Programlamaya 0'dan nasıl başlanır?

muhful2493

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben lise 3 öğrencisiyim. Allah nasip ederse hedefim bilgisayar mühendisliğini kazanmak. Ama üniversiteyi beklemeden kendim programlamaya başlamak istiyorum. Birkaç sorularım var. Cevaplarsanız çok sevinirim.

1-Proglamlamaya nasıl başlayayım? Hangi dille başlayayım?
2-Hangi dili hangi yazılımda yazcağımızı nasıl anlıyoruz?
3-Hackerler hangi dilleri kullanıyor?
4-Dilleri yazmak için neler kullanılır? En iyileri hangileri?
5-benim proglamlamada ki hedefim çok büyük. İleride çok iyi yerlere gelmek istiyorum.Çok iyi projelere imzamı atmak istiyorum. Bu nun için en uygun diller nelerdir.

Şimdiden Teşekkürler...

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Aynı konu aynı isim altında var. Yine aynı konu başka şekilde isimlendirilmiş olarakta bir kaç kez var. Yine İnternete aradığın zaman, aynı konu ile ilgili, bir çok yerde belki binlerce soru yöneltilmiş olduğunu görebilirsin. Daha önce açılmış konuları okuma zahmetinde bulunursan, bizi aynı şeyleri tekrardan yazma zahmetinden kurtarmış olursun. Büyük hedefleri olmayan bir kimseyede rastlamadım.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
C'den başla. Sonra C++. Sonra C#. Web programlamada da HTML'den başlayabilirsin.

White1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler bende aynı şekil lise 3 e gidiyorum ve web tasarım okuyorum. Bölümler hakkında pek bir bilgim yoktu ne seçeceğimi bilemedim ve okulumda olan tek bölüm olduğu için gittim. Neyse ben c# üzerinden ilerlemek istiyorum lise 2 den biraz bilgim var ve mantığını kavradım sayılır daha console aplicationda öğrendik. Bunu üzerinden ilerlemek istiyorum sizce doğru olur mu?? Çevremde bu yolda ilerlersem daha iyi olucağımı söylediler bende severek yaparım zaten. Kod yazmayı seviyorum ve sıkılmıyorum yazarken. c# üzerinde ilerlerken nerden bilgileri almam lazım ne yönde ilerlemem lazım üniversiteye giderken hangi bölümü seçmem lazım tavsiyeleriniz nelerdir??? şuan pek bişi öğrenemicem okul dolayısıyla yazın başlicam rahat rahat. c# yanında başka öğrenmem gerek program var mı? Sonralarda üniversite hayatında belki yada daha önce yada sonra herneyse bunun yanında site için javascript dreamweaver asp de öğrenmeyi düşünüyorum önerileriniz nedir?

algea

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Algoritma nedir nasıl yapılır diye araştırman lazım. Seçeceğin üniversite bölümü hangisi olacak acaba ona göre yardım edelim...