Polis ne kadar ileri gitti sizce?

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Deprem mağduru polis mağduru da oldu... Depremzedeyi çöpe atmaya çalışan bu polis ne kadar ileri gitmiş olabilir?

17 Ağustos'un üzerinden 10 yıl geçti... 10 yılda acılar çabuk unutuldu... Depremzedenin mağduriyeti de...

Irak Kızılayı'nın 10 milyon dolarlık bağış petrol yardımı ile İzmit'te yaptırılan deprem konutlarına Valilik kararıyla bir bürokratın yerleştirilmesi tam da yıldönümünde depremzedelerin sabrını taşırdı...

Depremzedeler bürokratın konutlara yerleşmesi için getirilen eşyaların içeri alınmasını engellemeye çalışınca polis müdahale etti. Müdahalede orantısız güç kullanan polis, eylemci bir depremzedeyi de çöp kutusuna atmaya çalıştı... Eylemci sakinleşmeyince çöp kutusunun altına sıkıştırarak kutuyla birlikte itti...

Dönemin Irak lideri Sadam Hüseyin'in talimatıyla yardım yapıldığı için 'Saddam Konutları' olarak adlandırılan 230 konutta oturan deremzedelere 5 yıllık süre sonunda Kocaeli Valiliği ve Özel İdare Müdürlüğü ''Burada oturma süreniz doldu'' diyerek çıkmalarını istedi.

Boşalan konutlar Vali yardımcıları ile daire müdürleri lojman olarak verilmeye başlandı.

Depremzedeler Bölge Çalışma Müdür Yardımcısı Ercan Kale'nin eşyalarını taşıyan kamyonetin geçişini barikat kurarak engellemeye çalıştı. Bunun üzerine Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ekipleri gönderdi. Polisler 10 depremzedeyi gözaltına alırken, bazı depremzedeler de binaların önünde çekyatları ateşe verdi. Bunun üzerine itfaiyeden yardım istendi.

100275.jpg

100276.jpg

100277.jpg

100278.jpg

100279.jpg

100280.jpg

100282.jpg

100281.jpg

Kaynak

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Çok klasik bir laf olacak ama burası Türkiye.
Başka söze gerek yok.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
İt herifler ağlatacaklar adamı ya Allah'tan bulsunlar.

izmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:lol:arkadaşlar sizler yanlış görüyorsunuz onlar TÜRK polisi değil orasıda TÜRKİYE değil bizde böyle şeyler olurmu hiç çok ayıp sizlere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cynic

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yazıklar olsun..!! Türkiye nasıl kazanıldı ve ne hale geldi..
Acayip duygulanıorum yaa:(

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
eminim bir çoğunuz "ben olsam varya dünyanın dayağını yiyecek olsamda o polisin suratunı dağıtırım" diyorsunuz ama bu ülkede polise direnmek 10 yıldan başlıyor.kim olsa girecek o kutuya.

polise gelince;
19 yaşıma geldim.polis görünce korkuyorum.oysaki benim bildiğim polis korkutucu değil koruyucu olmalıdır...

superjax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
unutuyorlar kime hizmet ettiklerini,maaşlarını kimin vergileriyle aldıklarını,asıl görevlerinin halkı koruyup yanında olmak olduğunu...
böyle devam ederse polis gördüğüm yerde polise arkamı bile dönmem.neme lazım sonumuz Uğur Kaymaz,Baran Dursun,Metin Göktepe ler gibi olur.
sonra 'duvardan düştü öldü' derler.

can_dostum1979

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yine söylüyorum Kim nederse desin.
Ben POLİS leri sevmiyorum hiçbirzamanda sevmeyeceğim.
Hep nefret etmişimdir..

Elimden gelse bi kaşık suda boğarım

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Egemenlik, kayıtsız şartsız milleti çöpe atanlarındır!

Türkiye Cumhuriyetinin ısrarla gizlenen yönetim biçimi (sivil ya da askeri tüm iktidarlar için geçerlidir.)

Oligarşi: sadece belirli bir zümrenin bir ülkeyi yönetmesiyle ortaya çıkan yönetim biçimidir. Yunancadaki 'az' ve 'yönetim' kelimelerinin birleşmesiyle oluşturulmuş bir kelimedir.

Genelde yönetimdeki grup, askeri, siyasi veya maddi olarak ülkenin önde gelen gruplarından birisidir. Bazı siyaset bilimcileri, yönetim şekli ne olursa olsun, her devletin yönetiminde mutlaka bir oligarşi olduğunu belirtirler. Oligarşi, küçük bir azınlığın yönetimde olduğu devlet biçimidir. Bu açıdan ele alındığında, oligarşi kavramı, devletin tüm kurumlarının küçük bir azınlığının kontrolünde olması demektir. Oligarşi bütün devletlerin ortak paydasıdır. Demokrasiye göre daha küçük bir grubu yönetime sürerken aslında bir bakıma demokrasiyi de kapsar. Çünkü -demokrasi çok seslilik demektir- düşünce çeşitliliğinin olmadığı ülkelerdeki demokrasilerdeki uygulanış oligarşiyle aynıdır aynı görüşteki (nüfusa göre küçük) bir grup devleti yönetir.

Kaynak: Oligarşi - Vikipedi

Polisin demokrasilerde halkın canının malının bekçisi iken Oligarşik düzenlerde, yöneten takımının, emperyalizmin ve sömürünün bekçiliğini yapmaya başlar. Kendisi de yönetilen tabakadan olan polisin içindeki hıncı aynı kastta bulunan insanlardan çıkarması ise bana hep George Orwell'in Hayvan Çiftliği romanını hatırlatır.

Muhabbetle...

silaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Deprem mağduru polis mağduru da oldu... Depremzedeyi çöpe atmaya çalışan bu polis ne kadar ileri gitmiş olabilir?

17 Ağustos'un üzerinden 10 yıl geçti... 10 yılda acılar çabuk unutuldu... Depremzedenin mağduriyeti de...

Irak Kızılayı'nın 10 milyon dolarlık bağış petrol yardımı ile İzmit'te yaptırılan deprem konutlarına Valilik kararıyla bir bürokratın yerleştirilmesi tam da yıldönümünde depremzedelerin sabrını taşırdı...

Depremzedeler bürokratın konutlara yerleşmesi için getirilen eşyaların içeri alınmasını engellemeye çalışınca polis müdahale etti. Müdahalede orantısız güç kullanan polis, eylemci bir depremzedeyi de çöp kutusuna atmaya çalıştı... Eylemci sakinleşmeyince çöp kutusunun altına sıkıştırarak kutuyla birlikte itti...

Dönemin Irak lideri Sadam Hüseyin'in talimatıyla yardım yapıldığı için 'Saddam Konutları' olarak adlandırılan 230 konutta oturan deremzedelere 5 yıllık süre sonunda Kocaeli Valiliği ve Özel İdare Müdürlüğü ''Burada oturma süreniz doldu'' diyerek çıkmalarını istedi.

Boşalan konutlar Vali yardımcıları ile daire müdürleri lojman olarak verilmeye başlandı.

Depremzedeler Bölge Çalışma Müdür Yardımcısı Ercan Kale'nin eşyalarını taşıyan kamyonetin geçişini barikat kurarak engellemeye çalıştı. Bunun üzerine Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ekipleri gönderdi. Polisler 10 depremzedeyi gözaltına alırken, bazı depremzedeler de binaların önünde çekyatları ateşe verdi. Bunun üzerine itfaiyeden yardım istendi.

Kaynak

Bu habere başlığı atan arkadaşım. Konuyu neden çarpıtma gereği duydun anlamış değilim. Polisle bir alıp veremediğin var sanırım. Vatandaş gözaltına alınmamak için çöp tenekesinin yan tarafında bulunan tutma yerini tutmuş. Yani gözaltına alınmamak için direniyor. Sen kalkmış polis ne kadar ileri gitmiş diyorsun? Kaldıki bizim polisimiz ne senin nede çok değerli yorum yapan katılımcıların zannettiği gibi değildir. sadece mantıklı düşünüp olayı iyi değerlendirmek gerekir. BİR HABERİ DUYURURKEN BU ŞEKİLDE ÇARPITARAK KONU AÇMAK TARAFLI İŞ YAPMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR. UMARIM BUNDAN SONRA AÇACAĞIN KONULARDA BUNA DİKKAT EDERSİN

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu fotoğraflara bakıp da Polis teşkilatına kızanları anlıyorum lakin bilinmelidir ki, her yerde olduğu gibi buradada çürük elmalar mevcuttur. Bir elmaya kızıpda sepeti atmak olmaz. Ve her polis aynı değildir, şikayet mekanizmasını harekete geçirirseniz, sonucu pekala görürsünüz.Unutulmamalıdır ki, başımızın ilk dara düştüğü an aranılan yer polistir. O yüzdendir ki, hepinizi sükunete davet ediyor, akıl ve mantıkla bu işler hallolur diyorum. saygılarımla.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Polise olan güvenimizi sarsmamalılar. Hiç yakışmıyor bu görüntüler polise.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bu habere başlığı atan arkadaşım. Konuyu neden çarpıtma gereği duydun anlamış değilim. Polisle bir alıp veremediğin var sanırım. Vatandaş gözaltına alınmamak için çöp tenekesinin yan tarafında bulunan tutma yerini tutmuş. Yani gözaltına alınmamak için direniyor. Sen kalkmış polis ne kadar ileri gitmiş diyorsun? Kaldıki bizim polisimiz ne senin nede çok değerli yorum yapan katılımcıların zannettiği gibi değildir. sadece mantıklı düşünüp olayı iyi değerlendirmek gerekir. BİR HABERİ DUYURURKEN BU ŞEKİLDE ÇARPITARAK KONU AÇMAK TARAFLI İŞ YAPMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR. UMARIM BUNDAN SONRA AÇACAĞIN KONULARDA BUNA DİKKAT EDERSİN

Kaynak linkine tıklasaydınız bu haber başlığını benim değil haber sitesinin atmış olduğunu görebilirdiniz.

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bir polis klasiği!!!
Polislerin birçoğu görevi kötüye kullanıyor.Dün trafiğin ortasında,bir döner kavşakta araçlarına başka bir polisi bindirdiler.Tabi zavallı sürücüler bu keyfi hareketi beklemek zorunda kaldılar.Ama bir şey yapamıyorsun.Uyarsan görev başındaki memura hakaretten içeri atarlar.Birinin yeğeni olmazsan işin zor bu ülkede.

aircanada15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler haber çarpıtılmış orada gidip kameralar var diye asıp kesmeye çalışmış hakaret etmiş polislere ben olsam başka şeyler yapardım.Yorumlarınız boşa gitti bu size ders olsun öyle bilip bilmeden yorum yapmayın saygılar..

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Çöpe sokamadılar adamı sonrasında tekmeyle yuvarladılar yokuşdan...Depremzede çıkacak Müdür yardımcısı oturacakmış konutlarda.yazık yazık...

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Polis öyle, polis böyle, polisi sevmem falan filan...
Bırakın bunları bir kenara, her meslekte iyi, kötü her tipten insan var.
Oradaki polisler de üstlerinin verdiği emirleri uyguluyorlar.
Acaba içinizden kaç kişi orada o emirleri alan polis olupta yok ben bu emre uymam deyip karşı çıkacak?
Klavye başında atıp tutmayı bırakın.
Oradaki polis olayı fazlasıyla abartmıştır, katılıyorum. Hoş birşey değil.
Depremzedelere ait konutların bilmem kimlere verilmesi de rezalet. Polisi yargılamayı bırakın da asıl sorunu oluşturan insanları araştırın.

Size bir polis örneği vereyim:

15 Ağustos'a 1 polis şehit oldu.
15 Ağustos'a 1 polis şehit gitti haberi - 16 Ağustos 2009 Pazar 12:20

Polis dediğimiz de evini geçindirmeye çalışan bir insan.

Söyleyin bakalım polisleri seviyor musunuz?

How High

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bence burda polisleri tartışmak yerine, depremzede vatandaşlarımızın onlar için yapılan lojmanlardan süreniz doldu diye çıkartılıp yerine bürokrat ya da vali yardımcılarının yerleştirilmesinin ne kadar acıklı bir durum olduğunu gözler önüne sermek daha mantıklı.

maviguvercin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Evet polisin içinde çok çürük elma,görevi keyfi kullananlar var ama bu sadece polisle alakalı bişey değil.İnsan olarak herkesin görevi dürüst olmak ama maalesef kişinin karakteri zedelenmişse hangi makamda olursa olsun oturduğu koltuk onu şekillendirir çünkü karaktersizdir.önemli olan karakterini kullanıp hangi makamda olursa olsun o makama düzgün bi karakter vermek yoksa KARAKTERSİZLİKLER diz boyu...

ethem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
olayın iç yüzünü bilmeden sadece fotağrafa bakarak yorum yapmak haksızlık olur belki tahrik edecek şeyler yaptı hem halkın polise güvendiği gibi suçlularında korkmalarında yeri var diye düşünüyorum

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
beyler haber çarpıtılmış orada gidip kameralar var diye asıp kesmeye çalışmış hakaret etmiş polislere ben olsam başka şeyler yapardım.Yorumlarınız boşa gitti bu size ders olsun öyle bilip bilmeden yorum yapmayın saygılar..

Bu haber de yanlış anlaşıldığı ve boş yere suçlandığı için üzülen, yemeden içmeden kesilen Türk polisi aslında merhamet ve şefkatin öbür adıdır. Şimdiye kadar ne bir emekli, ne bir öğrenci ne de bir işci dövmek şöyle dursun karıncayı bile incitmeyecek kadar hassas bir yapılanmadır.

yerseniz tabi...

abre06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
pkk yandaşları eylem yapıyor polisin burdaki kadar sesi cıkmıyor