anakartın güç kaynak girişlerin yanlış yerde olması MSI hangi akla hizmet ediyolar bilmiyomki:D

o kablodan buldum ama :D maşallah küçcücük şey 20 TL .. :D çok pahalı Para biriktirip Ya anakart Yada PSU'yu değiştircem .. başka çare yok.. boşu boşuna 20 TL bayılmayalım.. PC baya eski zaten değiştirmeye kasadan başlamış olurum.. sırayla anakart,psu,hdd'yi yükseltirim,sonra ekran kartı,sonra işlemci :) en pahalı o çünkü :)

saygılar