Pcden iyi anlayanlar gelsin lütfen

skcslap34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sistemimi yeni topladım 10 gün bile olmadı. Bir sorun var sanırım bugün ekran kartını garantiye vermeyi düşünüyorum.
Sistem özellikleri;

• AMD Athlon II X4 860K 3.7GHz 4 MB FM2+ İşlemci
  • Asus A68HM-K AMD A68H 2400MHz(O.C.) DDR3 mATX Anakart
  • Team 16GB(2x8GB) DDR3 Overclocking Dark Series 2400MHz Gaming Soğutuculu Dual-Channel RAM Bellek
  • MSI R7 370 Gaming 2GB 256Bit GDDR5 Ekran Kartı
  • Toshiba 1TB 7200 RPM 32MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK
  • Kingston HyperX Fury 120GB 500-500MB/s SSD
  • AeroCool Cruisestar Advance Mid Tower Pencereli 3 Adet Fan Takılı USB 3.0 Kasa
  • Aerocool 400W VX Serisi Aktif PFC Güç Kaynağı

Sorunumu soracak olursaniz ise oyunlarda ilk aldığım zaman gayet iyi FPS alıyordum. 80 90 Rainbow, H1Z1, CS:GO'da 250 FPS alıyordum. Sistemi aldığım 3. günü Rainbow oynarken FPS 1 2'ye düşmeye başladı şaşırdım ben de o zaman Windows 8.1 yüklü idi. Windows 10 yükleyip öyle deneyim dedim ve tekrardan aynı sorun oldu. 3 gün önce bu sorunu çözmek için BIOS ayarlarını sıfırladım fabrika ayarlarına getirdim. BIOS güncelledim neyi nasıl yaptıysam sorun düzeldi. O günün akşamına kadar hiç bir sorun yaşamadım. Ertesi sabah uyandığımda tekrar aynı sorunla karşılaştım yani arkadaşlar ekran kartı bi tam performans veriyor bir vermiyor. Sizce bir darboğaz söz konusu olur mu ?

Not: Rainbow bencmark testlerinde FPS 1-2'lerde geziyor.

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Arkadaşlar sistemimi yeni topladım 10 gün bile olmadı. Bir sorun var sanırım bugün ekran kartını garantiye vermeyi düşünüyorum.
Sistem özellikleri;

• AMD Athlon II X4 860K 3.7GHz 4 MB FM2+ İşlemci
  • Asus A68HM-K AMD A68H 2400MHz(O.C.) DDR3 mATX Anakart
  • Team 16GB(2x8GB) DDR3 Overclocking Dark Series 2400MHz Gaming Soğutuculu Dual-Channel RAM Bellek
  • MSI R7 370 Gaming 2GB 256Bit GDDR5 Ekran Kartı
  • Toshiba 1TB 7200 RPM 32MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK
  • Kingston HyperX Fury 120GB 500-500MB/s SSD
  • AeroCool Cruisestar Advance Mid Tower Pencereli 3 Adet Fan Takılı USB 3.0 Kasa
  • Aerocool 400W VX Serisi Aktif PFC Güç Kaynağı

Sorunumu soracak olursaniz ise oyunlarda ilk aldığım zaman gayet iyi FPS alıyordum. 80 90 Rainbow, H1Z1, CS:GO'da 250 FPS alıyordum. Sistemi aldığım 3. günü Rainbow oynarken FPS 1 2'ye düşmeye başladı şaşırdım ben de o zaman Windows 8.1 yüklü idi. Windows 10 yükleyip öyle deneyim dedim ve tekrardan aynı sorun oldu. 3 gün önce bu sorunu çözmek için BIOS ayarlarını sıfırladım fabrika ayarlarına getirdim. BIOS güncelledim neyi nasıl yaptıysam sorun düzeldi. O günün akşamına kadar hiç bir sorun yaşamadım. Ertesi sabah uyandığımda tekrar aynı sorunla karşılaştım yani arkadaşlar ekran kartı bi tam performans veriyor bir vermiyor. Sizce bir darboğaz söz konusu olur mu ?

Not: Rainbow bencmark testlerinde FPS 1-2'lerde geziyor.
Suruculeri guncelleyin nvidianin sitesinden. Olmazsa oyunu oynarken ekran karti, islemci %kac kullaniliyor bir bakin. Amdnin islemcileri apu ve zen haric pek akil isi degil.

skcslap34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Suruculeri guncelleyin nvidianin sitesinden. Olmazsa oyunu oynarken ekran karti, islemci %kac kullaniliyor bir bakin. Amdnin islemcileri apu ve zen haric pek akil isi degil.
Sürücüleri webden en güncel sekilde indirmiştim,işlemci ve ekran kartı kullanımını msi afterbunner ile ölçmüştüm arkadaşım değerler gayet normal demişti ss var ama masaüstü pc de şuan laptop dan giriyorum bügünde ekran kartını servise yolladım bakalım ne diyecekler umarım ekran kartı arızalıdır.Son zamanlarda fps bi 250 oluyordu bi 50 csgo gibi bir oyunlarda düzeltiği zaman fps oranı pc yeniden başlatıp açtığımda düzelmişmi diye sorun tekrar aynı sorun oluyordu.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Biraz bariz olsa da sormak istiyorum, bilgisayarın ısısı ne durumda ? BIOS'tan fan hızını ayarlayabiliyor musun ? Isı değerlerine bakılmalı bence.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
PC-WIZARD | Softwares | CPUID

Buraya ekran görüntüsünü atarsan fikir yürütebiliriz.

Not: 70 dereceyi geçiyorsa performans düşüşü olur. Ne kadar serin, o kadar performans.

skcslap34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PC-WIZARD | Softwares | CPUID

Buraya ekran görüntüsünü atarsan fikir yürütebiliriz.

Not: 70 dereceyi geçiyorsa performans düşüşü olur. Ne kadar serin, o kadar performans.
Sorunumun ısıdan kaynaklanacağını düşünmüyorum,Çünkü ısı değerleri gayet normaldi,Arkadaşın dediğine göre darboğaz sorunuda yoktu ısı değerleride yanlış hatırlamıyorsam ekran kartı yük altında 60 65 dereceyi görüyordu bazen bu değerler artabiliyordu tabi oynadığım oyuna bağlı olarak,işlemci sıcaklığı ile 60 larda geziyordu ama bunlar hatırladığım değerler ss ler masaüstü pc de ekran kartını servise yolladığım için bakamıyorum.

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
O işlemci kardeşimdede var çok ısınıyo stock soğutucun varsa ondan olabilir

skcslap34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O işlemci kardeşimdede var çok ısınıyo stock soğutucun varsa ondan olabilir
Sanmıyorum işlemci ısısından olduğunu çünkü pc aralıksız açık olmuyor 12 saat 14 saat kapalı kaldıktan sonra bile ilk açtığımda test ettiğimde aynı sorunla karşılaşıyordum.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Arka planda çalışan uygulama, trojan vs virüs varmı?

Reaksiyon puanı
227
Kurulumdan sonra düzelip bu sorun oluyorsa güncellemeye izin vermeyin belki o yüzdendir. Ekran kartı çıkarıp denediğinde durum nedir?