Polat neden aşktan kaçıyor?

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Kurtlar Vadisi’nin kahramanı Polat Alemdar’ı canlandıran Necati Şaşmaz, aşk hayatını anlattı. Bakın neler çıktı..?

Zaman Gazetesi’nin Necati Şaşmaz ile yaptığı röportajda oldukça dikkat çeken bir detay bulunuyor.

Necati Şaşmaz, babasının kendisine yaptığı bir telkini şöyle anlattı:

"Diyor ki: İnsanların sevgisine layık olmaya çalış. Hiç kimseyi hor görme. Sana gelen bir insan, imza almak için olsun, fotoğraf çekmek için olsun, gülümsemeye çalış. O insanların içlerinde birer melek taşıdığını, o meleğin sana selam verdiğini düşün. Birisi seni göklere çıkarıyor, diğeri seni aşağılıyorsa ikisi de aynıdır oğlum. Bunlara aldanma. Hepimiz ölümlüyüz. Hepimiz topraktan yaratıldık. Ve nihayetinde bize üflenmiş olan ruhumuz aslına dönecek. Övdüğümüz de yerdiğimiz de topraktır aslında. Asıl övgüye layık olan, bize üflenen o nefestir. Kimse övülmekle bir kazanım elde etmez. Yerilmekle de bir şey kaybetmez. Biz neysek oyuz. Değişen bir şey olmayacak."

POLAT, NECATİ'NİN ROL MODELİ Mİ?

Necati Şaşmaz, "Polat, Necati’nin rol modeli mi?" sorusu üzerine, "Polat ailesinden, sevdiği her şeyden vazgeçip bu görevi yaptı. O noktada evet rol modelim. Ama ben bunu yapabilir miydim bilmiyorum" dedi.

Şaşmaz, Polat’tan nefret eden kişiler de bulunduğunu belirterek, "Polat’tan nefret eden, bu milletin ahlaki değerlerini omuzlamış bir insandan nefret ediyor. Ayrıca sevilmenin getirdiği sıkıntılar da olabiliyor" diye konuştu.

HİÇ AŞIK OLMADIM

Hiç aşık olmadığını belirten Şaşmaz, "Polat aşk konusunda çok güçsüz aslında. Aşkın insanların kimyasını bozduğunu söylemeye çalıştım. Ve hiç âşık olmadım. Bu kimyanın bozulmasını istemediğim için güçlü kalmayı tercih ediyorum" dedi.

Bir başka röportajında, "Direktifler veririm kendime âşık olmamak için. Âşık olmaya meyledersem hemen karşımdakinin kusurlarını sayarım, vazgeçerim aşktan" diyen Şaşmaz'a, "Bu patolojik bir durum değil mi?" sorusu yöneltiliyor.

AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR

Patolojik olabilir. Ama aşkın gözü kördür. Eğer ben kusur görebiliyorsam zaten âşık olamayacağım demektir. Eğer ben âşık olmuşsam zaten ne kusur göreceğim, ne bir şey. O direktifler de bana bir şey yapmayacak o zaman.

Aşka çabuk teslim olmam, bu kale değerli bir kaledir diyen Şaşmaz, "İlişkinin beni çok zedeleyebilecek kötüsünden kaçınırım. Beni odağımdan, hedefimden şaşırtmayan bir şey olabilirse olur. İnsan sevmeli. Aşk şimşek çakması gibi gerilim içerir. Hemen peşinden yağmurlar gelse de...İşte bu o yağmur sevgidir, huzur verir"

NEDEN POLAT'A AŞIK OLAN KADINLAR ÖLÜYOR?

Neden Polat'ın âşık olduğu bütün kadınlar ölüyor? sorusunu ise; "Takdir-i senaryodan. Aşk imkânsız olandır. Kavuşabilecek duruma gelince, senaryonun gerilimi bitiyor" diye yanıtladı.

Kaynak

lb.bingol

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Yalnız bu Nuriye Akman'ın dolayısıyla da Zaman Gazetesinin Ropörtajı.Bu yüzden Asıl kaynak olarak Zaman yazılmalıdır.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
İnternethaber sitesinde aldığım için orayı yazdım ve ayrıca internet haber kısaltarak yazmış.

lb.bingol

Profesör
Reaksiyon puanı
9
mila12 dedi ki:
İnternethaber sitesinde aldığım için orayı yazdım ve ayrıca internet haber kısaltarak yazmış.
Haber7'de tam var ama Asıl kaynak açısından dedim.

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Patolojik olabilir. Ama aşkın gözü kördür. Eğer ben kusur görebiliyorsam zaten âşık olamayacağım demektir. Eğer ben âşık olmuşsam zaten ne kusur göreceğim, ne bir şey. O direktifler de bana bir şey yapmayacak o zaman.

İyi bahane :)

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
mila12 dedi ki:
Neden Polat'ın âşık olduğu bütün kadınlar ölüyor? sorusunu ise; "Takdir-i senaryodan. Aşk imkânsız olandır. Kavuşabilecek duruma gelince, senaryonun gerilimi bitiyor" diye yanıtladı.
Kaynak
Romantik ile gerilim bi arada gitmiyor be ustam :)

muhammetöner

Asistan
Reaksiyon puanı
0

çok saçma bi yaklaşımm....

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
Filim icabı oluyor sanırım :O

mavinok.ta

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Başlık: Polat neden aşktan kaçıyor?
Cevap: E akıllı adam o yüzden.

:D :D

sergenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaww bu adam mafya.Allahaşkına bir de sevgili ile mi uğraşacak.O kadar ölüm peşinde..