PES 14 mü FIFA 14 mü ?

Pes 14 mü Fifa 14 mü

• Kullanılan toplam oy
    87
  • Anket şu zamanda kapanacak: .

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Yıllarca Fıfa oynadım. Pes ile tanıştıktan ve arkadaşlar ile oynadıktan sonra tabiki pes diyorum.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
PES'i bu yıl merak ediyorum.

Fifa'ya da devam ederim büyük ihtimal. Ultimate Team modu bağımlılık yaratıyor. :)

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
gelecek yılın konularını peşin açayım bari bu ne her yıl aynı konular

"Fifa 2015 mi Pes 2015 mi?"
"Fifa 2016 mi Pes 2016 mi?"
"Fifa 2017 mi Pes 2017 mi?"
"Fifa 2018 mi Pes 2018 mi?"
"Fifa 2019 mi Pes 2019 mi?"
"Fifa 2020 mi Pes 2020 mi?"
"Fifa 2021 mi Pes 2021 mi?"
"Fifa 2022 mi Pes 2022 mi?"
.................................
"Fifa 2050 mi Pes 2050 mi?" her sene bıktım :D

01xÖMERx01

Doçent
Reaksiyon puanı
0
gelecek yılın konularını peşin açayım bari bu ne her yıl aynı konular

"Fifa 2015 mi Pes 2015 mi?"
"Fifa 2016 mi Pes 2016 mi?"
"Fifa 2017 mi Pes 2017 mi?"
"Fifa 2018 mi Pes 2018 mi?"
"Fifa 2019 mi Pes 2019 mi?"
"Fifa 2020 mi Pes 2020 mi?"
"Fifa 2021 mi Pes 2021 mi?"
"Fifa 2022 mi Pes 2022 mi?"
.................................
"Fifa 2050 mi Pes 2050 mi?" her sene bıktım :D

Aç Valla Kardeşim :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Banada itici geliyor fifa

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
01xÖMERx01 arkadaşım post kasmak için sürekli konu açıp durma ya valla biktirdin konularin iyi olsa neyse tamm ama :) yapma lütfen bırak işin ehli olanı yapsın bunu :)

thuglife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fifa ve Pes daha iyi diyemeyiz bence. Bana göre mesela pes daha baskın geliyor. Mesela gifa da sadece sut çekme tusuna basıyorsunuz ve şut çekiyor, ötesi yok. Pes te ise x2 şut çekme ile knuckle, ara pas + şut ile yerden hızlı şut gibi 7-8 tane şut çekme tekniği var. Fifa da messi ile ne zaman frikik kullansam gol oluyor. Barajın soluna doğru getiriyorum, şutu çekiyorum ve sağa falso veriyorum, 90 dan atamadigim gol yok. Fifa da oyuncuları bir bir calimlayaram gol atabilirsiniz ama pes te yapamazsiniz. Fifa da her oyuncu birbirine benziyor performansları. Oyunun en hızlı adamı ise Alexis sanchez mesela, adam 20 tsne Redbull içmiş gibi, ronaldo ya göre daha hızlı koşuyor, garibime gitti. Ama peste her oyuncunun ayrı bir performansı, her oyuncunun ayrı bir skilli var. Çapraz top sürme, ters ayak içi plase falan var. Ama fifa da adamlar topu bulduğu gibi neresi gelirse abanıyor. Ben mesela Torres ile Sol ayakla doksana taktım ceza sahası dışından :) (Torres Sağ ayak) Son olarak, fifa da oyuncular ın yüzleri benzese de vücutları benzemiyor. Bi ronaldo ya falan bakın, anlarsınız.

hocam sanırım sen fifayı öğrenememişsin. fifa gibi kaliteli oynanabilirlik,gerçekcilik ve detaylı futbol oyunu yok.! fifada sadece tuşa bas şut çeksin olayınıda nerden çıkardın? fifada teknik şut çekme tuşu ve skill ile şut çekme tuşları var onlara basarak şut çekersen nasıl klas şutlar olduğunu görürsün. pes çocuk oyunu, futbol oyunundan zevk almak istiyorsan kesinlikle fifa yı oynamalısın bende eskiden pes i savunurdum taki fifa 11 i oynayasıya kadar şuan fifa 12 oynuyorum ve online olarak şiddetle tavsiye ederim.

godofnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Grafik açısından tabiiki pes oyuncu yüzleri v.s ama fifadada kalite var kariyer felan daha gelişmiş..

brainiac

Doçent
Reaksiyon puanı
2
size içtenlıkle soyluyorumkı yenı nesılde fıfa 14 u gordum ve kesınlıkle "that was awesome"

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
hocam sanırım sen fifayı öğrenememişsin. fifa gibi kaliteli oynanabilirlik,gerçekcilik ve detaylı futbol oyunu yok.! fifada sadece tuşa bas şut çeksin olayınıda nerden çıkardın? fifada teknik şut çekme tuşu ve skill ile şut çekme tuşları var onlara basarak şut çekersen nasıl klas şutlar olduğunu görürsün. pes çocuk oyunu, futbol oyunundan zevk almak istiyorsan kesinlikle fifa yı oynamalısın bende eskiden pes i savunurdum taki fifa 11 i oynayasıya kadar şuan fifa 12 oynuyorum ve online olarak şiddetle tavsiye ederim.

Eski mesajımı hortlatmışsınız ama ben o anlamda demedim. Sadece tek tip şut var anlamında algılamayın. Yani RB, LB tuşlarını kullanmadan sadece 4 ana tuşu (ara pas, şut, pas, orta açma ) kullanarak tek tip vurabiliyor adam. Pes te böyle değil. Şut+Ara pas Yerden sert şut, x2 şut Knuckle ....

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Eski mesajımı hortlatmışsınız ama ben o anlamda demedim. Sadece tek tip şut var anlamında algılamayın. Yani RB, LB tuşlarını kullanmadan sadece 4 ana tuşu (ara pas, şut, pas, orta açma ) kullanarak tek tip vurabiliyor adam. Pes te böyle değil. Şut+Ara pas Yerden sert şut, x2 şut Knuckle ....

fifa da şut çeşitliliğinin kralı var bi video çeksem aklın şaşar dostum :) lütfen bilmeden yorum yapmayalım..

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
şut konusunda fifa 2002 tek geçerim :D

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar daha çıkmamış olan FIFA veya PES'i karşılaştıramazsınız.Oyunlar çıkar denersiniz ve hangisi daha iyiyse hangisinden zevk alıyorsanız onu tercih edersiniz.

realcelona

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hangisine alışıksanız hangisini daha çok oynuyorsanız o size iyi gelir yıllardır sürekli pes oynadığım için bana pes daha üstün geliyor fifa oynayınca tatmin olamıyorum

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
PES ile FİFA karşılaştırmak hata bence, tabikide en iyisi FİFA dır en orjinal fikirli ve kaliteli olanı bence. Bilgisayarı FİFA yı kaldırmadığı için PES oynayıp PES daha iyi diyenler zaten en sinir olduğum insan çeşidi ( yanlış anlaşılmayın, bazıları için konuşuyorum ) sonuş olarak FİFA, PES den kat kat daha iyi bir oyun bence. Bu benim kişisel fikrim. :)

seyhanursel

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sizce hangi oyun daha iyi lütfen oyunu satin alanlar ve oynayanlar burdan paylassinlar:thumbup: