PC ye hangi oyunu yüklersem yükliyim kasıyor. YARDIM !!!!

YAVUZ TANRIKULU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar pc ye ağır ve ya hafif farketmeden hangi oyunu yüklersem yükleyeyim pc kasıyor. bütün oyunları kasa kasa çalıştırıyor. sizce sorun nedir?

sistem özellikleri şu şekilde:
İşlemci: İntel core i7 2.40 GHz
RAM: 8 GB 64 bit
Ekran kartı: AMD radeon HD 7600M 2 GB
PC: Toshiba Satalllite L855-16W

Yüklü ve kasan oyunlar: Fm 2016- DOTA2- LOL

şimdiden teşekkür ederim.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Virüs var mı? Ayrıca oyundaki sistem ısılarınız nedir?

Reaksiyon puanı
227
Çok rahat oynaman gerek. Ram ve ekran kartı girişlerini temizle. Kendir güncel Driver kur devam ederse formatla. Böylesi ele geçirilmiş ise temizlik ile kolay kolay gitmez. W10 1607 kur.

Arkadaşın dediği gibi ısıda bak.

YAVUZ TANRIKULU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Virüs var mı? Ayrıca oyundaki sistem ısılarınız nedir?
IOBİT malware fighter ile tarattım virüs yoktu. yakın bir zamanda da format attım pc ye.
pc normal modda 63 derece, FM2016 82 derece ve DOTA2 de 94 derece sıcaklıkla çalışıyor.(DOTA2 yi maksimum performans seçeneği ile oynuyorum. grafikleri min olarak seçiyorum ancak öyle oyanayabiliyorum.)
--- Gönderi Güncellendi ---
Ekran kartını bir kontrol et güncellemen gerekebilir.
güncellemelerimi kontrol ettim. Herhangi bir güncelleme mevcut değil.
Çok rahat oynaman gerek. Ram ve ekran kartı girişlerini temizle. Kendir güncel Driver kur devam ederse formatla. Böylesi ele geçirilmiş ise temizlik ile kolay kolay gitmez. W10 1607 kur.

normalde çok rahat oynuyordum. ne olduğunu bende anlamadım. zamanında Battlefielf 3-4 , COD modern Warfire 3, crysis 3 gibi oyunları oynadım ve pc bana mısın demedi. ama ne oldu birden anlamadım. Şuan FM 2016 yı bile oynayamıyorum. windows 10 1607 ye bakacağım. driver yüklemeye bi bakacağım. teşekkür ederim. başka önerileriniz varsa bekliyorum.

bu arada w10 1607 güncellemesini yapmışım. :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Windows 10 güncellemeleri her şeyi bozuyor, kapatın şunları. Sürücü sorunun var, donanım üreticinin resmi sitesinden indirip çözebilirsin. En azından seninki çözülebilir bir sorun, Windows 10 güncellemesinden sonra bozulan wifi'ların yeniden çalışması için Windows 10'a güncelleme gelmesi ve bunu edinmek bilgisayarın için internet'e bağlı olmak gerekmesi gibi kafa yedirici bir sorunun yok en azından. Ethernet girişi olan laptop'lar kurtardı ama ultrabook'lar ?

2 tavsiye

1- Windows Update'yi kalıcı olarak kapat (Araştır)
2- Windows 10 kullanma

YAVUZ TANRIKULU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows 10 güncellemeleri her şeyi bozuyor, kapatın şunları. Sürücü sorunun var, donanım üreticinin resmi sitesinden indirip çözebilirsin. En azından seninki çözülebilir bir sorun, Windows 10 güncellemesinden sonra bozulan wifi'ların yeniden çalışması için Windows 10'a güncelleme gelmesi ve bunu edinmek bilgisayarın için internet'e bağlı olmak gerekmesi gibi kafa yedirici bir sorunun yok en azından. Ethernet girişi olan laptop'lar kurtardı ama ultrabook'lar ?

2 tavsiye

1- Windows Update'yi kalıcı olarak kapat (Araştır)
2- Windows 10 kullanma
ekran kartını yeniden indirip mi kurayım anlamadım :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Download Drivers

İşin ilginç tarafı senin ekran kartına uygun bir sürücü burada göremiyorum. Eğer sen 7600M kartını kapsayan bir sürücü görüyorsan onu kur ama ben göremiyorum.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Tatava yapmayın beyler.
Windows 7 kurun, rahat edin.

Reaksiyon puanı
227
IOBİT malware fighter ile tarattım virüs yoktu. yakın bir zamanda da format attım pc ye.
pc normal modda 63 derece, FM2016 82 derece ve DOTA2 de 94 derece sıcaklıkla çalışıyor.(DOTA2 yi maksimum performans seçeneği ile oynuyorum. grafikleri min olarak seçiyorum ancak öyle oyanayabiliyorum.)

güncellemelerimi kontrol ettim. Herhangi bir güncelleme mevcut değil.

normalde çok rahat oynuyordum. ne olduğunu bende anlamadım. zamanında Battlefielf 3-4 , COD modern Warfire 3, crysis 3 gibi oyunları oynadım ve pc bana mısın demedi. ama ne oldu birden anlamadım. Şuan FM 2016 yı bile oynayamıyorum. windows 10 1607 ye bakacağım. driver yüklemeye bi bakacağım. teşekkür ederim. başka önerileriniz varsa bekliyorum.

bu arada w10 1607 güncellemesini yapmışım. :D
Temiz kurulum yap. Güncelleme ile Windows surumu kasar zaten.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Hocam 94 ve 86 derece aşırı yüksek kasması normaldir. Termal macunu yenileyin.