Nokia,HTC,Sony,General Mobile, Motorola hangisini almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

ugury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nokia lumia 520 561 tl
General Mobile Discovery 570 tl
Motorola Atrix 551 tl
HTC Desire C golf 502 tl
Sony Xperia Miro ST23i 528 tl

fiyat-performans olarak birbirine yakın özelliklerdeki bu 5 telefon arasından birini almak istiyorum, sizce hangisi olmalı?

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Tercihin android olucaksa General Mobile Discovery.
Android olmasa da olur dersen lumia.

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Androidler elinde kalır 700-900tl altında ise bence %99 nokia android olmasa bile çok çok daha iyi bir performansı var. Bence lumia almanı tavsiye ederim.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Çok yüksek bir model değilse android alma : s4 , note 2 , one gibi o yüzden
Nokia lumia 520

ugury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu telefonlar bir sene önce 700 üstüydü..değişen ne ki android elimde kalsın?

fertorres

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Discovery tabiki xda bu telefona önem verirse forumda, custom rom sayesınde telefon sürümünü yükseltebilirsin ama donanım olarak bu cıhaz senın lıstendekı telefonları ezıyor her turlu

ugury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çift hatlı olması discovery i cazip kılıyor benim için..ama çok kullanan eden hakkında yorum yapan yok..riskli de olabilir..kararsızım.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Discovery tabiki xda bu telefona önem verirse forumda, custom rom sayesınde telefon sürümünü yükseltebilirsin ama donanım olarak bu cıhaz senın lıstendekı telefonları ezıyor her turlu

Discovery tavsiyem ben kullanıyorum memnunum.Ayrıca donanımhaber tam sayfa ayırmış bu telefon için her türlü şeyi paylaşmışlar telefon için root yapmadan tut costum rom yararlı proğramlar ve çok daha fazlası.Oraya bir göz at fikrinde yardımcı olur sana.

fertorres

Asistan
Reaksiyon puanı
0
servisi telpaymış biraz sorumlu servis ölü piksel varmış cıhazda

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
bir telefon hakkında sayfalarca güzel şey yazılır hiçbiri aklınızda kalmaz ama tek problem okursunuz telefon hakkındaki tüm görüşünüz o olur. sorunsuz istiyorsanız iphone alacaksınız.

ümmet:D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nokia lumia 520 561 tl
General Mobile Discovery 570 tl
Motorola Atrix 551 tl
HTC Desire C golf 502 tl
Sony Xperia Miro ST23i 528 tl

fiyat-performans olarak birbirine yakın özelliklerdeki bu 5 telefon arasından birini almak istiyorum, sizce hangisi olmalı?

Uygulama sıkıntın yoksa kesinlikle lumia al. Düşük donanımlı androidler canını sıkar...

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nokia lumia 520 alabilirsin düşük donanımla iyi performans sergiliyor tasarımı güzel ince hafif bir telefon ayrıca 2016 yılına kadar güncelleme desteği var.Android üst düzey bir telefon almadığın sürece güncelleme alamazsın hemde kasmalar ve performansda düşer.

CuriousDroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefondan beklentilerini yazarsanız iyi olur. sonuçta telefonda real racing oynarım derseniz başka medya özellikleri iyi olsun derseniz başka...

ugury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kıbrısta oldugumdan burada aldığım telefon türkiyede 1 hafta sonra kapanıyor..işimden dolayı hem kıbrıs hattımın hem de türkiye hattımın açık olması gerekiyor..ya türkiye'de iki telefon alıcam taşıyacam ikisini -bunu hiç istemiyorum-, ya da bir çift hatlı alıcam..onun için discovery cazip geliyor..ama bu da yeni bir model..pek bilindik değil..ilk günlerde sıkıntı çıkmayabilir ama 3 5 ay sonra problem çıkarsa??..

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Uygulama sıkıntın yoksa kesinlikle lumia al. Düşük donanımlı androidler canını sıkar...

Düşük donanımlı diyorsun ama çok akıcı çalışıyor gm discovery ayrıca wifi ve hat çekim gücü mükemmel ekran harika internet hızı harika tasarım 10 numara seste de bir sıkıntı yok tatmin edici düzeyde kullanımı da zor değil.Sadece oyunlarda grafikleri düşürerek oynamak gerekiyor oda normaldir bu aralıktaki bir cihaz için.Sonuç olarak eğer gm discovery düşük donanımlı androidse ben dünyaya milyon kez de gelsem içi boş menüsü paintle çizilmiş kamera flaş ışığı bile olmayan doğru düzgün özelleştirmesi bile olmayan gereksiz yere hızlı çalışan lumia 520yi gm discoverye tercih etmezdim.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düşük donanımlı diyorsun ama çok akıcı çalışıyor gm discovery ayrıca wifi ve hat çekim gücü mükemmel ekran harika internet hızı harika tasarım 10 numara seste de bir sıkıntı yok tatmin edici düzeyde kullanımı da zor değil.Sadece oyunlarda grafikleri düşürerek oynamak gerekiyor oda normaldir bu aralıktaki bir cihaz için.Sonuç olarak eğer gm discovery düşük donanımlı androidse ben dünyaya milyon kez de gelsem içi boş menüsü paintle çizilmiş kamera flaş ışığı bile olmayan doğru düzgün özelleştirmesi bile olmayan gereksiz yere hızlı çalışan lumia 520yi gm discoverye tercih etmezdim.

Ben onu gm için dememiştim ama gmninde çok sorunları var güncelleme alacak mı belli değil. Bi teknik arza çıkarsa nereye götüreceksin. Telpa garantiliymiş. Telpanın müşteriyle ilgilendiği yok ki aldın mı ürünü eyvallah. Zaten çoğu cihazda ekranda pixel sorunu var. Androidi özelleştirip napıyorsun ki. Rom atacaksın ama gm discover için kaç rom var bilmiyorsun. Sonra o telefon şişip kalıyor. Sonra telefon kasıyor. Al sana özelleştirme. Gm discoverda radyo var mı acaba 520 hani flaşsızya her gece fotoğraf çekeceğine müzik dinlersin. Diğerleri zaten düşük donanımlı ayrıca android tam bir donanım canavarı 1 yıl sonra o donanımlarda yetmeyecek. Ama wp hiç değilse düşük donanımda çok daha iyi performans gösteriyor. Flaşı yokmuş. Sanki her gece dışarıda fotoğraf çekeceksin de flaş sorun oluyor. 520 ye 2 yıl daha en az destek kesin var. Şuan wpnin en,çok satılan telefonu ünvanlı. Nokia bunu göz önüne alırsa 3 yıl bile destek verebilir.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben onu gm için dememiştim ama gmninde çok sorunları var güncelleme alacak mı belli değil. Bi teknik arza çıkarsa nereye götüreceksin. Telpa garantiliymiş. Telpanın müşteriyle ilgilendiği yok ki aldın mı ürünü eyvallah. Zaten çoğu cihazda ekranda pixel sorunu var. Androidi özelleştirip napıyorsun ki. Rom atacaksın ama gm discover için kaç rom var bilmiyorsun. Sonra o telefon şişip kalıyor. Sonra telefon kasıyor. Al sana özelleştirme. Gm discoverda radyo var mı acaba 520 hani flaşsızya her gece fotoğraf çekeceğine müzik dinlersin. Diğerleri zaten düşük donanımlı ayrıca android tam bir donanım canavarı 1 yıl sonra o donanımlarda yetmeyecek. Ama wp hiç değilse düşük donanımda çok daha iyi performans gösteriyor. Flaşı yokmuş. Sanki her gece dışarıda fotoğraf çekeceksin de flaş sorun oluyor. 520 ye 2 yıl daha en az destek kesin var. Şuan wpnin en,çok satılan telefonu ünvanlı. Nokia bunu göz önüne alırsa 3 yıl bile destek verebilir.
Hiçbir sorunu yok cihazın tertemiz vala ayrıca telpa birçok firmanın servisi.Bilip bilmden de radyo yok demişsin cihazda radyo var.Ayrıca costum rom mevcut şu anda.Gelelim nokiaya o flaş sadece kamerada kullanılmıyor aynı zamanda el feneri görevi de görüyor.Özelleştirme yapıyorumda ne mi oluyor komik olmayalım bu cihazlarda da özelleştirme yapamayacaksam ne farkı kaldı normal cep tlflarından.Neymiş destek alacakmış içi boş sistem destek alsa ne olur almasa ne olur hızlı olsa ne olur.

Reaksiyon puanı
16,118
lumia520 daha iyi windows8 kullanıyorsan windows phone8 sana daha uygun.

teknokoli07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle nokıa lumıa 520 ben kullanıyorum oyun konusunda biraz azlık olsada kesinlikle çok hızlı bir telefon şimdiye kadar hiç kasmaya mevcut kaldığını görmedim ayrıca çok şıktaa :thumbup:

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiçbir sorunu yok cihazın tertemiz vala ayrıca telpa birçok firmanın servisi.Bilip bilmden de radyo yok demişsin cihazda radyo var.Ayrıca costum rom mevcut şu anda.Gelelim nokiaya o flaş sadece kamerada kullanılmıyor aynı zamanda el feneri görevi de görüyor.Özelleştirme yapıyorumda ne mi oluyor komik olmayalım bu cihazlarda da özelleştirme yapamayacaksam ne farkı kaldı normal cep tlflarından.Neymiş destek alacakmış içi boş sistem destek alsa ne olur almasa ne olur hızlı olsa ne olur.

Ben var mı dedim lütfen anlamadan dadanma millete. Telpa hakkında kaç şikayet var? Ben rom yok demedim. Sen git o zaman normal telefona uygulama yükle, rom at ne farkı varmış. Güldürme beni

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben var mı dedim lütfen anlamadan dadanma millete. Telpa hakkında kaç şikayet var? Ben rom yok demedim. Sen git o zaman normal telefona uygulama yükle, rom at ne farkı varmış. Güldürme beni
Zaten rom yok dediğini iddaa etmedim ki rodyo yok demişsin onu dedim cihazda radyo var.Nese kardeş boşver lumuia 520 gidip kullanıp güzel olduğunu görsem bile almam kamera flaşı olmayan tlfna 600 lira vermeyi yediremem kendime.O yüzdrn bir tlfda önce cihazın arkasına bakarım eğer flaş ışığı yoksa diğer özelliklerine bakmam bile.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten rom yok dediğini iddaa etmedim ki rodyo yok demişsin onu dedim cihazda radyo var.Nese kardeş boşver lumuia 520 gidip kullanıp güzel olduğunu görsem bile almam kamera flaşı olmayan tlfna 600 lira vermeyi yediremem kendime.O yüzdrn bir tlfda önce cihazın arkasına bakarım eğer flaş ışığı yoksa diğer özelliklerine bakmam bile.

Tamam arkadaş senin seçimin konuyu bu kadar dağıtmasaydık iyiydi. Ben özür dilerim biraz sinirlendim. Pardon ...

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence lumia 520 cunku 1000tlnin altinda andoid iyi deil oyuzden lumia 520

- - - Mesaj Güncellendi - - -

1000 tl altinda android guzl degil o yuzden lumia derim

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tamam arkadaş senin seçimin konuyu bu kadar dağıtmasaydık iyiydi. Ben özür dilerim biraz sinirlendim. Pardon ...

Est. eğer illaki de wp8li bir cihaz alıcaksa lumia 620 alsın yok android ise gm discovery.520 ne olursa olsun ben almam önermem de eğer gerçekten iyi olduğunu deneyipleyip görürsem wp8li cihazların bnm tercihim lumia 1020 veya 920 olurdu.Ancak arkadaş düşük fiyatlı öneri istemiş bu yüzden lumia 620 derim.Konuyu topladım 2 dkda bu arada :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
520 al derim 1.000 TL altı android alınmaz 620 ile 520 arasında kalırsan 620'nin kamera ve ekran biraz daha parlak bi de TFT ekran ve radyo gelmeyecek. 520 ise dokunmatiği çok iyi tipi 620 göre çok çok iyi bence ikisinin arasında 520 al derim :)

Son mesajlar