Pc açılışı %100 daha hızlı..hatta kapanışı bile%100 daha hızlı...

Hızlandımı?

• Kullanılan toplam oy
    19

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ewt arkdşlar..gerçektende çooook hızlı açılışıda kapanışıda... dediklerimi yapın sonrada yorum yazın buraya..en baştan yorum yapmayın söverim:)..cidden doğru sölüyorum..yani söverimi değil hızı doğru söylüyorum:Dpc nizin güç seçeneklerine girip pc düğmesine bastığımda hazırda beklet diyin.sonra tamam diyip çıkın..işiniz bittiğinde düğmeye basın hem daha hızlı kapanır hemde açtığınızda hızlı açılır..çoookta ciddiyim..yalanda değil..pc nizin özellikleri ne olursa olsun hızlı açılıyor...hatta pc de kaldığınız yerden işinize devam ediyorsunuz..fişinizi çekin bişi olmaz..tek şey pc düğmesine bastığınızda hazırda bkelet seçeeneğini etkin yapomak..deneyin kullanın 1 kaç gün sonra yorum yapın..bu arada forumda aratmadaım vaktim yokru,eğer böyle bi konu varsa özür dilerim..ama böle koonu yoktur inşallah:)yorum yapacaklara tşkler..;)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
hazırda beklet de kapattığınız zaman bilgiler olduğu gibi hard diske yazılır ve açtığınız zaman bilgisayar kaldığı yerden devam eder açık pencerele açıktır çalan parça kaldığı yerden devam eder vs vs... ama bunun sana getireceği olumsuzluğu söyleyeyim... bilgisayar çalıştıkça yavaşlamaya başlar ramler şişer... bilgisayarı kapattığında ramdeki bilgiler silinri ama hazırda beklet yaptığında ramdeki bilgiler silinmez... bilgisayarı kapatmak daha faydalı...
zaten senin dediğin durumu laptoplar monitörü kapattığında otomatik yapıyor...

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
pc nizin güç kaynağına girip pc düğmesine bastığımda hazırda beklet diyin.

bunu tam olarak açabilirmisin ben pek anlayamadımda :wassat:

bende sana %10000 hızlı kapanma gösterebilirim

görev yöneticisini aç > bilgisayarı kapata tıkla> elini ctrl tuşuna basılı tutarak kapatı şeç.

arasıra kullanıyorum ama zararlı bişey mi değilmi bir bilgim yok.

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
hazırda beklet de kapattığınız zaman bilgiler olduğu gibi hard diske yazılır ve açtığınız zaman bilgisayar kaldığı yerden devam eder açık pencerele açıktır çalan parça kaldığı yerden devam eder vs vs... ama bunun sana getireceği olumsuzluğu söyleyeyim... bilgisayar çalıştıkça yavaşlamaya başlar ramler şişer... bilgisayarı kapattığında ramdeki bilgiler silinri ama hazırda beklet yaptığında ramdeki bilgiler silinmez... bilgisayarı kapatmak daha faydalı...
zaten senin dediğin durumu laptoplar monitörü kapattığında otomatik yapıyor...

laptopların bazılarında otomatik olmuyor..ayarlanması gerekenler oluyor.. ..benim başıma çook geldi...ayarlarıylada oynanmamıştı..nese..ramdeki bilgiler silinmez demişsin..yanılıyorsun..:).kullandığı mb hard diske kaydediliyor.sende demişsin zaten...256 ya da 512 mb yer kaplama gibi durum var..o da pc yi açarken açık olacak pencereler vs. nin açılacağını komutlayan bilgilerdir..falan filan..ramde de bişi olmuyor..rama zararıda olmuyor...uzun sürrdir böyle kullanıyorum pc mi..hatta pc min özelliklerini söyleyeyim.. 256 mb ram.64 mb ekran kartı..1.8 ghz p4 işlemci. dierlerine gerek yoks anırım... he bide pc de bayağı bi program felanda yüklü hard disikim ide söyleyeyim 40 gb ve 6 gb lık boş alan var ki pc imden gayet memnunum..çook şkr:)..bunlara sahip olmayanlar var..pc toplamayı düşünmüyorum şuanda işimi görüorum..internet tarayıcım firefox takılmalar az da olsa var ama çok memnunum...

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
bunu tam olarak açabilirmisin ben pek anlayamadımda :wassat:
tmm...masaüstüne sağ tıkla özellklere gir..oradan erkran koruyucu sonra altta güç yerine gir..gelişmiş e gir ordan pc düğmesine bastıoğımda hazırda bekleti seç tamam de..1 kaç gün kullan böyle memnun olmassan bana söyle:D

Dervisan

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ayarı yaptık bakalım.

inşallah dediğin gibi olur.

benim ram im 767 acaba bende bir sorun olur mu ve

şu ctrl ye basarak kapatan arkadaşın fikri gerçekten ilginç bir sakıncası olur mu acaba?

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bunu cidden yenimi duydunuz ve kullanıyorsunuz?:wassat:

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bu sadece donanımları kapatır.windows u değil.acelesi olanlar veya iş üzerinde çalışanlar için işe yarar

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
bunu cidden yenimi duydunuz ve kullanıyorsunuz?:wassat:
bn yeni duymadım uzun süredir kullanıyorum ..ama sitede sanırım kimse bundan bahsetmemiş bakamadım foruma ama bilmeyenler var yinede..cahil gözüyle bakmıyorum onlara,yararlı bilgi genede...bnce konu açılması gsl oldu...

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
forumda bahsedilecek birşey değil çünkü çok bilindik birşey.
yani bunu bahsetmek çift tıklamayı öğretmek gibi birşey.. forumda olmaması doğal...

diyorsun...ama çift tıklamadan daha vahim konular mevcut buna ne dicen:wassat:

sersiler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarın açılmasını ve kapanmasını bekleyecek kadar vaktim var şimdilik,aceleye mahal yok:D

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
laptopların bazılarında otomatik olmuyor..ayarlanması gerekenler oluyor.. ..benim başıma çook geldi...ayarlarıylada oynanmamıştı..nese..ramdeki bilgiler silinmez demişsin..yanılıyorsun..:).kullandığı mb hard diske kaydediliyor.sende demişsin zaten...256 ya da 512 mb yer kaplama gibi durum var..o da pc yi açarken açık olacak pencereler vs. nin açılacağını komutlayan bilgilerdir..falan filan..ramde de bişi olmuyor..rama zararıda olmuyor...uzun sürrdir böyle kullanıyorum pc mi..hatta pc min özelliklerini söyleyeyim.. 256 mb ram.64 mb ekran kartı..1.8 ghz p4 işlemci. dierlerine gerek yoks anırım... he bide pc de bayağı bi program felanda yüklü hard disikim ide söyleyeyim 40 gb ve 6 gb lık boş alan var ki pc imden gayet memnunum..çook şkr:)..bunlara sahip olmayanlar var..pc toplamayı düşünmüyorum şuanda işimi görüorum..internet tarayıcım firefox takılmalar az da olsa var ama çok memnunum...

Ramdaki bilgileri aynen harddisk'e kaydedilip pc kapatılıyor. Tekrar açıldığında harddiske kayıtlı bilgiler ram'a geri yükleniyor. Bunun için c: sürücüsünde hiberfil.sys adında ve ram'in büyüklüğünde bir dosya oluşturulur.

Burada windows'u sonlandırmış olmuyorsun. Sistemin o andaki durumunu kaydedip pc'yi kapatıyorsun. Tekrar açtığında daha önce hazırda beklettiğin sistem karşına gelir.

forumda bahsedilecek birşey değil çünkü çok bilindik birşey.
yani bunu bahsetmek çift tıklamayı öğretmek gibi birşey.. forumda olmaması doğal...

:D Çok doğru. Yıllardır kullanırım bu özelliği. Laptop aldıktan sonra kullanmadığım zamanlarda bilgisayarı uyutmakla yetiniyorum. 2GB ram'a sahip olduğundan hazırda bekletmek yaklaşık 1 dk. sürüyor.

astronash

Asistan
Reaksiyon puanı
1
daha hızlı bi yöntem var. elinizi bilgisayarın power düğmesine basılı şekilde birkaç saniye bekletin. %100 daha hızlı kapanacaktır:)
arkadaşım verdiğin yöntem bilgisayarın ömründen yer...

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ramdaki bilgileri aynen harddisk'e kaydedilip pc kapatılıyor. Tekrar açıldığında harddiske kayıtlı bilgiler ram'a geri yükleniyor. Bunun için c: sürücüsünde hiberfil.sys adında ve ram'in büyüklüğünde bir dosya oluşturulur.

Burada windows'u sonlandırmış olmuyorsun. Sistemin o andaki durumunu kaydedip pc'yi kapatıyorsun. Tekrar açtığında daha önce hazırda beklettiğin sistem karşına gelir.

:D Çok doğru. Yıllardır kullanırım bu özelliği. Laptop aldıktan sonra kullanmadığım zamanlarda bilgisayarı uyutmakla yetiniyorum. 2GB ram'a sahip olduğundan hazırda bekletmek yaklaşık 1 dk. sürüyor.

bnde böle zorlanma olmuyor dediklerine göre zorlanması rami boğması lazım..ama olmuyor bn yapamıyorumn ya da:D..onu da geçtim hadi neyse rami zorladığımızı varsayalım..şöyle yaparız..pencereleri herşeyi kapatırız..o zman hazırda bekletmeye geçeriz açtığımızdada pencere vs. açık olmadağından rame de yığılma olmaz..buda bi fikir dimi...

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
daha hızlı bi yöntem var. elinizi bilgisayarın power düğmesine basılı şekilde birkaç saniye bekletin. %100 daha hızlı kapanacaktır:)
arkadaşım verdiğin yöntem bilgisayarın ömründen yer...

konu kapanması değil aslında..açılmasıdır..kapanması dipnot olarak eklenmiştir....dediğin yöntem dorudur hızlı kapanabilir ama bnm yöntem daha zararsız..;)
hem ömrünü yediğini nerden çıkarıyorsunki..pc deki doğal bi yolu kullanıyoruz,sakıncalı veya zararlı bi yöntem değilki ömrünü yesin..reset atmak gibi değilki ömrünü yesin..ama tabi düşüncene saygı duyuyorum kullanmassın böyle bi yöntemi zararı olmaz pc ne:happy:

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
bnde böle zorlanma olmuyor dediklerine göre zorlanması rami boğması lazım..ama olmuyor bn yapamıyorumn ya da:D..onu da geçtim hadi neyse rami zorladığımızı varsayalım..şöyle yaparız..pencereleri herşeyi kapatırız..o zman hazırda bekletmeye geçeriz açtığımızdada pencere vs. açık olmadağından rame de yığılma olmaz..buda bi fikir dimi...

Zorlama olduğunu kim söyledi ki?

Sende 256 MB ram varsa ve hazırda bekletirsen Ram'daki 256MB veriyi HDD'ye yazar ve sistemin gücünü keser. Ram'i zorlama gibi bir durum söz konusu değil.

CAMBAZ flood(arka arkaya mesaj yazmak) yapma. Kurallara aykırı.

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Zorlama olduğunu kim söyledi ki?

Sende 256 MB ram varsa ve hazırda bekletirsen Ram'daki 256MB veriyi HDD'ye yazar ve sistemin gücünü keser. Ram'i zorlama gibi bir durum söz konusu değil.

CAMBAZ flood(arka arkaya mesaj yazmak) yapma. Kurallara aykırı.

sn dememişsin ywahu pardon..başkası demiş:)..konudaki olayı bilmeyenler var onlar için açtım ve bilmeyen bnce bayağı kişi var bu bir gerçek....nese yprumların için genede tşkler..

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
bence tamamen offf ypmak gerekiyor. çünkü herşeyin kapatılmaya ihtiyacı vardır... bilgisayarın açılması sorun değilki windows başlangıç programlarını biraz az tutun programları manuel çalıştırın böylece bilgis. hızlı açılr vede bu gibi çözümlere başvurmazsınız okey....

ozy33

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bnce hiç geregi yok bil. çok zarar verir die düşünüyorum

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
yok hocam pc meraklısı başka birşy için yazdı onu.pcyi hızdan uçurtan biri var forumda.oraya çanak tuttu :D