Haber Okul müdürünü öldüren kişi tutuklandı

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,655
GNEdHZ9XsBg3Jf1.jpg

İstanbul Eyüpsultan'da, okul müdürünü silahla vurarak ölümüne sebep olan yabancı uyruklu öğrenci Y.K., çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Katilin ifadesi;

"Aralık ayında sınıfımdayken disiplin cezalarından dolayı annemin geldiğini öğrendim. Müdür İbrahim Oktugan'ın odasına gittim, annemle oturuyorlardı. Anneme Arapça bir şeyler söylemek istediğim sırada müdür, 'Burası Türkiye, benim okulumda kimse bu şekilde başka dil konuşamaz' dedi. Aramızda sözlü bir tartışma yaşandı. Annemin üzerine yürümesi üzerine polisi de aradık, daha sonra okulu terk ettik ve olaydan sonra bir daha okula dönmedim. Bizden aldıkları parayı da geri vermediler. Olay sabahı anneme börek alacağımı söyleyerek çıktım, okula gideceğimden kimsenin haberi yoktu."

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,254
9. Madde ihlali (Argo/Hakaret söylemi)
Afedersiniz ama yavş*ğa bak sen. Çok meraklıysan gidip kendi vatanında konuş annenle, ne işin var burada. Türkiye “ben herkese istediğimi yaparım ama kimse bana bir şey yapamaz” mantalitesine sahip insanlarla doldu taştı ve bu inanılmaz tehlikeli. Kimse yaptığı bir şeyin veya ihlal ettiği kuralın bedelini ödemek istemiyor oh ne ala memleket.

Son düzenleyen moderatör:

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,655
Afedersiniz ama yavş*ğa bak sen. Çok meraklıysan gidip kendi vatanında konuş annenle, ne işin var burada. Türkiye “ben herkese istediğimi yaparım ama kimse bana bir şey yapamaz” mantalitesine sahip insanlarla doldu taştı ve bu inanılmaz tehlikeli. Kimse yaptığı bir şeyin veya ihlal ettiği kuralın bedelini ödemek istemiyor oh ne ala memleket.
Katılıyorum. Ülkenin sağlığı, ekonomisi ve huzuru için hepsi gönderilmeli. Sabıka kaydı varken zaten neden sınırdışı edilmedi anlamış değilim. Sınırdışı edilmedi ve sonuç müdürü öldürdü...

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,254
Katılıyorum. Ülkenin sağlığı, ekonomisi ve huzuru için hepsi gönderilmeli. Sabıka kaydı varken zaten neden sınırdışı edilmedi anlamış değilim. Sınırdışı edilmedi ve sonuç müdürü öldürdü...

Sınır dışı edilse ne olacak ki elini kolunu sallayarak geri giriyorlar zaten. Hapis desen böylelerine yıllarca bakmak zarar ziyan. Sağlam bir adalet sistemi olsa elektrikli sandalye getirilsin diyeceğim ama bu adalet sisteminde çok saçma olur.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,853
Türkiye “ben herkese istediğimi yaparım ama kimse bana bir şey yapamaz” mantalitesine sahip insanlarla doldu taştı ve bu inanılmaz tehlikeli.
Abi sorun bu mentaliteye sahip olanlardan çok buna yol verilmesinde. Gerçekten herkese istediklerini yapıyorlar ve kendilerine kimse hiçbir şey yapmıyor. Bu çocuk şimdi hem 18 yaş altı olduğundan, hem de garip garip diğer aflardan yararlanıp adam akıllı hapis cezası almayacak. 20 yıl verirler, arkası varsa 3-4 seneye varmadan çıkar. Korkunç. Ortalama bir mahallenin ara sokaklarına girerseniz 15-16 yaşında sürüyle gezen serserileri görebilirsiniz. Hepsinde banko bir bıçak var ve gerçekten kaybedecek şeyleri yok.

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,074
@Görkem Say @barisbiyik @Skellige
Nedenini anlamak istiyorsanız, yeni Dünya düzenini öğrenmek zorundasınız. Öğrenmezseniz, bu sorularınızın cevabını asla bulamazsınız. Çünkü böyle şeylerin göz göre yapılması vs. için bir sebep yok görünürde. Yeni Dünya düzenini öğrenince ise o zaman taşlar yerine oturuyor.

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,334
@Görkem Say @barisbiyik @Skellige
Nedenini anlamak istiyorsanız, yeni Dünya düzenini öğrenmek zorundasınız. Öğrenmezseniz, bu sorularınızın cevabını asla bulamazsınız. Çünkü böyle şeylerin göz göre yapılması vs. için bir sebep yok görünürde. Yeni Dünya düzenini öğrenince ise o zaman taşlar yerine oturuyor.
Bunları reelde anlatınca komplo teorisyeni oluyoruz. :D

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,074
Bunları reelde anlatınca komplo teorisyeni oluyoruz. 😄
Aynen öyle. İnanmayanlar görecek bu gidişle çok daha beterlerini. Erkan Trükten'e komplocu vs. dediler. Dedikleri bir bir çıkıyor. Delilleri vs. de anlatıyor. Hamza Yardımcıoğlu da anlatıyor mesela. Ha dini olarak önermiyorum ama ekonomiden ve yeni Dünya düzeninden anlıyor.

53'lük Genç

Profesör
Reaksiyon puanı
602
Aynen katılıyorum. Nerede başıboş iti kopuğu varsa ülkemize gelmiş.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,922
Olayın haberlerini iyice inceledim. Anlaşıldığı kadarıyla Iraklı arkadaşın zaten kriminal bir geçmişi varmış. Üstüne ailesi bile kayıp ihbarı vermiş, çocuğun nerede olduğundan haberleri yok yani. Müdürle birlikte çalışan öğretmenlerden, büyük ihtimalle müdür yardımcılarından, birisinin anlattığına göre hocamızın üslubu da çok nazikmiş. Yani müdürün ''Türkçe konuş.'' dediği doğrulandı fakat üslubunda kesinlikle bir saldırganlık olmadığı söyleniyor. Çocuk kendince annesinin küçük düşürüldüğünü düşünerek kin gütmüş.

Saldırı 5 ay boyunca planlanmış. Silahı 10.000 TL'ye satın almış. Müdürü vurup kaçtıktan sonra bir baraja fırlatmış. Ondan sonra da börek alıp evine geri dönmüş.

Çocuğun okuldan uzaklaştırılma kararının alınmasına sebep olan olay ise bir öğretmene küfürlü konuşmasıymış. Bunun öncesinde de zaten öğretmenlere adıyla hitap etme gibi uyumsuz davranışları varmış söylendiği kadarıyla. Çocuk zaten önceden birçok okuldan da atılmış fakat bu okula alınırken kriminal geçmişini gizlemişler sanırım. O konuda bir fikrim yok.

Şimdi oturalım ve ''Neler yapabilirdik?'' diye kendimize soralım. Güvenliğin suçlanmasını anlıyorum, fakat bu güvenliğe özel bir durum değil. Kendi zamanımda da okula bira, alkol, bıçak, sigara ne varsa sokuyorlardı zaten. Bunu sadece tek bir güvenlik görevlisinin kontrol edebilmesi zor. Yine de okuldan atılan bir öğrencinin elini kolunu sallayarak okula girebilmesi güvenliğin hatasıdır. Bildiğim kadarıyla devamsızlıktan kalan bir öğrenciyi bile okula sokmama hakları var. Güvenlik o sırada nerede ne yapıyordu bilmiyorum fakat konu zaten bir öğrencinin silah alıp okula gitmesiyle patlama noktasına gelmiş bulunuyor hazırda.

Mental sağlık hizmetleri yetersiz. Oldukça yetersiz. Böyle geçmişi olan bir öğrencinin gerekli yardımı almaması sonucunda oluyor bunlar. Geleceğinin parlak olmadığını davranışlarıyla bu kadar belli eden bir öğrencinin psikolojisi hakkında hiçbir adım atılmadıysa böyle sonuçlar olması normal.

Ama ve ama. Mental sağlık hizmetini de geçtim. Çünkü bu öğrenci Türk değil. Göçmen, hatta işgalci. Bunların ülkeye girmemesi gerektiğini en başında söylüyorduk, bize ''ırkçı'' diyorlardı. Şimdi bakın konu nerelere geldi. Zarardan başka bir şey değiller. Bu konuyu daha fazla açarsam siyasete karışır, o yüzden sadece ''işgalcilerin'' gönderilmesi lazım, diyerekten kapatıyorum. Zira, bu sorun uzun zamandır sürüyor. 2015'de İngiltere'deki bir kızın Suriye'deki IŞİD terör örgütüne katılmak için ilk olarak İstanbul'a uçtuğunu, oradan da insan kaçakçıları ile Suriye'ye taşındığını unutmayalım. Afganistan gibi ülkelerde bizim Türk Youtuber arkadaşların halk ile yaptıkları röportajları izlerseniz adamlar buraya gelmek için can atıyor. Hatta izlediğim bir videodaki adam ''Türk askerleri bizi sınırdan geri yollamasınlar, bizi kabul etsinler.'' diyordu.

Konuyu yeniden müdürümüze yapılan saldırıya çekelim. Çok daha kötüsü olabilirdi. Biliyorum, masum ve kaliteli bir insanımızı katlettiler fakat çok daha kötüsünü görebilirdik. Amerika'daki okul katliamlarının bir örneğini görebilirdik, en ünlü örneği olarak Columbine'ı söyleyebilirim. Çünkü geçen günlerde yine 12. sınıf bir kız öğrencisi eline aldığı silah ile bir okulun bahçe kapısına dayanmıştı. O öğrencinin de devamsızlık ve disiplinlik sorunlardan dolayı okuldan uzaklaştırıldığını hatırlıyorum.

Neyse, şarlatanımı burada kesiyorum. Özlem Gürses bu olayın üzerine güzel, izlemesi kolay 10 dakikalık bir video yüklemiş. Onu izleyebilirsiniz.