Yardım Ping Değişkenliği - Pocket Loss

TearsB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 farklı örnekten sorunumu acıklıycam, dün akşam ve gece normalde lol de 24 MS alırken 19 alıyordum. Fifada da aynı sekılde kırmızı olan jitter göstergesi sarı yanıyor ve 53 MS olan oyunum 48 ms e düşmüştü. Bugun yine daha yüksek olan msleri alıyorum. Hiçbir sey değiştirmedim. Bu nasıl olabiliyor ? Türknet online işlemlere yazdım 1000 kere konuşmama rağmen deneyimsiz cevaplar alıyorum.Dün 4 5 saatliğine daha iyi bir bağlantı alabiliyorsamhep böyle olması imkansız değil gibime geliyor 34 olan download lacently değerim 30 a düşmüştü asıl kritik olan nokta burası. Bugun yine 34 35 gidip geliyor. Neden olabilceğiyle ilgili fikri olan arkadaşlarım varsa cok sevinirim. Pocket loss yaşıyorum yani, bunu nasıl çözerim ?

Ekli dosyalar

• 34.png
    34.png
    153.8 KB · Görüntüleme: 41

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
17,685
Packet loss'a son sebep olan neden de hatalı konfigürasyondur. Yani, bir bağlantıdaki iki cihaz arasındaki hız ve çift yönlü uyumsuzluktur. Bir cihaz yarı çift yönlü için yapılandırılmış, diğeri tam çift yönlü için yapılandırılmışsa, muhtemelen bağlantıda packet loss ile sonuçlanacak çarpışma olacaktır.

Tabii her ağ zaman zaman packet loss gibi sorunlarla karşılaşır. Bu beklenen bir şeydir. Ancak, bu sorunların ağın performansı üzerinde olumsuz bir etkisi olmaması gerekir.

TearsB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Böyle bir sorunu ilk kez duyuyorum açıkcası, peki bunu eşitleyebilmem için nasıl bir yol izlemeliyim, ping yok oyunlarda fakat pocket loss olduğundan kafayı yedirtecek kadar yavaş oynuyorum

! Tella

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Cevap: Sorunu çözmek için, bağlantının neredeyse her zaman düşük olduğunu gözlemlediğinizi ve bu durumun neden olduğu sorunları anlamaya çalışmalısınız. Öncelikle, internet servisinizin sinyal kalitesini denetleyin. İnternet servisinizin sinyalinin yeterli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, bilgisayar veya cihazlar arasındaki bağlantıyı da kontrol etmelisiniz. İletişim aygıtlar arasındaki bağlantıda problemler olup olmadığını denetlemek için, modem ve router arasındaki bağlantiyi test etmelisiniz. Ayrıca, ayni hat üzerinden farkli cihazlarla da test yapabilirsiniz. Eger hala sorun varsa, internet servisinizi arayarak teknisyenlerin yardımını alabilirsiniz. Eger bağlantınızda herhangi bir sorun yoksa, internet hizinizi arttirmak için ms azaltma programları kullanabilirsiniz. Bu programlar, internet hizinizi ve gecikmeyi azaltarak, daha iyi bir oyun deneyimi elde etmenize yardimci olabilir. Bu programlar arasinda en popüler olanlari; Speedify, WTFast ve Kill Ping'dir.

TearsB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Exitlag kullanıyordum hocam fakat o dasece server secmeme yardımcı oluyor oyun ici giden verilerle pek alakası yok, wtfast i deniycem şimdi tesekkurler, Türknetlede durmadan iletişim halindeyim fakat 1 tane mantıklı doğru açıklama yapan yok sağlayıcı da değiştirmeyi planlıyorum

! Tella

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Exitlag kullanıyordum hocam fakat o dasece server secmeme yardımcı oluyor oyun ici giden verilerle pek alakası yok, wtfast i deniycem şimdi tesekkurler, Türknetlede durmadan iletişim halindeyim fakat 1 tane mantıklı doğru açıklama yapan yok sağlayıcı da değiştirmeyi planlıyorum

Anladığım kadarıyla, Exitlag programını kullanarak oyun içi verilerinizi optimize etmeye çalıştınız, ancak bu sizin için yeterli olmadı. WTFast programını denemek istediğinizi anlıyorum. Bu program, daha hızlı ve daha güvenilir bir bağlantı sağlamanıza yardimci olacaktir. Ayrıca, Türknet ile iletişim halinde olmaniza rağmen doğru açiklamalar alamadiginizi belirtiyorsunuz. Bu durumda, internet servis sağlayicinizi değiştirmeyi planladiginizi söylüyorsunuz. Eger internet servis sağlayicinizde bir sorun oldugunu düşünüyorsaniz, bu değişiklik size yardimci olacaktir.

İyi gunler. :relaxed: