Orijinal ROM'da Arama Uygulamasını Değiştirmek?

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Orijinal Note 3 romu kullanıyorum (mecburiyetten) sadece arama uygulamasını Google Dialer veya farklı bir uygulamayla değiştirmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Root erişimim var. Teşekkür ederim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Google Dialer yükledim ancak herhangi bir işlem yaptığımda (Örn: arama, rehbere gitme) uygulama durduruldu hatası alıyorum bu orijinal arama uygulamasının varlığından mıdır?

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Orijinal Note 3 romu kullanıyorum (mecburiyetten) sadece arama uygulamasını Google Dialer veya farklı bir uygulamayla değiştirmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Root erişimim var. Teşekkür ederim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Google Dialer yükledim ancak herhangi bir işlem yaptığımda (Örn: arama, rehbere gitme) uygulama durduruldu hatası alıyorum bu orijinal arama uygulamasının varlığından mıdır?
Custom Rom yükle derim çünkü orjinale 3.parti caller application yüklediğinde böyle sorunlar çıkabilir

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Custom Rom yükle derim çünkü orjinale 3.parti caller application yüklediğinde böyle sorunlar çıkabilir
N9000Q modelinde rom bulmak gerçekten zor. Resmi CM11 bile yok. DonanımHaber'de günler süren araştırma sonucu bir tane rom bulmuştum oda beni tatmin etmedi. İngilizce arasam da fayda etmiyor çünkü N9000Q modeli sadece Türkiye'de var sanırım. O yüzden böyle bir konu açtım, pek umudum yok aslında. Bir daha Nexus alacağım.

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
N9000Q modelinde rom bulmak gerçekten zor. Resmi CM11 bile yok. DonanımHaber'de günler süren araştırma sonucu bir tane rom bulmuştum oda beni tatmin etmedi. İngilizce arasam da fayda etmiyor çünkü N9000Q modeli sadece Türkiye'de var sanırım. O yüzden böyle bir konu açtım, pek umudum yok aslında. Bir daha Nexus alacağım.
Hakikaten de öyleymiş baktım da cyanogenmod'a Türkiye'de samsung alınmaz

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cyanogenmod'u geçtim gerçekten adam akıllı 1 tane rom yok.

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Uzun araştırmalar sonucu gördüm ki rom değiştirmeden dialer app'ı değiştirmez imkansıza eş değer. Rom'da yok ölmüşüz biz.

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Misal exdialer yükleyip her zaman a bassan olur mu acaba?

Reaksiyon puanı
2,146
n9000q sadece türkiyeye özel bir model adı olabilir ama n900 ile tamamen aynı diye biliyorum, yani n900 için çıkan romları kurabilirsin diye biliyorum istersen bi araştır

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
n9000q sadece türkiyeye özel bir model adı olabilir ama n900 ile tamamen aynı diye biliyorum, yani n900 için çıkan romları kurabilirsin diye biliyorum istersen bi araştır
XDA bunun olamayacağına dair makaleler okumuştum. Ne kadar doğru bilmiyorum gene denemek lazım.

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
hocam bari siz demeyin bunu farklı modellere rom kurulduğunda hard brick olacağı herkes tarafından bilinir

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hocam bari siz demeyin bunu farklı modellere rom kurulduğunda hard brick olacağı herkes tarafından bilinir
Öyle bir söylenti mevcut bende rastladım. Aralarındaki tek fark model numarası sanırım. Bundan rom yüklenebilir dersini çıkarmışlar.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Öyle bir söylenti mevcut bende rastladım. Aralarındaki tek fark model numarası sanırım. Bundan rom yüklenebilir dersini çıkarmışlar.

Yedek almışsanız deneyin zarar gelmez, sorun çıkarsa yedeği flashlarsınız.

Reaksiyon puanı
2,146

bu modeller donanım olarak birebir aynı
n900 ün romunu yükleyenler az değil biraz araştırın isterseniz

tabi ben bunu bizzat denemediğim için iyice araştırın diyorum diğer sitelerde vardı sorun soruşturun

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
bu modeller donanım olarak birebir aynı
n900 ün romunu yükleyenler az değil biraz araştırın isterseniz

tabi ben bunu bizzat denemediğim için iyice araştırın diyorum diğer sitelerde vardı sorun soruşturun
aynı değil biri snapdragon diğeri exynos