Note 4'ü Garanti'de Değiştirirler mi ?

WhoLocked

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Vatan Computer'dan aldığım 25 günlük cihazımı garantiye gönderdim. Sorun arka kameranın odaklama problemi ve bulanık çekmesiydi. Yakın odakta bir sıkıntı olmuyordu ama uzağı çekerken sıkıntı olduğunu farkettim. Farkettiğim anda gönderdim. Değişim veya iade talep ettim, donanımsal olduğunu düşünüyorum sorunun. Benim sorum ise şu tüketici hakkı olarak 30 gün içersinde ayıplı ürünü gönderdiğimizde ürün değişimi yapılır gibi bir madde var Vatan'da. Bana bu 5 günlük süreyi öldürmek için cihaz güncellemesi yaptık vs gibi bahane uydurup olduğu gibi yollarlarsa 30 günlük sürem bitiyor ve tekrar gönderdiğimde ürün değişim talebinde bulunabilir miyim? Ve sizce ürünü değişirler mi? Ürünü aldığım satış danışmanı baktı odaklayamıyor uzağı tam olarak dedi ve note 3 ile karşılaştırdım dağlar kadar fark var. Sizce ürün değişecek mi yoksa beni oyalayacaklar mı?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar Vatan Computer'dan aldığım 25 günlük cihazımı garantiye gönderdim. Sorun arka kameranın odaklama problemi ve bulanık çekmesiydi. Yakın odakta bir sıkıntı olmuyordu ama uzağı çekerken sıkıntı olduğunu farkettim. Farkettiğim anda gönderdim. Değişim veya iade talep ettim, donanımsal olduğunu düşünüyorum sorunun. Benim sorum ise şu tüketici hakkı olarak 30 gün içersinde ayıplı ürünü gönderdiğimizde ürün değişimi yapılır gibi bir madde var Vatan'da. Bana bu 5 günlük süreyi öldürmek için cihaz güncellemesi yaptık vs gibi bahane uydurup olduğu gibi yollarlarsa 30 günlük sürem bitiyor ve tekrar gönderdiğimde ürün değişim talebinde bulunabilir miyim? Ve sizce ürünü değişirler mi? Ürünü aldığım satış danışmanı baktı odaklayamıyor uzağı tam olarak dedi ve note 3 ile karşılaştırdım dağlar kadar fark var. Sizce ürün değişecek mi yoksa beni oyalayacaklar mı?
Çektiğiniz resmi dropbox gibi depolara yükleyip paylasirmisiniz.

WhoLocked

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çektiğiniz resmi dropbox gibi depolara yükleyip paylasirmisiniz.

Buradan atayım hocam
ubFpj6U.jpg

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
eğer donanımsalsa bir ayı doldurmadıgı için değişir ama yazılımsalsa yazılım atarlar...

WhoLocked

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eğer donanımsalsa bir ayı doldurmadıgı için değişir ama yazılımsalsa yazılım atarlar...

Hocam yazılımsal ne olabilir ki? Kamera ayarlarını 2 defa sıfırladım,kamera ayarlarını değiştirdim denedim mod falan değiştirdim aynı.Zaten hocam parça değişimi vs istemedim ya iade ya ürün değişimi dedim.İnşallah bir sıkıntı çıkarmazlar.2.5 Yıl iPhone kullandım bu kadar çekmedim...

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
1 ay içinde ayıplı ürün değişimi ambalaj vs tam olarak verilir ise yapılır, siz adamlari değişime zorlayin olacaktır

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Resimde uzak odaklanmamis telefon elinizdeyse söyle bir sallayıp ve kamerada ses gelecek mi gelmezse sıkıntı lenste olabilir.

WhoLocked

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu verdim hocam.Dediğiniz gibi uzağı odaklamıyor yakında bir sıkıntı yok.Cihazı neyi var neyi yoksa full kutu halinde verdim kulaklığına kadar o kulaklık memelerine kadar.Değiştirmezlerse aldığım gün tekrar yollarım hocam.O kadar para verdik çayda mı topluyoruz o kadar parayı böyle bir şey görmedim 25 günlük cihazın ilk kullanımda kamerasının bozuk olduğunu farkettim.Ayıptır günahtır kullanıcıları mı mağdur etmek istiyorlar anlamış değilim.Kiminde kasa açıklığı kiminde şebeke sorunu...

WhoLocked

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu bugün kargoya vermişler servisten aldım bilgiyi fakat telefon elime ulaşmadı.Yazılım attık dediler.Şimdi benim telefonum gelince yine aynı sorun olduğunu görürsem benim ilk 30 günlük hakkım ölmüş olacak.Ve değişim mevzusu olmayacak tekrar gönderdiğimde.İnşallah bir sorun yoktur da sıkıntı yaşamam ama varsa ki bir sorun benim hakkım ne olacak? 2200 Lira veripte sorunlu telefon kullanmak istemiyorum