Php,Asp,Yada C++ Ufak Yardım !!!

Bu konuyu okuyanlar

AYYILDIZTIM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam..

Şöyle bir sorunum var.Çalıştığım iş yerinden şöyle bir şey istediler...

Dilekçe var adamlar sürekli değiştirmek zorunda kalıyorlar Bana dediler ki sadece Dilekçe yazılacak firma adını ve tarihini biz girelim. Ve Yazığımız Yazıları Word de gitsin kendisi yazsın. Örnek Olarak.

"
Selam Benim Adım Ahmet.Sizin Adınız Nedir ?
"
Dışardan İsim girilecek ve o isim metindeki yerine yazılacak..

Girilen İsim Mehmet Sonrasında Metin;

"Selam Benim adım Mehmet.Sizin Adınız Nedir ?"

Bu sistem otomatik olacak... Var mı Yardım edecek birisi Henüz Öğrenciyim Mantık Kuramadım :)

Yardımlarınızı Bekliyorum Saygılarımla

AYYILDIZTIM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
59 Görüntülenme 0 Cevap... Neyse Canınız Sağ olsun...

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
59 Görüntülenme 0 Cevap... Neyse Canınız Sağ olsun...

Bir dilekçe şablonu oluşturacaksın html olarak, parametre olarak aldığın firma adı ve tarihini uygun yerlere yerleştireceksin şablon üzerinde. Sonra da bu html şablonu print ettireceksin.

Reaksiyon puanı
188
Ya da Office dökümanları ile çalışabilmek için çeşitli API'lar var onları kurcalayıp direkt olarak çıktıyı Word dökümanına paslayabilirsin. Bunu en rahat yapabileceğin dil de C# olur sanırım...

AYYILDIZTIM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION] Sanırım anlatamadım...Bilgiler Dişardan Girilecek Mesela...

Fırma Adını Giriniz:

Tarihi Giriniz:

Bunları girecek ve Gönder Bastıgında Uygun yerlere DİŞARDAN Gelen bilgiler doğrultusunda yazacak.İnanın mantık kurabilseydim sizi rahatsız etmezdim..

@cgrszone C# Dili bilmiyorum.Yani o kadar bilmiyorum... En kıssa zamanda ögrenecem..

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
@tambjk Sanırım anlatamadım...Bilgiler Dişardan Girilecek Mesela...

Fırma Adını Giriniz:

Tarihi Giriniz:

Bunları girecek ve Gönder Bastıgında Uygun yerlere DİŞARDAN Gelen bilgiler doğrultusunda yazacak.İnanın mantık kurabilseydim sizi rahatsız etmezdim..

@cgrszone C# Dili bilmiyorum.Yani o kadar bilmiyorum... En kıssa zamanda ögrenecem..

1)http://poi.apache.org/index.html Burada java api'si var. Eğer java da yapabilirim diyorsan buradan bakabilirsin.

2)Benim önceki dediğime gelecek olursak; Dediğim şekilde yarattığın html şablonu bilgisayarına kaydedebilirsin .html uzantılı olarak(Kullanacağın programlama dillerinin dosya okuma yazma yaratma işlemlerine bak). örnek olarak "dilekce.html" olarak "c:\" dizini altına yarattığın bu dilekçeyi .doc olarak rename edersen şablon bozulmadan word dokümanı elde etmiş olursun.

yada program içerisinden hazırladığın dilekçeyi bilgisayarına kaydederken uzantısını .html değilde .doc vermeyi deneyebilirsin. Belki şablon bozulmadan .doc olarak kaydetmeyi başarabilir.

not: dediğini anladım, yazdığın programı çalıştırırken parametre olarak vereceksin zaten firma adı ve tarihini. istersen görsel arayüz yaparsın ister console dan çağırırsın.

3)Php, Asp, c++ dillerinde microsoft ürünü olan office dosyalarını işlemek üzere api var mı bilmiyorum. Bu nedenle yukarıdaki 2 maddeyi yazdım :)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
4) php html yada asp de bir ekran yaparsın. Ekrandan 2 girdi ister senden "firma adı: ve tarih:" şeklinde. Bu bilgileri girip ok dediğin anda yeni bir html web ekranı açılır ve bu ekranda dilekçe şablonunun senin parametreler ile düzenlenmiş hali görüntülenir. Ekrana sağ tıklayıp farklı kaydet dersin ve dosya ismine dilekce1.doc dersin. word formatında dilekçen oluşur. Yada açılan html'ekranının altına bu işlemi arka planda gerçekleştirmek üzere bir button eklersin ve tıkladığın anda farklı kaydetme ekranı çıkar.

AYYILDIZTIM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sunelan Kardeş sen bir tanesin.Sen nesin böyle sen varya :D Gerçekten Çok Teşekkür Ederim.Neyse Nasıl yaptınız Bunu :) Sanırım Word Belgesinin Bu Özelliği..

@tambjk Sizin Tafsiyelerinin Kulak ardı etmedim. Şu anda dediğiniz mantıkla yapmaya çalışıyorum... Çok Teşekkürler Arkadaşlar ..Teşekkürler SND..

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
https://www.dropbox.com/s/ld1a3na9r5tbttc/CsWord.zip
Kaynak dosyalarıda atıyorum C# ile değiştirebilirsin.
Word de mergefield özelliği var. C# tan direk veri gönderebiliyorsun. fazla uğraşamadım üzerinde bir yerden buldum zaten. Maksat yardımcı olmak. Üzerinde oynarsan istediğin gibi yapabilirsin. :)

AYYILDIZTIM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=102606]sunelan[/MENTION] Harbi baba adamsın Ama ne yazıkki C# Bilmiyorum. Ama ögrenecem sizin sayenizde heves saldım bu işe.Çok teşekkurler