P40 Pro, P40 ve P40 Lite Türkiye fiyatı belli oldu.

caginilter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kusura bakma ama P40 ailesi kullanılan teknolojilere bakıldığında bana göre hayal kırıklığı.2k ekran yok,ana kamera ois yok, kamerada otomatik hdr yok, stereo hoparlör yok,120 Hz yok, Google servisleri yok,video kalitesi Apple ile Samsung'un gerisinde Kamerada Samsung'un gerisinde bı batarya içinmi bu cihazlardan birini alıcam? Huawei firması yolunacak kaz arıyor.Bu fiyatlara çıkıyorsam S20 alır en iyi teknolojiyi büyük bir keyifle kullanırım.

P40 serisi 5 telefon barındırıyor. Hayal kırıklığı dediğin telefonların içine P40 PRO PLUS'ı dahil edersek söylediklerinde zıt oluyor. Birden fazla kanalda birden fazla ödül ile geldi. Üstelil bu cihazda google hiz. yok. Huawei mobil servisleri kullanıyor. Orta segmente bakacak olursak A71 ile çok rahat kıyaslanabilecek telefonlar. P40 serisi tanıtım videolarını izlemeni öneririm.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Aynen ama p40, p40 pro ve p40 pro plus da ois var. P40 en fazla 6300TL, P40 Pro 8300TL olmalıydı.
Ois bulunan P40 Pro 12000 TL.Ois bulunan P40 Pro plus henüz piyasada yok.Huawei firması kafayı sıyırmış.Bu fiyatlara aklı başında hiç bir insan almaz.

caginilter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ois bulunan P40 Pro 12000 TL.Ois bulunan P40 Pro plus henüz piyasada yok.Huawei firması kafayı sıyırmış.Bu fiyatlara aklı başında hiç bir insan almaz.

Yeni çıkacak olan bütün telefon piyasasının telefon fiyatları bu şekilde olacak. Benzer özellikleri taşıyan büyük telefon firmalarının fiyatlarına da bakmak lazım

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
iPhone lar Pahalı Diyenler Sanırım Bu Fiyatların Yarısını Görüyorlar : )

ve İlk Zaman Bu Fiyattan Alanlar 1-2 Ay Sonrası Ciddi Fiyat Düşüşlerinde Hakları Nasıl Tanzim Ediliyor ???

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
P40 serisi 5 telefon barındırıyor. Hayal kırıklığı dediğin telefonların içine P40 PRO PLUS'ı dahil edersek söylediklerinde zıt oluyor. Birden fazla kanalda birden fazla ödül ile geldi. Üstelil bu cihazda google hiz. yok. Huawei mobil servisleri kullanıyor. Orta segmente bakacak olursak A71 ile çok rahat kıyaslanabilecek telefonlar. P40 serisi tanıtım videolarını izlemeni öneririm.
P40 lansmanınıda,tanıtım videolarınıda izledim.Kamera dışında anlattıkları bir şey yok.Sene olmuş 2020 Huawei firması hala amiral gemisi cihazında mono hoparlör kullanıyor.Samsung S20 ile 120 Hz ekran teknolojisine geçti.Huawei 90 Hz kullanıyor ve 8500 liraya sattığı P40 da 90 Hz yok.Bu kadar yüksek fiyatlara ya iPhone alırım,yada S20.Huawei firması aynaya baksın.Akıllı telefon olayının sadece kameradan ibaret olmadığını görmesi lazım.

huaweiwolfu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Google servisleri olmayan cihazlara bu ücret verilmez.
Dostum merhaba, P40Lite kullanıcısıyım.
Çok ikilemde kaldım ama bugün iyiki almışım diyorum çünkü aynı muadilde başka bir cihazım da var.
Google market yok evet ama MoreApps,AppSearch ve ApkPure üzerinden herşeyi indirebiliyorsun.
Ben YoutubeVanced kullanıyorum mesela reklam falan yok. Chrome,Google haritalar mevcut indirdim kullanıyorum.
Biraz önce bir arkadaş yazmış okudum Oğuzhan diye.
Gereksiz ram yüklenmesi yok .
Cihazın oyun vs performansı efsane.
Akıyor resmen.
Önyargılı olma derim,gerçekten kullanıp performansını grdüğünde mutlu oluyorsun.

caginilter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
iPhone lar Pahalı Diyenler Sanırım Bu Fiyatların Yarısını Görüyorlar : )

ve İlk Zaman Bu Fiyattan Alanlar 1-2 Ay Sonrası Ciddi Fiyat Düşüşlerinde Hakları Nasıl Tanzim Ediliyor ???

Huawei samsung gibi çıkardığı telefonu 6 ay sonra sahadan çekmiyor. Yada fiyatlarını %50 kırdığını görmedim. Fiyat politikası yanında verilen hediyeye göre değişkenlik gösteriyor sadece. Lansman dönemlerinde maddi değeri yüksek hediyeler sunuluyor.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Huawei samsung gibi çıkardığı telefonu 6 ay sonra sahadan çekmiyor. Yada fiyatlarını %50 kırdığını görmedim. Fiyat politikası yanında verilen hediyeye göre değişkenlik gösteriyor sadece. Lansman dönemlerinde maddi değeri yüksek hediyeler sunuluyor.

Samsung da ve Diğer Modellerde %50 Kırmıyor ;)

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
A50 çıkış fiyatı 3499 3 ay sonra 2499 +3 ay sonra ürünün devamı gelmedi. Bir baktık a51 geldi :)
Kendi ağzınla söylüyorsun değer kaybetmesi daha iyi değilmi? Sevdiğin bir cihaz uygun fiyata geriliyor.Sende alıp kullanabiliyorsun.Mate 20 Pro ilk çıktığında 8000 liraydı.Şu anda sıfır bulsan dahi 6500 altında alamıyorsun.İkinci el almaya çalışsan minimum 5000 lira.Nerdeyse iki yaşına basacak olan cihaza 5000 lira vermek sence mantıklı mı? Bence değil.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Huawei kadar itici bi firma görmedim hayatımda bide bunu boş beleş savunan bi topluluk var onlarda mide bulandırıyor, ne p 40 lite ne p40 ne p40 pro aynı fiyatta daha iyi seçenekler varken tercih edilecek telefonlar değil 8500 lira verecem ön tarafı s10+ arkası s20+ benzeri çalıntı tasarım ,60 hz ekran mono hoparlör ve kötü bi ekrana sahip,dxomarka verilen paraları saymazsak kötü video performansına sahip bi telefonmu alacağız diğer tarafta 12000 liraya satılan sözde PRO adı altında milleti sömürmek için satışa çıkarılan telefonumu alıp kullanacağız,aklı başında olan insan teknolojiden az çok anlayan birisi bu şişirme telefonları tercih etmez .

M.tingis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kusura bakma ama P40 ailesi kullanılan teknolojilere bakıldığında bana göre hayal kırıklığı.2k ekran yok,ana kamera ois yok, kamerada otomatik hdr yok, stereo hoparlör yok,120 Hz yok, Google servisleri yok,video kalitesi Apple ile Samsung'un gerisinde Kamerada Samsung'un gerisinde bı batarya içinmi bu cihazlardan birini alıcam? Huawei firması yolunacak kaz arıyor.Bu fiyatlara çıkıyorsam S20 alır en iyi teknolojiyi büyük bir keyifle kullanırım.
P40 Pro Ekran 2K HDR OLED. Zoom kamerada bile OİS var, DXO testinde şuan en iyi video çeken telefon video için ayrı kamerası var direkt 4K 60 FPS çekiyor ön kamerası bile. 120HZ ile 90 arasında gözle farkedebileceğin bi fark yok zaten 90dan fazlası boşuna batarya tüketimi desteklen oyun falanda yok ayrıca belli bi süre 120hzde çalıştıktan sonra kapanıyor 90a düşüyor hızı S20lerde. Evet stereo olmalıydı fakat tek hoparlör çıkışıda gayet yüksek ama bu fiyatta stereo tercih ederdim. Google servisleri zaten çokta sorun değil AppGalleryden uygulamalarını indirebilirsin olmayanlarıda MoreAppsten veya apk kurabilirsin hatta bazı yöntemlerle PlayStoreda yüklenebiliyor.

Bu fiyata çıkarsan S20 alıp sorun yumağına dalmış olacaksın Focus sorunu, yeşil ekran sorunu, ısınma sorunu... Bide bi çok ülkeden daha pahalıya alıp daha yavaş ve sorunlu işlemci olan Exynos versiyonunu alacaksın. 1 milyon imza toplandı Samsung'un Exynos kullanmaması için...

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
P40 Pro Ekran 2K HDR OLED. Zoom kamerada bile OİS var, DXO testinde şuan en iyi video çeken telefon video için ayrı kamerası var direkt 4K 60 FPS çekiyor ön kamerası bile. 120HZ ile 90 arasında gözle farkedebileceğin bi fark yok zaten 90dan fazlası boşuna batarya tüketimi desteklen oyun falanda yok ayrıca belli bi süre 120hzde çalıştıktan sonra kapanıyor 90a düşüyor hızı S20lerde. Evet stereo olmalıydı fakat tek hoparlör çıkışıda gayet yüksek ama bu fiyatta stereo tercih ederdim. Google servisleri zaten çokta sorun değil AppGalleryden uygulamalarını indirebilirsin olmayanlarıda MoreAppsten veya apk kurabilirsin hatta bazı yöntemlerle PlayStoreda yüklenebiliyor.

Bu fiyata çıkarsan S20 alıp sorun yumağına dalmış olacaksın Focus sorunu, yeşil ekran sorunu, ısınma sorunu... Bide bi çok ülkeden daha pahalıya alıp daha yavaş ve sorunlu işlemci olan Exynos versiyonunu alacaksın. 1 milyon imza toplandı Samsung'un Exynos kullanmaması için...

Yıllardır videoda apple ve samsungun gerisinde kalan huawei nedense dxomarkta apple ve samsungun önünde oluyor?huawei ve dxomark abi kardeş gibi maşaallah nazar değmesin... Samsung telefonları yıllardır 4k 60 fps video çekiyor huawein daha yenimi aklına gelmiş 4k 60 fps video çekmek ama onlarda haklı daha 1080 60 fps 'te doğru düzgün video çekemeyen firmanın telefonu ben olsam bende 4k 60 fps koymazdım gerçi hala çekemiyor ama dxomark sizi pışpışlıyor .Huawei 120 hz koymayınca 90 hz le 120 hz arasında fark yok dersin şu olaylar bitince bi mağazaya git incele arada fark varmı yokmu anlarsın. Amiral gemisi telefon üretiyosan stereo hoparlör koyacaksın banane istediği kadar kuvvetli ses çıkarsın yinede bi stereo etmez.Exynos işlemciler şu haliyle bile kirinden daha iyi performans sergiliyor ikisiyle aynı anda video editle bakalım hangisi daha hızlı edit yapacak snapdragon kadar verimli değil ama kirinden çok daha iyi.S20 ultranın sorunları yazılımsal donanımsal değil güncellemeyle düzelecek sorunlar ki kamerayla ilgili güncellemeler yayınlandı şuan çok daha iyi performans veriyor ,yeşil ekran sorununa gelince en azından mate 20 pro gibi donanımsal bi sorun değil yazılımsal bi sorun güncelleme yayınlayacaklar bu sorunların olmaması gerekiyor ama en azından düzeltilebilecek sorunlar.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

P40 pronun ekran kalitesinin S20 den iyi olduğuna inanıyormusun? Ben inanmıyorum.Dxomark benim gözümde balon bir site.Zamanında Mate 10 pronun berbat video performansına Samsung Note 8 in video performansından daha fazla puan veren eyyamcı bir site.Bu sitenin Huaweiyi videoda en tepeye koymasìna sadece gülerim.P40 pronun videosu önceki huawei modellerinden iyi olabilir ama bu Apple ve Samsung dan geride olduğu gerçeğini deği$tirmiyor.120 hz ekran teknolojisi yeni bir teknoloji ve bu teknoloji cihazın performans ve stabilitesini ciddi derecede etkiliyor.Huawei 90 hz koydu yeterli diyorsun.90 hz P40 pro ve P40 pro plus da var.Ailenin en küçük üyesinde 60 hz var.8500 lira veripte P30 daki 60 hz ekran teknolojisini kullanmak içine siniyorsa alır kullanırsın.Google servisleri sorun değil peki şunu sorucam diyelim Samsung kullanıyorsun huaweiye geçmek istiyorsun.Whatsapp konuşmaların var ve hepsi google drive da yedekli o konuşmaları silinmeden huawei cihazına atabilecekmisin? S20 sorun yumağı demişsin.S20 ailesinde bir tek ultra modelinde yeşil ekran sorunu var.Oda güncelleme ile halledilir.Exynos konusunda haklısın bu işlemci özellikle verimlilik tarafında sıkıntılı ama Samsungu bildiğim için yapacağım sağlam ayarla batarya olayını yeterli bir seviyeye getirebilirim.Huawei firması batarya,performans gibi noktalarda başarılı ama öyle veya böyle senin cihazlarında google servisleri yoksa,Appgallery de oturmamışsa senin en iyi teknolojiyi koyup fiyatları düşürmen lazìm.Huawei bu teknolojilerle,bu fiyatlarla kendi anavatanı dı$ında çok satamaz.

caginilter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kendi ağzınla söylüyorsun değer kaybetmesi daha iyi değilmi? Sevdiğin bir cihaz uygun fiyata geriliyor.Sende alıp kullanabiliyorsun.Mate 20 Pro ilk çıktığında 8000 liraydı.Şu anda sıfır bulsan dahi 6500 altında alamıyorsun.İkinci el almaya çalışsan minimum 5000 lira.Nerdeyse iki yaşına basacak olan cihaza 5000 lira vermek sence mantıklı mı? Bence değil.

Pekala bakış açımızı değiştirsek, sen ilk çıktığında mate 20 pro almış olsaydın ve 2 sene sonra fiyatlar bu seviyede olsaydı sevinir miydin? Bence evet. 20 yaşında arabalar kendi hakkında satılmıyorken 1-2 senelik cihazlarda o kadar fiyat politikasının gayet başarılı olduğunu savunuyorum.

a..simsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
P40 Pro + FreeBuds 3 :11.999₺
P40 + FreeBuds 3 : 8499₺
P40 lite + FreeLace : 3199₺

Bence pahalı fiyatlar. Siz ne düşünüyorsunuz?
Diğer üreticilerin fiyatları ile kıyaslanırsa yanında ki hediyeler ile bence makul bir rakam ki ben bir freebuds 3 kullanıcısı olarak çok memnunum

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Diğer üreticilerin fiyatları ile kıyaslanırsa yanında ki hediyeler ile bence makul bir rakam ki ben bir freebuds 3 kullanıcısı olarak çok memnunum
Kimse iphone 11 /pro / max s20/+ /ultra varken bu paralara huawei tercih etmez he dslr la ay fotoğrafı çekmek isteyen alabilir tabi...

s.caglar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Google servisleri olmayan cihazlara bu ücret verilmez.
GMS li Huawei den HMS li cihaza geçiş yapmış biri olarak şunu söyleyebilirim. Arada nerdeyse hiç fark yok hocam. Şuan için appgalleryde tüm uygulamalar mevcut değil evet. Ancak daha önceden de tanıtımı yapılan MoreApps ile bu sorunu da rahatlıkla çözdüm. Kesinlikle şans verilmesi gereken bir seri.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
GMS olmayan bir telefona göre fiyatlar ciddi derecede pahalı. Bir de bazı Huawei delileri Google'ın çok fazla kesinti yaptığını ve artık fiyatların daha düşük olacağını iddia ediyordu. Buyurun efendim fiyatları baya etkilemiş GMS.
Bu telefona bu parayı vermek yerine 11 ve 20 serilerini almak daha mantıklı en azından güvenilir ve zahmetsiz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

GMS li Huawei den HMS li cihaza geçiş yapmış biri olarak şunu söyleyebilirim. Arada nerdeyse hiç fark yok hocam. Şuan için appgalleryde tüm uygulamalar mevcut değil evet. Ancak daha önceden de tanıtımı yapılan MoreApps ile bu sorunu da rahatlıkla çözdüm. Kesinlikle şans verilmesi gereken bir seri.
İleriye dönük hiç mi güvenlikten yana bir kaygınız yok. Şahsen bugün ben Google'a Samsung'dan daha fazla güveniyorum ve kendi marketimizden (Galaxy Store) bile uygulama yüklemiyorum.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Dostum merhaba, P40Lite kullanıcısıyım.
Çok ikilemde kaldım ama bugün iyiki almışım diyorum çünkü aynı muadilde başka bir cihazım da var.
Google market yok evet ama MoreApps,AppSearch ve ApkPure üzerinden herşeyi indirebiliyorsun.
Ben YoutubeVanced kullanıyorum mesela reklam falan yok. Chrome,Google haritalar mevcut indirdim kullanıyorum.
Biraz önce bir arkadaş yazmış okudum Oğuzhan diye.
Gereksiz ram yüklenmesi yok .
Cihazın oyun vs performansı efsane.
Akıyor resmen.
Önyargılı olma derim,gerçekten kullanıp performansını grdüğünde mutlu oluyorsun.
Eğer dediğiniz gibi ise şans verilmesi gerekir biraz ancak bankacılık vb uygulamalarda apk ne kadar güvenilir olabilir.

Reaksiyon puanı
6,381
Bence gereksiz ve aşırı fazla vergiler nedeni ile Türkiye fiyatı ile değerlendirmemeliyiz. Zaten alamayacağımız cihazlar. Mesela SE 2020 400 dolar ama 5300 tl. Yani aslında uygun fiyatlı ama Türkiye de değil.

k!ra

@pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Reaksiyon puanı
92
Eğer dediğiniz gibi ise şans verilmesi gerekir biraz ancak bankacılık vb uygulamalarda apk ne kadar güvenilir olabilir.
Bankacılık uygulamaları kendi mağazasında var hocam sadece belirli uygulamaları kendi sistemi üstünden apk olarak kurduruyor

s.caglar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
GMS olmayan bir telefona göre fiyatlar ciddi derecede pahalı. Bir de bazı Huawei delileri Google'ın çok fazla kesinti yaptığını ve artık fiyatların daha düşük olacağını iddia ediyordu. Buyurun efendim fiyatları baya etkilemiş GMS.
Bu telefona bu parayı vermek yerine 11 ve 20 serilerini almak daha mantıklı en azından güvenilir ve zahmetsiz.

İleriye dönük hiç mi güvenlikten yana bir kaygınız yok. Şahsen bugün ben Google'a Samsung'dan daha fazla güveniyorum ve kendi marketimizden (Galaxy Store) bile uygulama yüklemiyorum.
Açıkcası yok diyebilirim. MoreApps çalışma mantığı kullanıcıyı uygulamanın websitesi üzerinde yayınlanan apk'ya yönlendirmesi. Yani sen moreapps üzerinden bir whatsapp yüklediğinden ana kaynak whatsapp website üzerinde bulunan download apk bölümü. Uygulamanın artısını şu şekilde gördüm de diyebilirim. MoreApps üzerinden yüklediğim bi uygulamaya güncelleme geldiğinde sana bildirim göndererek seni yeniden yönlendiriyor olması.

k!ra

@pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Reaksiyon puanı
92
Bence gereksiz ve aşırı fazla vergiler nedeni ile Türkiye fiyatı ile değerlendirmemeliyiz. Zaten alamayacağımız cihazlar. Mesela SE 2020 400 dolar ama 5300 tl. Yani aslında uygun fiyatlı ama Türkiye de değil.
Zaten bu cihazların da fiyatları yükselen kurdan etkilenmiştir

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

Aynen. Galaxy store dan sadece samsung uygulamalarını güncelliyorum. GMS ne demek?

s.caglar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şöyle ki bir çok banka uygulaması appgalleryde mevcut ama şans ya hani benim bankam garanti ve o mevcut değildi. Önceki cihazım yine bir huaweidi phone clone ile aktarım yaparak çektim uygulamayı ve optimizasyonda sorun yaşamadım.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Şöyle ki bir çok banka uygulaması appgalleryde mevcut ama şans ya hani benim bankam garanti ve o mevcut değildi. Önceki cihazım yine bir huaweidi phone clone ile aktarım yaparak çektim uygulamayı ve optimizasyonda sorun yaşamadım.
Hocam sizce Huawei appgallery'de uygulama çeşitliliğini arttırmaya yönelir mi bu konuda düşünceniz nedir ?