Nvidia ekran kartımı dizüstünden bilgisizlikle sildim ve geri yükleyemiyorum

hakan0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba çok fazla yardımınıza ihtiyacım var.
bilgisayarım CKY model kodlu casper nirvana NB 15.6 CN.BMY3230C ekran kartım GT635M ve ben bilgisayarıma bir oyun yükledim ve oyun açılırken ekran kartı güncel değil hatası verdiğinden ekran kartını güncelliyim dedim nvdianın sitesinden uygun sürümü bulup indirdim indirdiğimi yüklemeye başladım fakat yükleme esnasında uygun donanım bulunamadı diyip hata veriyordu.internette biraz göz gezdirdim ve casperın bu sürümünde GT635M ekran kartının güncelleme sorununu bir çok kişi yaşamış bazı çözüm sunanlar vardı ve bende forum sitelerinde yazılanları yaptım indirdiğim ekran kartı güncelleme dosyasının içindeki bazı dosyaları not defteri ile açıp bazı satırlardaki İD leri kendi ekran kartımın İD si ile değiştirdim.ve güncel sürümü yüklemek için bir kez daha çalıştırdım bu sefer güncelleme yüklenmeye başladı ilk mevcut sürümü anladığım kadarıyla kendisi sildi sonra yükledi filan derken bilgisayarı yeniden başlat uyarısı çıktı yeniden başlattım ve açıldığında sürüm kurulmaya yeniden otomatik olarak başladı ama bu sefer uyumlu donanım bulunamadı hatası verdi.bende panikle aygıt yöneticisine girdim ve GT635M yazan satırda hiç bir şey yazmıyordu sonrasında forumlarda okuduğum kadarıyla recovery işe yarıyormuş bende recovery yapılan menüye girdim.herşeyi kaldırın windowsu yeniden yükleyine tıkladım karşıma iki seçenek geldi
1.yalnızca dosyalarımı kaldır
2.sürücüyü tamamen temizle

ben 1. seçeneği seçtim 20 dk filan sürdü ve bilgisayar sıfır gibi oldu fakat aygıt yöneticisine girdiğimde gt635m yazan yerde bu sefer sadece görüntü bağdaştırıcı ve birde intel ekran kartı kartı

lütfen rica ediyorum yardım edin

acaba 2. seçeneği mi seçmem lazımdı
yada ne yapacağım

hakan0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kimse yardım etmiycek mi lütfen yardımcı olun

hakan0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lütfen rica ediyorum yardımcı olun kesin bir çözüm var mıdır

hakan0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kimse el atmak yardım etmek istemiyor galiba neyse bulmaya çalışacağız bir çaresini yardım edene de etmeyene de eyvallah

hakan0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sizler çözüm bulabilecek insanlarsınız hiç mi yardım edecek insan yok şuanda

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Yani nasıl çözülür bilmiyorumda format hertürlü işini görücektir çok basit bir öneri oldu ama bilemedim şimdi

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Windowsu güncel tut. Sürücü kurulum aşamasında böyle hatalar karşına çıkabilir. 2.seçeneği seçmen daha iyi bir temizlik olacaktır. Sen Windows'u güncelle tüm ekran kartı sürücülerini kaldır yeniden başlat. Siteden en güncel ekran kartı sürücüsünü indir yükle kurulum hata verse bile ilerle son yap yada çık sonra bilgisayarı yeniden başlay ve yükle olmaz Windows 10 kullanıyorsan Windows 7-8-8.1 32 bit dene.