Note Fe mi yoksa Oneplus 5 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Biraz daha bekler yurtdışı Note FE alayım diyorum ama öte yandan oneplus 5'e kablosuz şarj,ois olmamasına rağmen vuruldum buradan alayım diyorum.

Note 4 den sonra hangisi daha mantıklı olur sizce ?

Reaksiyon puanı
5,171
Xdadaki konularina bakarsak arkadas stock seviyor o arayuzden sonra onepulus un bile arayuzu cok iyi gelir arkadasa:)

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Xdadaki konularina bakarsak arkadas stock seviyor o arayuzden sonra onepulus un bile arayuzu cok iyi gelir arkadasa:)

Root,Custom rom işleri bana göre bittiğini düşünüyorum. Firmalar hatta google bile playstore da önlemler almaya başlamış. Odexed rom yapmak imkansız tool yok. Exynos chipsetlerde Deodexed romlar stabil ve güvenilir değil.
Öte yandan eski heyecan da yok gibi. Note 4 den sonra çıkmış bir çok cihaz 3d hariç bugün bile hızlı en az 2 gb belleğe sabit. Yani gayet yeterli ki custom rom modlar gereksiz kalıyor.

Oneplus 5 tabiri caizse xposedlı geliyor denilebilir. İlgimi çekmedi değil ama daha çok cihazın 5.5' e göre kompakt kasa oranı,3300 mah bataryası ergonomisini daha çok beğendim.
Yalnız her geçen gün bir eksikle karşıma çıkıyor. Micro Sd yok ama hafıza yüksek, kablosuz şarj,ois yok derken type-c portu usb 2.0 kullanıyormuş bu hoşuma gitmedi.
Note FE için sadece batarya değişti diyorlar ama öyle değil ön yüzde samsung logosu çıkarılmış buda yeni ekran koyulduğu anlamına gelebilir.

Note 8 den hiç ümidim yok. Hem çok pahalı olacak hem 16:9 olmayacak.

Lafın kısası samsungdan sıyrılabilmem için oneplus 5 gibi bir cihaz lazım.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Note 4 aslında çok güzel bir cihaz. Bir sıkıntımı yaşadın?

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Note 4 aslında çok güzel bir cihaz. Bir sıkıntımı yaşadın?

Ekran sol üst köşeden ayrık gibi duruyor bastırınca yakınlık sensörü çalışıyor. Batarya 1.5 yıllık oldu değişmesi lazım.
Son zamanlarda sim kartı hatası veriyor yeniden başlıyor bazen , tel açıkken ulaşılamadığım oluyor. Satacak değilim tamir ettirip aile ferdinden birine verip yeni cihaz alayım diyorum.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Hocalar Fe ne zaman çıkar ülkemiz de fiyatı ne olur bilen var mı ?

Reaksiyon puanı
125
zor soru ya. tasarım fe, performans oneplus, kamera bence ikiside iyi sıkıntı çıkarmaz, oneplusda portre ve zoom falan var ama. dayanıklılık oneplus. birde note kullanıyorsun anladığım kadar kalem onemli olmali senin için. benim bir seçim yapmam gerekirse oneplusdan yana kullanırım.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
OnePlus 5... Note FE çok başarısız geldi bana.

Reaksiyon puanı
5,171
Root,Custom rom işleri bana göre bittiğini düşünüyorum. Firmalar hatta google bile playstore da önlemler almaya başlamış. Odexed rom yapmak imkansız tool yok. Exynos chipsetlerde Deodexed romlar stabil ve güvenilir değil.
Öte yandan eski heyecan da yok gibi. Note 4 den sonra çıkmış bir çok cihaz 3d hariç bugün bile hızlı en az 2 gb belleğe sabit. Yani gayet yeterli ki custom rom modlar gereksiz kalıyor.

Oneplus 5 tabiri caizse xposedlı geliyor denilebilir. İlgimi çekmedi değil ama daha çok cihazın 5.5' e göre kompakt kasa oranı,3300 mah bataryası ergonomisini daha çok beğendim.
Yalnız her geçen gün bir eksikle karşıma çıkıyor. Micro Sd yok ama hafıza yüksek, kablosuz şarj,ois yok derken type-c portu usb 2.0 kullanıyormuş bu hoşuma gitmedi.
Note FE için sadece batarya değişti diyorlar ama öyle değil ön yüzde samsung logosu çıkarılmış buda yeni ekran koyulduğu anlamına gelebilir.

Note 8 den hiç ümidim yok. Hem çok pahalı olacak hem 16:9 olmayacak.

Lafın kısası samsungdan sıyrılabilmem için oneplus 5 gibi bir cihaz lazım.
Suan piyasada a3 port romlar var ve a3 32 bit oldugu icin stabilite acisindan stock ile neredeyse ayni ustelik note 4 icin 7.0 portlaniyor suan betada bikac ayi kaldi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çok başarısız dediği telefon şuan bir çok firmanın en üst telefonunun (p10 plus , iPhone 7 plus , LG G6 vb.) içinden geçiyor haberi yok.

Son düzenleyen moderatör:

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
yarışıyor. daha hızlı değil

Biri 1080p diğeri 2K
biri usb 3.0 diğeri usb 2.0
biri hw ois diğeri eis
biri iyi kötü iris tarayıcıya sahip
birinde kablosuz şarj var
diğerinde yok.

donanım bakımından one plus çok eksik
hız olarak haklısın. Lakin s8i geçse ne olur geçmese ne olur.Videoya bakamamıştım s8 ile kıyaslıyorsunuz one plus 5 zannettim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Biri 1080p diğeri 2K
biri usb 3.0 diğeri usb 2.0
biri hw ois diğeri eis
biri iyi kötü iris tarayıcıya sahip
birinde kablosuz şarj var
diğerinde yok.

donanım bakımından one plus çok eksik
hız olarak haklısın. Lakin s8i geçse ne olur geçmese ne olur.Videoya bakamamıştım s8 ile kıyaslıyorsunuz one plus 5 zannettim.
Note 4 iyi kötü çalışıyor mu ? Bence çalışıyor. Kasıyor ediyorsa kasıyor ediyor de.
Note 7 bunun işlemci olarak belki iki katı gücünde
Bazıları hala hız cart curt diyorlar. 4K video çekmeye başlayınca OP5 ile Note 7 arasındaki titreme farkını görünce kimse ağlamasın derim.
S8 Plus bugün Note 7nin kamerasına en yakın cihaz ondan biraz daha iyidir.
bi izleyin 4Kda titreme farkını
Kim kimi biçiyor ne Note FE başarısızı boş laf işte

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Note 4 iyi kötü çalışıyor mu ? Bence çalışıyor. Kasıyor ediyorsa kasıyor ediyor de.
Note 7 bunun işlemci olarak belki iki katı gücünde
Bazıları hala hız cart curt diyorlar. 4K video çekmeye başlayınca OP5 ile Note 7 arasındaki titreme farkını görünce kimse ağlamasın derim.
S8 Plus bugün Note 7nin kamerasına en yakın cihaz ondan biraz daha iyidir.
bi izleyin 4Kda titreme farkını
Kim kimi biçiyor ne Note FE başarısızı boş laf işte
Hocam Note fe Türkiye'ye gelince sizce fiyatı ne olur? 3000 den yukarı olur mu sizce bir ara ucuzlayacaktı da

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
FE tabiki. O kadar para verip ip7 çakması ve jello efekti sorunu olan bir telefonu almak mantıksız

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Sadece hız olarak Oneplus , geri kalanda FE , hız olarak ta günlük hayattaa farkedemessiniz. Note FE 'nin tasarımı çok güzel ve simetrik duruyor . FE demek istemiyor 7 demek istiyorum :)

Yasin Çekiç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DdW0Lm.jpg

Bu nası infinity display note FE nin ekran çıtaları daha ince s8 plus dan kenarlara bakarsanız full ekran daha çok FE gibi duruyor

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Güzel güzel de keşke 6 GB ram olsaydı...