Note 5 vs iphone 6s

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Note 5 candir 4 5 saat ekran suresi ben telefonun elimden dusmemesine ragmen aliyorum:) lazzz zaten note 5 forumunda en az ekran alan birisi 8 saat alanda var ona gore batarya performansi kisiden kisiye degisiyor:)
Bu arada note 5 al yoluna devam et tavsiyemdir pisman olmazsin. Kamerada ekranda ve arayuz islevselligi tema store ile surekli tema degistirme destegi ile note 5 cok daha onde bir de tasarimda siz nasil iphone dersiniz abi ya note tasarim olarak 9 ise iphone 6s 8 dir.. yan yana koyunda hangisi çekici gorun. Ben telefonla cok hasir nesir degilim.. rahat bir kullanim uygulama kalitesi ve guncelleme icinde iphone alacaksin (uygulama kalitesi derken bazi uygulamalar icin gecerli bu.) Bu kadar bu dediklerimi hic yalanlayacak insan yok durum bu

sifirbakiye

Profesör
Reaksiyon puanı
437
Yakında Note 5 almayı düşünüyorum, inşallah pişman olmam.

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
bukadar beklemısken S6 edge lg g5 vs yenı cıkan cıhazlarada bı bakın en azından.

microdome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Servise telefon bırakamam, yeni güncellemede sorun çözülür umuduyla bekliyorum yoksa cihaz değiştireceğim.

Merhabalar öncelikle daha önce androidin neredeyse bütün sürümlerini kullandım, ancak note5 kullanmadım aklıma şu geliyor batarya sorununuzla ilgili; bulunduğunuz operatörün sinyal seviyesi, yani daha basit şekilde hattnızın çekip çekmemesi olarak bi test etmenizde fayda var. Eski telefonum Lg G3 idi ve bulunduğum lokasyonda sinyal seviyesi yüzünden ya hat aramakla yada 3g aramakla pilini boş zamanlarında tüketiyordu deneyim olarak paylaşmak istedim.

Seyyah123

Asistan
Reaksiyon puanı
6
21 şubatı bekleyin daha güzel şeyler gelir belki

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Merhabalar öncelikle daha önce androidin neredeyse bütün sürümlerini kullandım, ancak note5 kullanmadım aklıma şu geliyor batarya sorununuzla ilgili; bulunduğunuz operatörün sinyal seviyesi, yani daha basit şekilde hattnızın çekip çekmemesi olarak bi test etmenizde fayda var. Eski telefonum Lg G3 idi ve bulunduğum lokasyonda sinyal seviyesi yüzünden ya hat aramakla yada 3g aramakla pilini boş zamanlarında tüketiyordu deneyim olarak paylaşmak istedim.

Bulunduğum bölgede şebeke full çekiyor sebeke de herhangi bir çekmeme veya zayıf çekme gibi bir durum yok dolayısıyla pille etkisi olacağını sanmam.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Servise telefon bırakamam, yeni güncellemede sorun çözülür umuduyla bekliyorum yoksa cihaz değiştireceğim.

Eger cihazda yazilimsal bir sorun olmadigini anlamak icin ayarlar menusu altinda gerekli sekmeden fabrika ayarlarina dondurun cihazi. Eger sorun duzelmezse sizin batarya sorununu guncelleme cozmez. Bosuna beklemeyin. Ya servis yada degistirin cihazi. Ama size tavsiyem degistirmeyin cunku note 5 cok iyi bir cihaz ve bir sorun var ortada bu sorunu hallettikden sonra cok daha memnun kalacaksiniz.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Şuan pek memnun olduğum söylenemez. Pil konusundan çok sıkıntı var. Tam şarj ile 3 saat ekran süresi veriyor ne yapayım ben bu telefonu 5s bile daha fazla veriyor:confused:
hmm çok mu kullanıyorsun ? 3 saat azmış...

A

Abdussamed Acar

SDN Okuru
2015 Eylül gibi bir Iphone kullanıcısı olarak aynı tereddütte idim ve business kullanım odaklı Note5 satın aldım, tercihimdeki en etkin unsur stylus pen oldu ancak 5 ay kadar oldu ve şu an ki fikrim ilk fırsatta ios a dönmek. Pratikte özellikler gayet güzel ancak gel gelelim günlük kullanıma ve pratiğe gelince kesinlikle Iphone çok zekice üretilmiş bi cihaz. Elbette kararımı etkileyen bir çok deneyim oldu ancak en son bir excel tablosunda activex denetimleri olması sebebiyle Note5 te açamayıp ve kardeşimin Iphone da açınca kararımı netleştirdim. Güya iş kullanımı odaklı bir telefon excel tablosunu açamıyorsa her ne sebeple olursa olsun 5 para etmez... Kaldıki android stabil değil ama Note5 üzerinde tahammül edilebilir diye düşünürken, durumun sandığımdan daha kötü olduğunu her geçen gün tecrübe ediyorum... Note5 rezil bir telefon falan değil; şık, ekranı güzel v.s. ama kesinlikle kendi sınıfında özellikle işletim sistemi anlamında premium felan değil...

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Samsung on kameralari biraz resmi makyajliyor. Sanirim sizi rahatsiz edende bu oluyor. On kameranin makyajladigi bir gercek o konuda hemfikiriz. Bu konuda sizin gibi bazi kullanicilar begenmiyor hakli olarak. Tabi isin o noktasi biraz zevkler renkler oldugu icin makyajli daha iyi diyemen.

Batarya suresini hala anlam veremedim. Iphone 6 nin batarya suresini tekrar bi incelicem. Gercekten ip6 nin pilinin note 5 den iyi oldugunu ilk defa sizden duydum. Ip6 plus deseniz evet haklisiniz ama ip6 icin tekrar bir batarya incelemesi yapicam.
Herkes icin note 5 batarya suresi ayni degil hic elimden dusmemesine ragmen 3.30 ila 5 saat arasi ekran aliyorum. Wifi veya mobil veri hep acik olur. Ekran 30 40 parlaklik.
Batarya kullanimi kisiden kisiye degisir iphone 6 inceleme bosuna tanidigim bir insansa var ilk zamanlar cok memnunum diyordu simdi nefret ediyor.:) note 5 alacak oda

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Herkes icin note 5 batarya suresi ayni degil hic elimden dusmemesine ragmen 3.30 ila 5 saat arasi ekran aliyorum. Wifi veya mobil veri hep acik olur. Ekran 30 40 parlaklik.
Batarya kullanimi kisiden kisiye degisir iphone 6 inceleme bosuna tanidigim bir insansa var ilk zamanlar cok memnunum diyordu simdi nefret ediyor.:) note 5 alacak oda
Evet batarya süresi kullanıcıdan kullanıcıya değişiklik gösterir. Kullanıcının biri sürekli üst seviye oyun oynar 3-4 saat ekran süresi alır. Bir diğeri gündelik web , sosyal medya işleri ile 6 saat ekran alır. Zaten pcmark battery tesitinde 6 saat ekran veriyor. Daha da fazla vermez. 2k ekran + o işlemciye normal. Note 5 iyidir. Alsın :)

Faster33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone kullaniyorum. Eger kamera ve pil senin icin onemliyse Note5 al derim.

Son mesajlar