Pişmanım

Enisulger55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Geçenlerde arkadaşın gazına gelip çikolata ç(aldım) çok pişmanım geri gidip parasını veremem.bunun yerine gariban bir çocuğa yada sokakta duran dilencilere aldığım kadarının parasını verseme cezam affolurmu ? Pişmanım!!

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Çaldığın yere git, derdini güzelce anlat. çocuksun, bir şey demez, anlayış gösterir. Parasını öde ve sakın bir daha böyle bir şey yapma..

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bundan mutlaka o dükkanın/mağazanın sahibinin olayı bilip ondan helallik alman lazım. Parayı bırakıp gitmekle olmuyor.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bu yasta boyle hatan normal yapacagin sey gidip parasini uzatip abi kusra bakma gecen param yoktu dayanamadim aldim deyip parasini vermen olumlu karsilar merak etme yanmaktan iyidir :D

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
c%C3%BCbbeli-yanacaks%C4%B1n%C4%B1z.jpg

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Geçen buradan alışveriş yaptım geri para üstü 1 tl fazla vermişsiniz onu da alın içim rahat etsin de. eve gelince farkettim dersin. eğer söyleyemiyorsan böyle yap için de rahatlar hatta çaldığının 2-3 katı bir şey söyle fazla ver sen.

Bir başkasından aldığını bir başkasına vererek içini rahatlamazsın dediğim gibi bu yola başvur sen ;)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Parasını ödemeyi unutmuşum dersin.

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Adamı kurtarayım derken iyice batırıyorsunuz. Niye yalana teşvik ediyorsunuz?
Arkadaşım sen dükkana besmeleyle gir. Durumu anlat. Esnaf adam 1 çikolata için kafanı kırmaz gibime geliyor. Sen hatanı anlamışsın sonuçta. Özür diliyorsun. Ücretide ödüyorsun. Belki adamın gönlünden 1 çikolata kopar :) .Denemeden bilemezsin.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Bu derece pişman olmuş olman yeterli dersini almışsın bir daha çalma yeter ;)

bayadrastos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Vicdanınızın acıması iyi bir insan olduğunuzu gösteriyor,Her ne kadar bu davranışınız yanlış olsa da. :)

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,221
bende kantinden aşırmıştım sonra prasını borcum vardı diye verdim...

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
bende kantinden aşırmıştım sonra prasını borcum vardı diye verdim...
Bence doğruyu söylemen gerekirdi :D Bende küçükken çikolata çalmıştım ve haberlerde hırsızlık yapanların polisler tarafından yakalandığını görünce o kadar çok korkmuştum ki anneme ağlayarak koşup durumu anlatmıştım. O da gidip parasını vermişti ve onu kahraman olarak görüyordum, zaten kahramanım :) Kim o yıllara dönmek istemez ki? Neyse içimi döktüğüme göre ben PC tavsiyesi yapmaya devam edeyim :D

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,221
Bence doğruyu söylemen gerekirdi :D Bende küçükken çikolata çalmıştım ve haberlerde hırsızlık yapanların polisler tarafından yakalandığını görünce o kadar çok korkmuştum ki anneme ağlayarak koşup durumu anlatmıştım. O da gidip parasını vermişti ve onu kahraman olarak görüyordum, zaten kahramanım :) Kim o yıllara dönmek istemez ki? Neyse içimi döktüğüme göre ben PC tavsiyesi yapmaya devam edeyim :D
Bende @Alecont yazmaya devam edeyim. :D

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Geçenlerde arkadaşın gazına gelip çikolata ç(aldım) çok pişmanım geri gidip parasını veremem.bunun yerine gariban bir çocuğa yada sokakta duran dilencilere aldığım kadarının parasını verseme cezam affolurmu ? Pişmanım!!
Kotu durum dostum nerden çaldıysan git de ben boyle boyle bisi yaptim ozur dilerim hakkini helal et abi veya abla de gerekirse paranin 2-3 katini ver.