Soru Nothing markası hakkında ne düşünüyorsunuz?

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
707
Nothing Phone, Türkiye pazarında bayağı bir süredir var, tasarımları hepsinden farklı, özgün görünüyor, kullanan ya da yakını kullanan var mı? Belki almak isteyen olur.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,989
Nothing Phone, Türkiye pazarında bayağı bir süredir var, tasarımları hepsinden farklı, özgün görünüyor, kullanan ya da yakını kullanan var mı? Belki almak isteyen olur.
F/P bir modeli olsa tercih edilir. Tasarımı pek takmıyorum.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,263
Android'in Apple ı diyorlar ama bilmiyorum, sadece teknosada 1 i inceledim, cidden malzeme kalitesi çok iyi kamerasıda öyle.

Tek hataları piyasaya yeni girmiş bir marka en başta honor gibi ucuztutup kademe kademe yükseltmelilerdi fiyatları, bu fiyatlarla tutunamazlar en azından TR pazarında

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,732
Android'in Apple ı diyorlar ama bilmiyorum, sadece teknosada 1 i inceledim, cidden malzeme kalitesi çok iyi kamerasıda öyle.

Tek hataları piyasaya yeni girmiş bir marka en başta honor gibi ucuztutup kademe kademe yükseltmelilerdi fiyatları, bu fiyatlarla tutunamazlar en azından TR pazarında
Dediğiniz gibi malzeme kalitesi, kamerası ve tasarımı (göreceli olabilir) çok iyi. Halihazırda kullanıyorum, sorusu olan sorabilir :)

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,288
Benim için teknoloji gelişmesi Ekran altında kameranın olmasıdır.
Bu patent ZTE markasına aittir.

Başka firmalar bu teknolojiyi kullanmamasına sebep ZTE`ye para yedirmemek istemesi içindir.
Yoksa kim ister Delikli Çentikli ekran kullansın? Değil mi?

Güzellik ve teknolojik atılım budur işte pürüzzsüz temiz ekran. Ama ekran altında kamerası işlevsel.

Zte Nubia Z50 Ultra --- Tabi tek bu modelde kullanmıyorlar.

zte-nubia-z50-ultra-1.jpg

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,263

Başka firmalar bu teknolojiyi kullanmamasına sebep ZTE`ye para yedirmemek istemesi içindir.

Güzellik ve teknolojik atılım budur işte pürüzzsüz temiz ekran. Ama ekran altında kamerası işlevsel.

Zaurum android=Samsung

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,748

Eski giriş segmenti androidleri kabus gibiydi :D. Sırf bu yüzden bende travma. Aynı teknolojiyi kullanan başka markalarda var bu arada.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve Android'in Apple'ı OnePlus, Google Pixel, Sony'dir bana göre. Pratiklik, uzun süre sorunsuz kullanım, akıcılık, sadelik, güç, harika yazılım.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,288
Eski giriş segmenti androidleri kabus gibiydi :D. Sırf bu yüzden bende travma. Aynı teknolojiyi kullanan başka markalarda var bu arada.
Yahu eskiden işlemciler tırttı. Şimdiki telefonlara mesela Win 10 ARM64 kuruluyor üstüne Crysis 3 bile oynanıyor. Oneplus 6T ile mesela. Çoğu PC ler bile açamıyordu oyunu hatta

Ekran altı kamera hangi firmada var? Takip edeyim bari

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,748
Yahu eskiden işlemciler tırttı. Şimdiki telefonlara mesela Win 10 ARM64 kuruluyor üstüne Crysis 3 bile oynanıyor. Oneplus 6T ile mesela. Çoğu PC ler bile açamıyordu oyunu hatta

Ekran altı kamera hangi firmada var? Takip edeyim bari
Eskiden ZTE'nin genel marka anlayışı bundan çok farklıydı. Segmentine göre bile çok çok kötüydü telefonları. Dar pazarlarda , kötü telefonlarla buraya kadar nasıl geldi ilginç.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,288
Eskiden ZTE'nin genel marka anlayışı bundan çok farklıydı. Segmentine göre bile çok çok kötüydü telefonları. Dar pazarlarda , kötü telefonlarla buraya kadar nasıl geldi ilginç.
Adamların telefonları devrim niteliğinde ama pazar payı ve satış stratejisi zayıf diye çoğu ülkeye çıkışları yok.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,989

Artık Türkiye'de tekrar ZTE satılıyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,065
İyi markadır. Telefondan ne beklediğine göre değişir. Asla donma kasma yapmayan saf bir arayüz, iyi pil ömrü, ortalama üzeri ekran ve kamera beklentin varsa alınır. Ben çok oyun oynarım bana kas gücü lazım diyorsan aynı fiyatta daha performanslı alternatifleri var ama özellikle arayüz ve pil konusunda genelde fiyatına göre en iyisi. Niye boş denmiş çözemedim.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,732
Geçen günlerde Phone (1) Nothing OS 2.5.5 güncellemesi aldı, arayüzü tertemiz ve çok kullanışlı. Ben de balon bir marka sanıyordum ama bir mağazada görüp inceleyince adamlar yapmış be abi dedim, hiç düşünmeden aldım 😄
3 aydır çok memnunum bir kusurunu görmedim, eğer alacaksanız önce gidip incelemeniz daha iyi olacaktır.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,065
Geçen günlerde Phone (1) Nothing OS 2.5.5 güncellemesi aldı, arayüzü tertemiz ve çok kullanışlı. Ben de balon bir marka sanıyordum ama bir mağazada görüp inceleyince adamlar yapmış be abi dedim, hiç düşünmeden aldım 😄
3 aydır çok memnunum bir kusurunu görmedim, eğer alacaksanız önce gidip incelemeniz daha iyi olacaktır.

Bizde yaklaşık 1 ay önce babama aldık 1 modelini, telefon yağ gibi akıyor açıkçası. Ben gerçekten beğendim.

Son düzenleyen moderatör:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,065
Hocam artık orta segmentte Android'lerin hepsi yağ gibi akıyor.

Onu herhangi bir Xiaomi veya Redmi cihaz 2 kere güncelleme aldıktan sonra gör bir de. İnsanların yurt dışında Google Pixel almasının sebeplerinden birisi arayüz. Bloatware yok ve herhangi bir arayüz saf Android ile aynı akıcılıkta olamıyor cidden.

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
707
Onu herhangi bir Xiaomi veya Redmi cihaz 2 kere güncelleme aldıktan sonra gör bir de. İnsanların yurt dışında Google Pixel almasının sebeplerinden birisi arayüz. Bloatware yok ve herhangi bir arayüz saf Android ile aynı akıcılıkta olamıyor cidden.
Hiç Xiaomi deneyimleme fırsatım olmadı, Honor, Vivo, Samsung, Huawei cihazları deneyimledim ailemden ve çevremden uzun süre performans kaybı görülmedi.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,065
Hiç Xiaomi deneyimleme fırsatım olmadı, Honor, Vivo, Samsung, Huawei cihazları deneyimledim ailemden ve çevremden uzun süre performans kaybı görülmedi.

Abi bu işte şunda öyle bir şey yaşamadımlık bir şey değil. iPhone neden akıcı diyoruz çünkü yüzdesel olarak cihazların çoğu akıcı ama iş Android tarafında öyle değil. Bir telefonu 5 yıldır kullanıp memnun olan da var aynı cihaz 2-3 yıldan sonra donma kasma yapmaya başladı diyen de. Yani bu olay amiral gemisi seviyesinde yüksek oranda çözülmüş olsa da orta segmentte halen devam ediyor. İşi toplama vurduğun zaman sorun yaşayan insan sayısı öyle yüzde 3-5 değil. Huawei’yi ayrı bir kategoriye koyuyorum bence cidden farklı bir şirketti ama malum işte.

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
707
Abi bu işte şunda öyle bir şey yaşamadımlık bir şey değil. iPhone neden akıcı diyoruz çünkü yüzdesel olarak cihazların çoğu akıcı ama iş Android tarafında öyle değil. Bir telefonu 5 yıldır kullanıp memnun olan da var aynı cihaz 2-3 yıldan sonra donma kasma yapmaya başladı diyen de. Yani bu olay amiral gemisi seviyesinde yüksek oranda çözülmüş olsa da orta segmentte halen devam ediyor. İşi toplama vurduğun zaman sorun yaşayan insan sayısı öyle yüzde 3-5 değil. Huawei’yi ayrı bir kategoriye koyuyorum bence cidden farklı bir şirketti ama malum işte.
Peki cihaz yavaşlattığı için 500 milyon dolar tazminat ödeyen Apple çok mu hızlı? Ya da en güvenli benim diyip iCloud hesaplarının içinden geçilmesi.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,065
Peki cihaz yavaşlattığı için 500 milyon dolar tazminat ödeyen Apple çok mu hızlı? Ya da en güvenli benim diyip iCloud hesaplarının içinden geçilmesi.

Cihaz yavaşlatmadı. Saçma sapan haber siteleri hit çekmek için böyle yazdı insanlar da öyle sanıyor. Pil seviyesi yüzde 70 altına inen cihazların pil sağlığı fazla düştüğünden cihazlar aniden kapanmasın diye CPU frekansını kıstı Apple. Cihazın pilini değiştirince eski haline dönüyordu. Dava sonucunda Apple’ın pil sağlığına göre CPU frekansını kısması engellendi. iCloud olayları ise phishing ile oldu. Hesapları çalınan ünlülerin şifreleri çok çok basitti ve phishing ile bir mail veya mesaja tıklamaları sonucu şifreleri ele geçirildi. Durduk yere kimsenin iCloud’u pat diye hacklenmedi.

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
707
O zaman yapılan ödemeler de fake, ABD de Apple'dan ödeme dekontu paylaşan herkes fake.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,065
O zaman yapılan ödemeler de fake, ABD de Apple'dan ödeme dekontu paylaşan herkes fake.

Dostum dediğim şeyi niye anlamıyorsun. Cihazlar bilerek kasıtlı olarak yeni telefona geçilsin diye yavaşlatılmadı. Pil sağlığı yüzde 70 altına inen telefonların pil ömrünü uzatmak için yapılmış bir uygulama. Telefonun pilini değiştirdiğin an performansı eski haline dönüyordu. Burada çok da mantıksız bir şey yok. Mahkeme bunun için değil, bu kararı kullanıcının vermesi gerektiği için Apple’ı haksız buldu. Yani olay Apple’ın yaptığı şey değil bunu kullanıcıya dayatmasıydı.

galaxyfan

Doçent
Reaksiyon puanı
707
Anlıyorum.

Son düzenleme: