Orijinal windows 10 la ucuza satılanların arasında ne fark var?

Mehmet Aldemir

Profesör
Reaksiyon puanı
712
Benim bilgisayarım fabrika çıkış orijinal windows 10 home 64 bit singlue langue internette 10 liraya felan satılanlarla ne farkı var bide bunlar nasıl bu kadar ucuza satabiliyo?

Reaksiyon puanı
10,563
Kimi çalıntı diyor kimi fazlalık ürün.
Aralarında bir fark yok win10 pro 1 senedir kullanıyorum.

Batuhan Sertol

Asistan
Reaksiyon puanı
489
Selamlar Mehmet,

10 TL'ye satılan Windows Ürün Anahtarlarında çeşitli problemler ortaya çıkabiliyor. Kime ait olduğu ne zaman alındığı nasıl alındığı belli olmayan anahtar kodları şansınız varsa uzun süre kod patlamadan kullanabilirsiniz. Çoğu kod 3-5 ay sonra yaşamını yitiriyor. Orijinal bir Windows kullanmanız her zaman en iyisi olacaktır.

Teşekkürler, İyi Forumlar

XHector

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar Mehmet,

10 TL'ye satılan Windows Ürün Anahtarlarında çeşitli problemler ortaya çıkabiliyor. Kime ait olduğu ne zaman alındığı nasıl alındığı belli olmayan anahtar kodları şansınız varsa uzun süre kod patlamadan kullanabilirsiniz. Çoğu kod 3-5 ay sonra yaşamını yitiriyor. Orijinal bir Windows kullanmanız her zaman en iyisi olacaktır.

Teşekkürler, İyi Forumlar
hocam kodlar patlasa bile anakart gömülü oluyor artık o yüzden anakart değiştirene kadar kod sende kalıyor ?

Batuhan Sertol

Asistan
Reaksiyon puanı
489
hocam kodlar patlasa bile anakart gömülü oluyor artık o yüzden anakart değiştirene kadar kod sende kalıyor ?
Haklı olabilirsiniz fakat, patlamış yada lisansı orijinal olmayan ürün kullanmak yerine deneme sürümünde özellikleri kısıtlı ama orijinal bir Windows kullanmayı tercih ederim. :)

Son düzenleme:

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
Ucuz olanlarda anakart değişimde veya format attığında genelde gidiyor

Mehmet Aldemir

Profesör
Reaksiyon puanı
712
Şimdi baktım da orijinal olmayanlar yani ucuza satılanlar da satan kişi istediği zaman bilgisayar dan bilgilerini alabiliyormuş iyiki freedos almamışım bilgisayarı o kadar internetten alışveriş yapıyoruz kart bilgileri bile çalınabilirdi orijinal olmasaydı ?

Reaksiyon puanı
10,563
Şahsen microsofttan indirdiğim isodan format attım. Adamların yolladığı isodanda değil. Ürün anahtarını kullandım. Sadece bu kodla benim sisteme nasıl girebilirler bilmiyorum. Ancak kartlarımdan habersiz bir şey çekilmedi. Cracklerle ucuz anahtarları karıştırıyorlar bence..

Microsofttan orijinal alan varsa helal olsun ne diyim

trsoulfly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Benim bilgisayarım fabrika çıkış orijinal windows 10 home 64 bit singlue langue internette 10 liraya felan satılanlarla ne farkı var bide bunlar nasıl bu kadar ucuza satabiliyo?
Sana şöyle anlatiyim en basitinden gittigidiyordan en çok satılan en güvenilir satıcıdan al gitsin lisansı yok patlatma falan hepsi hikaye bi kere zaten o kodları windows vermese key kabul edilemzdi neden o kadar ucuz olduğu konusuna gelelim kutulama yok vergi yok en basitinden anlattım iyi günler dilerim