Prim için yapılan çakallıklar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bence, bu konuyu yazmak için en iyi yer burası :)

İstiyorlar ki, sosyal medyadan yanıt vereyim, sonra prim yapsınlar :)

Madem prim yapacaklar, o zaman SDN Forum üzerinden yapsınlar.

Gelelim konuya...

Sıkıntılı bi kitle var. Bir elin parmakları kadar. Bu kitleyle;

Zamanında çalışmış olabiliriz...

Ortak bir video çekmiş olabiliriz...

Aynı sektörde çalışıyor, toplantılarda karşılaşıyor olabiliriz...

Bir şekilde yollarımız kesişmiş olabilir, özetle. Ne oluyorsa, bundan sonra oluyor. Başlıyorlar sosyal medyadan laf sokmaya, prim kasmaya. İstedikleri ortamdan yanıt vermeyeceğim de. Maksatları, etkileşim oluşturup, takipçi kasmak.

Diyeceksin ki "Maksatlarını nereden biliyorsun?".

Bizzat "Abi senle tartışınca etkileşim çok oluyor, ben bu şekilde devam ederim eğer sen de kabul edersen" diye DM atan bile var. Belki zamanı geldiğinde açıklarız onları da.

Tabloya bakıyorum, gerçekten acınacak bir durumdalar. Aklı sıra eğlendiklerini sanıyorlar laf sokup ama içlerinde bitmeyen bir eziklik ve kuyruk acısı var.

Onları da anlamaya çalışıyorum :rolleyes:

Ne yaparsan yap, benim kadar çok çalışamayacaksın, izlenemeyeceksin...

Şimdiden kasmaya başlasan, haftalar ve aylar sonra olacağın en uç yer, bana yaklaşmak. Sen bana yaklaştığını zannettiğinde, ben başka bir yerden bakıyor olurum sana merak etme.

Amma ego yaptın diye kızacaksınız, haklısınız, tarzım da değil ama bazen bu acı gerçekleri de hatırlatmak lazım. Çok ağlamakla değil çok çalışarak kazanılır. Bundan dolayı çok net yazıyorum.

Yine güncellerim bu başlığı, epey yazacak şey var aslında.

İnsanda karakter olmalı. Ekmek yediğin kabı, dostluk ve abilik gördüğün ortamı pisletmek, bir adama yakışmaz.

Yollar ayrılmış, herkes işinde gücünde. Bak işine. Görevlerini en iyi şekilde yap, bize salça olup eline ne geçecek? Biraz daha takipçi mi? Takipçi lazımsa, karakterini sıfırlama söyle bana, yardımcı olurum ben.

Bu da böyle bir açıklamamdır dostlar :) SDN Forum'a selamlar olsun.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Biraz merak ve birkaç tahminim var.. İpucu alma şansımız var mı?

Şaka bir yana, senin üzerinden yapmayacaklar da kimin üzerinden yapacaklar abi :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Biraz merak ve birkaç tahminim var.. İpucu alma şansımız var mı?

Şaka bir yana, senin üzerinden yapmayacaklar da kimin üzerinden yapacaklar abi :)
Tam da bunun için yapıyorlar işte :) link vereceğim, trafik kasacaklar.

Senin dediğin de doğru :)

Mars!

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
439
Selamınızı aldık. Kim bunlar merak etmedim de değil.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bence böyle prim yapmaya, başkalarının üzerinden geçim sağlamaya meraklı olan insanlar çok ilginç. Instagramda 10 takipçi fazla olsa ne olur eksik olsa ne olur. Yaptıkları hem emek hırsızlığı hem de saygısızlık bence.
Teknoloji tarafında SDN ile yarışmak gerçekten de imkansıza yakın. (Rakipleri diyemeyeceğim rakipleri yok) Diğer teknoloji şirketleri SDN nin oldukça gerisinde.
Abi paylaşırsan da biz tıklamayalım ki mutlu olup daha da prim yapmaya çalışmasınlar.
Ama şu doğru ki prim yapacak doğru kişiyi bulmuşlar ?

Reaksiyon puanı
196

Gelelim konuya...

Bir şekilde yollarımız kesişmiş olabilir, özetle. Ne oluyorsa, bundan sonra oluyor. Başlıyorlar sosyal medyadan laf sokmaya, prim kasmaya. İstedikleri ortamdan yanıt vermeyeceğim de. Maksatları, etkileşim oluşturup, takipçi kasmak.

Bizzat "Abi senle tartışınca etkileşim çok oluyor, ben bu şekilde devam ederim eğer sen de kabul edersen" diye DM atan bile var. Belki zamanı geldiğinde açıklarız onları da.

Tabloya bakıyorum, gerçekten acınacak bir durumdalar. Aklı sıra eğlendiklerini sanıyorlar laf sokup ama içlerinde bitmeyen bir eziklik ve kuyruk acısı var.

Şimdiden kasmaya başlasan, haftalar ve aylar sonra olacağın en uç yer, bana yaklaşmak. Sen bana yaklaştığını zannettiğinde, ben başka bir yerden bakıyor olurum sana merak etme.

Amma ego yaptın diye kızacaksınız, haklısınız, tarzım da değil ama bazen bu acı gerçekleri de hatırlatmak lazım. Çok ağlamakla değil çok çalışarak kazanılır. Bundan dolayı çok net yazıyorum.

İnsanda karakter olmalı. Ekmek yediğin kabı, dostluk ve abilik gördüğün ortamı pisletmek, bir adama yakışmaz.

Yollar ayrılmış, herkes işinde gücünde. Bak işine. Görevlerini en iyi şekilde yap, bize salça olup eline ne geçecek? Biraz daha takipçi mi? Takipçi lazımsa, karakterini sıfırlama söyle bana, yardımcı olurum ben.

abi beni yükseltebilrimisin
rütbemi

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
182
Çok severek takip ettiğim birisiniz gerçekten size yapılan saygısızlığı bize de yapılmış sayarım ben.

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911
Üstelik YT'de de primler çok. Hastayım abone olun diyorlar. Allah'ı seviyorsanız beğenin diye sürekli yorumlar çıkıyor. Hiç te yok şikayet et butonu.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686

Gelelim konuya...

Bu da böyle bir açıklamamdır dostlar :) SDN Forum'a selamlar olsun.
Abi bu ezelden beri böyledir.Deli gibi çalışıp meyvesini alanlar ve onun peşinde dolaşan beleşçi sıfatlı insanlar.Bunlara pas vermemek lazım,bazılarının niyeti iyi olsa da çalışmadan olmuyor

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,111
Abi karaktersiz insanlar her yerde va. Sonuçta karaktersiz. Ne dersen boş , bir kulaktan girer diğer kulaktan çıkar. Allah'a havale etmek gerek.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Hafta içinde Ekşi entrysini okudum. Çoğu mesaja da hak verdim. YouTube kanalı olarak içeriklere baktığımda hep telefon, hep telefon. "Eskiden haber kaynağı olarak SDN gösterilirdi." cümlesi neyi ifade ediyor? SDN eskisi kadar aktif değil mi? Siyasi, din konuları mı arttı? Teknik konular mı azaldı? Neden donanım, sistem incelemesi, montaj videoları yok kanalda? Bunlar yıkıcı değil, yapıcı eleştiridir. Umarım anlatabilmişimdir.

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911
Hafta içinde Ekşi entrysini okudum. Çoğu mesaja da hak verdim. YouTube kanalı olarak içeriklere baktığımda hep telefon, hep telefon. "Eskiden haber kaynağı olarak SDN gösterilirdi." cümlesi neyi ifade ediyor? SDN eskisi kadar aktif değil mi? Siyasi, din konuları mı arttı? Teknik konular mı azaldı? Neden donanım, sistem incelemesi, montaj videoları yok kanalda. Bunlar yıkıcı değil, yapıcı eleştiridir. Umarım anlatabilmişimdir.
Ne yalan söyleyim biraz anladım. :D

Despot Han

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Hafta içinde Ekşi entrysini okudum. Çoğu mesaja da hak verdim. YouTube kanalı olarak içeriklere baktığımda hep telefon, hep telefon. "Eskiden haber kaynağı olarak SDN gösterilirdi." cümlesi neyi ifade ediyor? SDN eskisi kadar aktif değil mi? Siyasi, din konuları mı arttı? Teknik konular mı azaldı? Neden donanım, sistem incelemesi, montaj videoları yok kanalda. Bunlar yıkıcı değil, yapıcı eleştiridir. Umarım anlatabilmişimdir.
Maalesef doğru, telefonlara çok ağırlık geldi. Biraz daha eskiye dönük tarza geçmesi lazım Hakkı Abi'nin.