Soru Playstation plus alıp ülke değiştirsem ne olur

zksrm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba, son 2 yıldır yurt dışında yaşıyorum ve birkaç ay içerisinde geri döneceğim. Türkiyeye geri dönmeden önce fiyat farkı dolayısıyla bir tane ps5 almak istiyorum ama daha önce kullanmış olduğum bir cihaz olmadığından dolayı sormak istedim, verdiği onlarca oyun olduğundan dolayı ps plus almak istiyorum ama türkiyeye gelince bölge değiştirebilecek miyim emin değilim. Birkaç forumda okuduğum kadarıyla PSN bölgesini değiştiremiyorsun gibi olaylar da varmış, sizlerin de fikrini merak ettiğimden dolayı yazıp sormak istedim. Ne yapmalıyım ve bu işler nasıl oluyor?

Cotznel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
PS5 cihazlarının bölge kilidi mevcut olduğundan, farklı ülkelerden getirtilen cihazlar, o ülkede kullanılamayan oyunlar ile bölge kısıtlamaları gibi sorunlar ile karşılaşabilir. Ancak, PS5 cihazınızın bölge kilidi olmadığı takdirde, farklı ülkelerden getirilen PS5 cihazları Türkiye'de de sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

PS Plus üyeliği ise bölge kilidine bağlı bir hizmet değildir. PS Plus üyeliğinizi farklı bir PSN hesabı üyeliği üzerinden alabilirsiniz. Ancak, PS5 cihazınızın bölge kilidi varsa, farklı bir bölgenin PS Plus üyeliğini kullanamazsınız.

Eğer getireceğiniz PS5 cihazının bölge kilidi olmadığını ve Türkiye'de kullanabileceğinizi teyit edebiliyorsanız, PS Plus üyeliğinizi Türkiye mağazasından alabilirsiniz. Eğer cihazın bölge kilidi olduğundan emin değilseniz, bölge kilidi olmayan bir cihaz satın almanız en doğru seçim olacaktır.

Son olarak, PS5 cihazınızı Türkiye'ye getirmeden önce, Türkiye'deki elektrik voltajına uygun bir cihazınız olduğundan emin olun. Aksi takdirde cihazınızı kullanmanız mümkün olmayabilir.