Pamukoğlu'na tepki yağıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
ym_pamukoglu_k.jpg
pamukoglu.jpg

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu'nun Antalya'da yaptığı mitingde Samanyolu Televizyonu ve onun uzantısı yayın organlarını yakacağını söylemesine sivil toplum örgütlerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Samsun İl Temsilcisi Ahmet Seven, Pamukoğlu'nu sert dille eleştirdi. Miting meydanlarının içtima alanı olmadığını ifade eden Seven, HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu'na 'Üslubunu düzelt' çağırısında bulundu.

Yurt gezilerinde yaptığı mitinglerde, kışlada askere konuşur gibi üslup kullanan HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Antalya'daki mitinginde Cihan Haber Ajansı ve Samanyolu Televizyonu'nu tehdit etmişti. Mitingde, Pamukoğlu'nun sarfettiği, "O, adı saman mı, sap mı, o televizyonun uzantılarını, bütün saplarını, bütün samanlıklarını, hepsini yakacağız. Saman oldukları için de büyük ateşlere, benzine ihtiyaç yok. Tek kibrit yetecek." şeklindeki sözler, tepkilere neden oldu. Sivil toplum örgütleri, yaptıkları açıklamalarla HEPAR Genel Başkanı'nı kınamaya devam ediyor.

Osman Pamukoğlu'na bir tepki de İLESAM Samsun İl Temsilcisi Ahmet Seven'den geldi. Seven, Pamukoğlu'nun ifadelerinin ve üslubunun sivil toplum ahlakına uymadığını söyledi.

Bir siyasi parti liderinin kendisini kışlada mı yoksa meydanlarda mı halka hitap ettiğinin farkında olması gerektiğini dile getiren Seven, "Mitingde Samanyolu Televizyonu'nu ve ona bağlı yayın organlarını yakacağına dair ifadeleri var. Bu ifadeler sivil toplum ahlakına uymamaktadır. Meydanlar içtima alanları değildir. Bu tür ifadelere Türk toplumu alışkın değildir. Alışması da mümkün değildir. Bu millet darbelerden, baskılardan böyle dik konuşmalardan bunalmış, gına gelmiştir. Böyle usul ve üslupla yapılan konuşmaları tasvip etmiyoruz. Geçmişte bunu yapanlar vatandaşın tercihi ile karşılığını bulmuştur. Bugüne kadar prim vermediği gibi bundan sonra da vermeyecektir. Benim Osman Pamukoğlu'ndan isteğim üslubunu yumuşatmasıdır." dedi.

İLESAM İl Temsilcisi Seven, sözlerini şöyle noktaladı: "Verilen rakam sizi tatmin etmeyebilir ama bu şekilde ifadeler kullanma hakkını vermez. Bu ifadelerden kaçınmak gerekir. Siyasette bu sözlerin yeri yoktur. Siyaset demokrasi meydanıdır. "

SAMANYOLU GRUBU'NUN YAZILI AÇIKLAMASI İSE ŞÖYLE

PAMUKOĞLU, 1 DAKİKA

Türkiye'nin zor günlerden geçtiği herkesin malumu. Gerginlikler, hesaplaşmalar, iyiler, kötüler, içeri girenler, dışarıdakiler?

İlk andan itibaren ülkesini canından öte tutan Samanyolu Televizyonu, oyunları, planları, olanları bitenleri en doğru şekilde seyircisiyle paylaştı, paylaşmaya da devam ediyor.

Habercilik bunu gerektiriyor çünkü. Sırtımıza yüklendiğimiz sorumluğumuz, doğruları kamuoyuyla paylaşmayı bize mecbur kılıyor.

Samanyolu televizyonu da, bilgilendirme görevini hakkıyla yerine getirmeye çalışıyor.

Tabii gazetecilik belli riskleri de beraberinde taşıyor. Doğrular her zaman, herkesi mutlu etmeyebiliyor. Osman Pamukoğlu gibi ilgi görmedikçe sinirlenenler, sinirlenince tehditler savuranlar dün olduğu gibi bugün de olabilir.

Ayrıca Pamukoğlu artık asker değil bir siyasi parti lideri. Daha sivil refleksler göstermesi, daha tahammüllü olması gerekiyor.

Ama ne yapalım. "Doğru" böyle bir şey. Ülkemiz bir hukuk devleti ve hukuk herkes için işliyor.

Kurulduğu günden bu yana Samanyolu Televizyonu halkın büyük teveccühünü görüyor.

Haberleriyle, dizileriyle el üstünde tutuluyor. En güvenilir kanallar arasında zirvede yer alıyor.

Güvenmek, doğru bilmek demektir. Güvenmek sahiplenmekle eşdeğerdir.

Meydanlarda 40-50 kişiden fazlasını toplayamayan Pamukoğlu tehditler savurabilir ama halk neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.

Metin Yıkar
SAMANYOLU HABER TV GENEL YAYIN YÖNETMENİ

24 Kasım 2009, Salı​

KaynaK

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Samanyolu'ndan ne beklenir?

Açmayın şöyle konuları. En fazla gülünür buna.

Osman Pamukoğlu savunduğum biri değildir. Kim olduğunu bilmiyorum çünkü. Ama biri Samanyolu'na bir şey diyorsa -ki adamın dediklerini de okudum- doğru diyordur muhtemelen.

Ayrıca idamı geri getirme düşüncesi çok hoşuma gitti. Hep desteklediğim bir şeydir.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Miting'ine 40 50 kişi gelen adamı kim takar ben çıkıp konuşsam 100 kişiyi geçik adam toplarım en azından konuşmalarım tutarlı olur bu adamıda bu kadar şişiren Aydın doğan medyası efsane komutanmış. Ne yaptı efsane oldu allah aşkına Bu ülke çok efsaneler gördü başta Ulu önder Atatürk ve Savaşlarda kaybettiğimiz isimsiz Kahramanlar...

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Samanyolu'ndan ne beklenir?

Açmayın şöyle konuları. En fazla gülünür buna.

Osman Pamukoğlu savunduğum biri değildir. Kim olduğunu bilmiyorum çünkü. Ama biri Samanyolu'na bir şey diyorsa -ki adamın dediklerini de okudum- doğru diyordur muhtemelen.

Ayrıca idamı geri getirme düşüncesi çok hoşuma gitti. Hep desteklediğim bir şeydir.

Tanımadğın adam hakkında bişi demezken, STV'yi ne kadar tanıyosun da dorudur diyebiliyosun! Çelişkiler dünyasında yaşayan bitkisel çözümlü arkadaşım...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Tanımadğın adam hakkında bişi demezken, STV'yi ne kadar tanıyosun da dorudur diyebiliyosun! Çelişkiler dünyasında yaşayan bitkisel çözümlü arkadaşım...

Ablacığım/abiciğim, STV'yi biliyoruz herhalde. :)

Biri kanal, biri adam. Elmayla armutu karıştırmayalım istersen. ;)

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
samanyolu ve kanal 7 den başka adam gibi ailecek izlenecek adablı ve ölçülü bi tv kanalı varmı bu ülkede hey yavrum hey pamukoğluna gelince bi laf vardır
''Islığı dağı taşı tuttu,güttüğü bi keçi'' misali konuşuyo ancak...

firariçocuk

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ben o gün bu adama bi yorum yazdım ama moderatör ALİA yayınlamadı:clap::thumbup:

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Pamukoğlunu sevmem. Siyasete girmesini ise hiç tasvip etmedim. ama Stv hakkında dedikleride hoşuma gitmedi değil yani.Saman tv..muhahaha:) Fethullahın kanalı saman tv

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...