Paris'te terör saldırısı: 129 kişi öldü | Fransa'da olağanüstü hâl ilan edildi

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
B471ML.jpg

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Terörün her türlüsünü kınıyorum. Bak bizide vurdu etti biz desteklemiyoruz gibisinden masum oyun mu yapıyorlar diye düşündüğüm olay olan masum insanlara oldu yine düne kadar sesi çıkmayan fransa şimdi ne yapacak bakalım.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,720
"sevinmiştir" biliyor muyuz seviniğini? Bu nasıl bir mantık? Hayatımızda görmediğimiz sivil insanlar yav, nasıl böyle bir kanıya varabiliyorsunuz? Bizimkiler de ışidi destekledi o zaman biz de mi terörist yandaşıyız, hükümetlerin yaptıkları neden sivil halkı bağlıyor?
Biz Işid'di değil, Suriyede katladilen halkı korumaya çalışan özgürlük ordusunu destekliyoruz. Işid ise, Esed ile birlikte o özgürlüğünü kazanmaya çalışan halkı katlediyor. Kargalar ile güvercinleri karıştırmışsın. Işid militanlarının çoğu Avrupadan suriye ve İrak'a giderek o örgüte katılmışlar. Suriyeliler ise zaten hep suriyedeydiler ve kendi topraklarını müdafa ediyorlar. Işid'i yönetener, yabancı ülkelerin istikbarat servisleri. Burada suçlana da fransızlar değil, o ülkenin yönetimi. Teröristler saatlarce ağır silahlarla şehir içinde dolaşıp, 8 ayrı yerde katliam yapabiliyorlarsa, ve polis bunları fark edemyip, ancak katliamkalrdan sonra delil olabilecek kişileri vuruyorsa, burada bana göre yine fransa devletinin parmağı var. Amaçları, halkı korkutup, ülkelerin mülteci almamak. Yine tüm var olan ve de daha gelecek olan mültecileri Türkiyenin başona yığmak. Hollande'nin G20 zirvesine katılmamasının nedeni de yine müilteci meselesi. İleriki yıllarda bir 2.000.000 (2 milyon) mülteci daha ülkemize sığınır. Rus uçakları da yine Işid'i değil, Özgürlük ordusunu vuruyorlar. Fransa devleti Teröristlerimizi ülkesinde özgürce barındıran ve bunları Türkiyeye karşı kullanan bir devlet. Ülkemizde hukuktan kaçanların ilk sığındığı ülke. Meselâ Cem Uzan da Fransaya sığındı ve halen orada.

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Biz Işid'di değil, Suriyede katladilen halkı korumaya çalışan özgürlük ordusunu destekliyoruz. Işid ise, Esed ile birlikte o özgürlüğünü kazanmaya çalışan halkı katlediyor. Kargalar ile güvercinleri karıştırmışsın. Işid militanlarının çoğu Avrupadan suriye ve İrak'a giderek o örgüte katılmışlar. Suriyeliler ise zaten hep suriyedeydiler ve kendi topraklarını müdafa ediyorlar. Işid'i yönetener, yabancı ülkelerin istikbarat servisleri. Burada suçlana da fransızlar değil, o ülkenin yönetimi. Teröristler saatlarce ağır silahlarla şehir içinde dolaşıp, 8 ayrı yerde katliam yapabiliyorlarsa, ve polis bunları fark edemyip, ancak katliamkalrdan sonra delil olabilecek kişileri vuruyorsa, burada bana göre yine fransa devletinin parmağı var. Amaçları, halkı korkutup, ülkelerin mülteci almamak. Yine tüm var olan ve de daha gelecek olan mültecileri Türkiyenin başona yığmak. Hollande'nin G20 zirvesine katılmamasının nedeni de yine müilteci meselesi. İleriki yıllarda bir 2.000.000 (2 milyon) mülteci daha ülkemize sığınır. Rus uçakları da yine Işid'i değil, Özgürlük ordusunu vuruyorlar. Fransa devleti Teröristlerimizi ülkesinde özgürce barındıran ve bunları Türkiyeye karşı kullanan bir devlet. Ülkemizde hukuktan kaçanların ilk sığındığı ülke. Meselâ Cem Uzan da Fransaya sığındı ve halen orada.

“Fransa devletinin parmağı var” demek çok yanlış olur. Kendi Fransız vatandaşını hedef alır kurban seçer bir boyuta gelir mi hiç? Eğer Türkiye gibi birçok kısımdan olan bir topluluk olsaydı düşündürebilirdi… Örnek ülkemizde yaşanan Ankara, Suruç ne denilmeli? Rusya IŞİD vurmuyor IŞİD neden Rusya’yı hedef alıyor? İddialı konuşmamak gerek siyaset her türlü pislik vardır ama bunlar görünen şeyler her şey ortada. olan insanlara oluyor.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,720
Fransa da geçen sene de Charlie Heddo katliamı yaşanmıştı. Yine o olayda da teröristler kaçmayı akıl edememiş ve hepsi aynı gün içinde vurularak öldürülmüşlerdi. Bizde ise, teröristler önce aranıyorlar ve çatışmaya girmedikleri süre de yakalanıyorlar. Aynı şekilde geçen sene Amerikanın Boston eyaletindeki Maratonda yaşanan terör olayında da Teröristler kaçmış ve izleri sürülerek yakalanabilmişlerdi. Fransa daki Teröristler ise, uygulamada başarılı, kaçmaya gelince aptallaşıyorlar. Bu şüphe uyandırıcı olmuyormu ?

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Yapılan yorumlara bak yahu. Orada ne kadar masum insan ölmüş "İyi oldu, hakettiler, hepsi ölseydi keşke vs" diyenler var. Ülkemizde yaşanan bu terör olayları içinizdeki vicdanı da öldürmüş. Hani müslümanlık hoşgörü dini idi? Hani düşmanın kötü bile olsa ona iyi davranırdın? Müslümanlığa en çok zararı müslümanlar veriyor.

"Eğer islam'ı Kuran'dan değil de müslümanlardan öğrenseydim, eğer Kuran'dan önce müslümanları tanısaydım asla müslüman olmazdım."
-Yusuf İslam

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Yapılan yorumlara bak yahu. Orada ne kadar masum insan ölmüş "İyi oldu, hakettiler, hepsi ölseydi keşke vs" diyenler var. Ülkemizde yaşanan bu terör olayları içinizdeki vicdanı da öldürmüş. Hani müslümanlık hoşgörü dini idi? Hani düşmanın kötü bile olsa ona iyi davranırdın? Müslümanlığa en çok zararı müslümanlar veriyor.

"Eğer islam'ı Kuran'dan değil de müslümanlardan öğrenseydim, eğer Kuran'dan önce müslümanları tanısaydım asla müslüman olmazdım."
-Yusuf İslam

Nokta :clover::flowers:

algea

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Dünya bir tuhaf oldu 11 Eylül saldırılarından sonra bana kalırsa en organize saldırılarından birisi...