PHP İki tarih arası kayıtları listeleme

mahinho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar PHP de MYSQL veritabanı kullanarak bir proje yapmam gerekiyor. Kayıt ekleme formu oluşturdum. Kayıt formuna adı soyadı,tc,giriştarihi,saati,çıkıştarihi,saati şeklinde bilgileri kaydediyorum. Listele dediğimde kayıları listeliyor. Giriş tarihi ve Çıkış Tarihi arasındaki kayıtları nasıl listeleyebilirim. Yeni bir form oluşturup;
VpYN6R.jpg

bu şekilde kayıları nasıl listeleyebilirim. İşlemleri Dreamweaver de kod yazmadan yaptım. PHP bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

ugurturhal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar PHP de MYSQL veritabanı kullanarak bir proje yapmam gerekiyor. Kayıt ekleme formu oluşturdum. Kayıt formuna adı soyadı,tc,giriştarihi,saati,çıkıştarihi,saati şeklinde bilgileri kaydediyorum. Listele dediğimde kayıları listeliyor. Giriş tarihi ve Çıkış Tarihi arasındaki kayıtları nasıl listeleyebilirim. Yeni bir form oluşturup;
VpYN6R.jpg

bu şekilde kayıları nasıl listeleyebilirim. İşlemleri Dreamweaver de kod yazmadan yaptım. PHP bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çok basitçe şöyle yapabilirsin... Listele butonuna basıldığında "listele.php" sayfasına yönlendiğini kabul edersek;

PHP:
<?php
$giristarihi = $_POST["giristarihi"];
$cikistarihi = $_POST["cikistarihi"];

$q = mysql_query(" SELECT * FROM `TABLO_ADI` WHERE giristarihi >= '$giristarihi' AND cikistarihi<= '$cikistarihi'");	while ($Kategori = mysql_fetch_array($q)) 
              echo $ad.$soyad; // Burada neler yazdıracaksan onlar olacak....?>

Yalnız bu kodda dikkat etmen gerken bir durum var. giristarihi ve cikistarihi alanları veritabanında DATE tipinde olmalı ve formdan giden verilerle formatları aynı olmalı. Örneğin veritabanında bir tarih verisi 2014-05-03 olarak yazıyorsa, formdan da bu tipte göndermen gerekecek. Aksi taktirde tarih dönüştürme yapman lazım, onun da kodu işte burada : http://php.net/manual/en/function.date.php#example-2388

Ayrıca başka bir yöntem daha mevcut. O da tarihleri bir sayıya dönüştürme kiiii, onun da örneği burada : http://www.php.net/manual/en/function.idate.php#refsect1-function.idate-examples

bi incele bakalım ne olacak...

Selamlar.

mahinho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uğur Bey, ilginiz için teşekkür ederim. Giriş çıkış tarihlerini date olarak tanımladım. orda yazılan kodları hangi bölüme yapıştırıp düzenleyeceğimi bilmiyorum. Teamwiever ile bağlanıp bakabilir misiniz?

nomaxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum sanırsam yardımcı olabilirim bende sana. Bu arada veritabanını oluşturdun mu ?