Oyun ve cizim için bilgisayar

muallime

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar almak istiyorum. Çok yoğun olarak (çizim oyun vs.) kullanmayacağım.
Öğretmenim okul işlerinde ve öğrenciler için video izlemede kullanırım film izliyorum yoğun olarak ancak yine de teknolojik ürünlere de ilgim var
Yavaş olsun sorun çıkarsın istemiyorum açıkçası.
ssd özellikli ses performansı iyi 3800-4000 tl ye kadar tasarımı şık ve hızlı bilgisayar önerir misiniz lütfen ?

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
oyun ve çizim tarzı programlar için yüksek donanım ihtiyacın yoksa macbook air 2017 öneririm. şık ve uzun pil ömrüyle pişman olmazsın.

muallime

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğiniz için ama Ekranı 15.6 istiyorum ben MacBook biraz bütçemi aşıyor 15.6 larda başka var mı Öneriniz

Rispeacebell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
daha önce kullanmadıysan mac alma
oyun oynamak istiyorsan mac te oynayamazsın net
amazondan araştır
çizim padi al dokunmatik ekranlılarda çizim yapamazsın surface hariç ama ondada oyun kasar
ram me önem ver 8gb üstü olsun tavsiye 16 gb
ekran kartı 1050 değilde 1060 almaya bak çok fark var
ekran kartı rami 6gb al bazıları 3gb uyarı:ekran kartı rami ayrı bir ram 3gbde sıkıntı yaşarsın eğer yüksek oyun oynayacaksan
türkiyede çok faiş yurt dışına giden akraban varsa en iyi yoldur
amazondan laptop geliyor

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
3800-4000 tl bütçe belirtmişsiniz; macbook air alırsınız para bile kalır

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,128
Merhabalar;

Bu bilgisayar ile hem istediğiniz oyunu akıcı bir şekilde oynarsınız hemde içerisindeki işlemci ve SSD ile istediğiniz programı çok verimli bir şekilde çalıştırırsınız.Ayrıca anakarta sadece tek vida ile ulaşabildiğiniz için ileride RAM,SSD veya HDD yükseltmesi yaparken çok kolay bir şekilde bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.Yanında gelen parmak izi okuyucusu da küçük bir artısı.
Dell Gaming 7577 Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Rispeacebell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
oyun oynucam diyo ne maci daha önce hiç mi pc kullanmadınız ya
mac alma mal gibi ararsın bu oyunun mac versiyonu çıktımı diye .... çıkmaz

muallime

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok yoğun olarak kullanmayacağım yani oyun çizim gibi işlerim olmayacak demek istemiştim ben parantez içinde yazınca yanlış anlaşıldı sanırım özür dilerim.
Biraz araştırma yaptım 128 gb ssd hafıza bilgisayarın hızı İçin kasmaması için yeterli olur mu Peki fotoğrafçılıkla uğraşıyorum hobi olarak biraz kendi hafızasına da ihtiyacım var bilgisayarın

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,128
Çok yoğun olarak kullanmayacağım yani oyun çizim gibi işlerim olmayacak demek istemiştim ben parantez içinde yazınca yanlış anlaşıldı sanırım özür dilerim.
Biraz araştırma yaptım 128 gb ssd hafıza bilgisayarın hızı İçin kasmaması için yeterli olur mu Peki fotoğrafçılıkla uğraşıyorum hobi olarak biraz kendi hafızasına da ihtiyacım var bilgisayarın
128 GB SSD oyun kurulmadığı sürece yeterli olur.Fotoğraflar için yanında 1 TB HDD yeter bence.

Rispeacebell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
ilk mesaj ilk satır parantez içi (çizim, oyun vs.) yazmış sizde hemen altına oyun ve çizim ... diye mesaj atmışsınız
yeterince gördünüz mü?

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
o yazılanlardan oyun için bilgisayar aradığını çıkarıyorsan helal sana. leb demeden leblebi olayı.. :)

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
oyun ve çizim tarzı programlar için yüksek donanım ihtiyacın yoksa macbook air 2017 öneririm. şık ve uzun pil ömrüyle pişman olmazsın.

benim cevabımda ihtiyacın yoksa yazıyor. oyun için demiyor.
sonra benim cevabıma sen laf söylemişsin. onun için bende sana cevap veriyorum.

bu konunun başlık ve içerik hatalı.
başlıkta oyun ve çizim için bilgisayar yazıyor.
içerikte Çok yoğun olarak (çizim oyun vs.) kullanmayacağım yazıyor.
yanlış anlaşılmalar çıkıyor.

Son düzenleme: