Nokia Lumia 930 Kutusundan Çıkıyor!

sceryavuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi doğallığınıza hayranım :D Telefon kutusu fiyasko, kulaklık olmaması çok üzücü ama gelgelelim içinden mükemmel bir telefon çıkıyor. Kıpkırmızı veya beyaz bir arka kapak ile dağa şık olacağını düşünüyorum. Son versiyon windows ile mükemmel bir deneyim sunacağıda aşikar. En kısa zamanda detaylı inceleme istiyoruz. Bu arada fiyat bence yüksek. Bu telefonu alan kişi yaklaşık bir 100-150tl de kulaklığa verecek. Telefonun fiyatı en fazla 1500 olmalıydı. Kişisel görüşüm. Kalın sağlıcakla..

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
OLED panelinde RGB dizilimini neden düzgün yapmazlar ki Samsungdan bulaştı tüm panel üreticilerine galiba bu pentile dizilim
Batarya performansı berbat
Cihaz kalın
Ses çıkışı az olduğu belirtiliyor kaynaklarda
Microsd kart desteği yok
Uygulama marketi hala rakipleri kadar iyi değil
Arayüzde görselliğin güçlendirilmesi gerekiyor
Yongaseti tarafında s800 platformuyla rakiplerinin gerisinden geliyor güncel donanım kullansalardı daha iyi olurdu cihaz hem geç hemde s801AB-AC yongasetli ürünlerle aynı fiyat aralıklarından çıkıyor hemen hemen
Fiyatıda s800 lü cihazlarla aynı fiyat segmentinden soksalardı daha başarılı bir satış grafiği çizilebilirlerdi malum hem geç hem de güncel olmayan donanımla global anlamda satışa çıkarıldı
Kısacası balon ürün olmuş Microsoft satışa sunmasaymış da olurmuş :dirol:

slaves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
wp 8,1 preview yükleyen arkadaşlar 8,1 update 1 (gdr1) indirime sunuldu .

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bende içinden şarj aleti çıkmaz onun yerine kablosuz şarj çıkar sanmıştım ama kulaklık olmayınca çok şaşırdım :D

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
benim yazıya ekleyeyim videoyu :) arka kapak çıkmıyor ama nano simin kızağını çıkarınca dikkat edilirse tırnaklar falan görünüyor...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

OLED panelinde RGB dizilimini neden düzgün yapmazlar ki Samsungdan bulaştı tüm panel üreticilerine galiba bu pentile dizilim
Batarya performansı berbat
Cihaz kalın
Ses çıkışı az olduğu belirtiliyor kaynaklarda
Microsd kart desteği yok
Uygulama marketi hala rakipleri kadar iyi değil
Arayüzde görselliğin güçlendirilmesi gerekiyor
Yongaseti tarafında s800 platformuyla rakiplerinin gerisinden geliyor güncel donanım kullansalardı daha iyi olurdu cihaz hem geç hemde s801AB-AC yongasetli ürünlerle aynı fiyat aralıklarından çıkıyor hemen hemen
Fiyatıda s800 lü cihazlarla aynı fiyat segmentinden soksalardı daha başarılı bir satış grafiği çizilebilirlerdi malum hem geç hem de güncel olmayan donanımla global anlamda satışa çıkarıldı
Kısacası balon ürün olmuş Microsoft satışa sunmasaymış da olurmuş :dirol:

ses çıkışı ve kayıt durumu bence gayet iyi. Bir kaç parça dinledim, birazda kayıt aldım sıkıntı yoktu yani.

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Where is the kulaklık diyorum :D
Ama tasarımı çok beğendim aşık oldum resmen Z1 alacaktım beklemeyi tercih ediyorum :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yeni moda kutu içeriğine kulaklık dahil değil, o_O

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Şu kamera testleri detaylı inceleme videosu bi gelsin tam kararı verecem. Z1 ekran beni soğuttu ondan böyle teredütte kaldım :)

detaylı incelemeyi yapıp kendi incelememde paylaşmıştım ama maalesef bir kazaya kurban gitti video. Ekranı cidden iyi, kamerası bence idare eder ama tasarıma takıldıysanız seçim Z1 olmalı :)

Cok icten bir haykiris oldu bu [emoji1]

bazen böyle söyleyince taraf tutuyorsun falan deniyor ama dayanamadım yazdım gitti :)

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
detaylı incelemeyi yapıp kendi incelememde paylaşmıştım ama maalesef bir kazaya kurban gitti video. Ekranı cidden iyi, kamerası bence idare eder ama tasarıma takıldıysanız seçim Z1 olmalı :)

bazen böyle söyleyince taraf tutuyorsun falan deniyor ama dayanamadım yazdım gitti :)

Yarın alıyom Z1'i o zaman :D En azından kulaklık almak zorunda kalmam mesela :) WP biraz daha gelişe dursun öyle geçeriz artık :)
Burdan herkese İyi Geceler :)

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Hayır bu telefon üreticileri neden kulaklık koymamaya başladı ? Kulaklık koymayınca daha mı havalı oluyor. İnsan bari klasik Nokia kulaklığı koyar. Neyse cihaz güzel fiyat fazla değil mi ? 1800 dedin sanırım abi. Üstüne 200 daha koyar Sony Xperia Z2 alırım. Suya atar atar çıkarırım arkadaşlara havam olur. :D

bunlar boş laf yine saçmaladım. Cihaz güzel alınacak bir telefon.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
pek satılmadığından istenirse siparişini verip 1750 TL'ye satıyoruz. 1600 civarı bir fiyat daha uygun olacaktır.

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Parçala telefonu Hakkı ağabeey ye onu sindir onu

ozelgoktug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu eleştirilere cevap vermeden duramadım!
Bu telefonu hiç eliime almadım. Ayrıca Hiç windows mobile telefonum da olmadı! Ancak şunu söylemeliyim ki 1 yıllık s3 ün yanında 1 yıllık Lumia 520 (nokianın en kıytırık telefonu) taş gibi ve jet gibi çalışıyor! Biraz işin de şurasına bakalım artık! Optimizasyon!
Androidin çok büyük marketi var da ne oluyor SADECE ÇÖPLÜK! ÇÖPLÜK! ÇÖPLÜK!
Bu güne kadar hep Android kullandım! Hatta 1 buçuk yıl kadar programlama kısmı ile uğraştım. Ancak TAM BİR FİYASKO!

BENİM KADAR ANDROİD SAVUNUCUSU YOKTUR ANCAK BUNDAN SONRA ASLA ANDROİD BİR CİHAZI ÖVMEYECEĞİM!
Optimizasyon sıfır! İşletim istemi/donanım uyumu berbat! Ve bu yüzden 512 mb iphone 1gb lık androide koyuyor!

Windows mobile sisteminin iphoneden daha sağlam olduğunun altını çizmeliyim. Microsoft yazılımın babası da değil dedesidir.

Yapılan eleştrilere baktığımda tam bir rezalet görüyorum yok kulaklık yokmuş yok mağazası zayıfmış. arayüz berbatmış.

Emin olun arayüzü çok mükemmel! duvar kağıdını ne yapacaksınız merak ediyorum yada arayüzden beklentiniz nedir..??? telefonu açar açmaz menü karşınızda ve bu büyük bir kolaylık. neden menü tuşuna basıp menüyü açayım ki? kullanmak istediklerim karşımda işte.

Ayrıca Asphalt 8i Lumia 520 s3 den daha iyi oynadı bunu da söylemeliyim! (Lumia520 : 450TL!)

Lumia 930 u düşünemiyorum! Bence bu yorumları yazanlar androidin mağazasının çöplüğünü bi halt sananlardır!

Ben kendi adıma konusuyorum! Çöp bir mağaza istemiyorum! Saçma sapan her dakika uygulama yükleyip silmiyorum! Akıcılık ve hız istiyorum. Bunun yanında kolay erişim ve modern görünüm istiyorum. Herşey kolay olsun. Ayrıca uygun fiyat istiyorum! Ve alın size Lumia.... 930 ile de artık sınırları zorlamış! 2Bin liraya gelen samsungun kulaklığı geliyor da ne oluyor?? Buraya yazıyorum S5 bir yıl sonra çöplük olur ve kasım kasım kasar! Ama bu Nokia 520 bile 1 sene sonra halen JET! Telefonda uygulama üstüne uygulama açın kasmıyor! Hadi s4 de açın! 15 uygulama açın açık kalsın 1 hafta dursun! telefon hiç kapanmasın... Sistemi bile 1 yıl sonra format istiyor! Android marketi bir halt sananlara konuşuyorum Asıl android market tam bir rezalettir. Gün geçtikçe Windos mağazasının nasıl olacağını görmenizi sabırla bekliyorum :) Hiçbir firma bir işi pat diye zirveye taşıyamadı.

Yıllardır android savunuculuğu yapıyorum.Windows mobile ilk çıktıgında yerin dibine sokuyordum ancak yanılmışım.. Kusura bakmayın ama bu telefon bana kalırsa FİYAT PERFORMANS VE YAPTIKLARI AÇISINDAN: 5s veya çıkacak olan Samsung S5 den daha kaliteli ve iyidir!
bi telefona 3bin verip de bluetooth kullanamamak kadar aptalca yada uğraşmak kadar saçma birşey yok. Varsın Samsung ve Apple birbirini yesin. Nokia GELİYOR VE BİRKAÇ YIL SONRA BU YAZILARI YAZANLARI TEKRAR GÖRMEK İSTERİM!

Not: Nokia telefonum yok! Olmadığı için bunları yazıyorum. Android çöptür ve hep çöp olacak! GÖZ BOYUYORLAR!

assasin34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wpcentral dahil yabanci forumlarda pilden cok sikayet ediliyor.bir gunu bile cikaramagindan muzdarip bircok kullanici var.detayli incelemede bununla ilgili daha fazla bilgi verebilirmisiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lumia 930 almayı düşünüyorum ancak batarya ile ilgili yorumlarda ısınma ve hızlı bittiğine dair bilgi verilmiş.

inceleme sonucunuz bekliyorum