Nokıa 8 bilgi

mht_42

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Forumda bir süredir aranızdayım hep telefon tavisyesinde nokıa 8 gormekteyım sizce nokıa 8 güzel bir telefonmu kameradaki eksikler gunclleme sayesınde gidermi ?
birde nokıa adroıd olarak ilk cıkardıgı telefon ve piyasada tutunmak için cıkardıgı telefon olarak görünüyor gel gelelim telefonu aldık 1 sene sonra nokıa ortadan kaybolma ihtimali varmı bu nokıa telefon humawei mate 10 lite kamerasından cokmu iyi kullanan arkadaslar yorum yazarsa sevinirim

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Kağıt üstünde güzel ama teknoseyir incelemesini izledikten sonra cihazdan soğudum ben.Tamam özellik falan iyi ama telefonun içi boş yani nokia kendinden hiçbişi katmamış mesela ben olsam onu alacağıma xz1 alırım sonynin en azından kendine has birçok özelliği var arayüzü de hızlı ve sade.Hani ikisini de kullanmadım ben ama benim değerlendirmem bu şekilde.

mht_42

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nokıa 8 aldım 3 gun sonra iade etttim telefon boş içi sanki çin malı replika gibi duruyor arayüzü kamera oynarken on kamerasıda acılmadı o sekilde iade ettim pekı mate 10 lite alınabilrmi peki

mht_42

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sony ekran tasarımı yokkı yıllardır aynı ekran degişiklik yok

Ayselguclu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
nokıa 8 aldım 3 gun sonra iade etttim telefon boş içi sanki çin malı replika gibi duruyor arayüzü kamera oynarken on kamerasıda acılmadı o sekilde iade ettim pekı mate 10 lite alınabilrmi peki

Bence mate 10 lite alınabilecek bir telefon

mht_42

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mate on lite sarjı bir gun yetıyormu

---- Mesajlar birleştirildi ----

bir telefon almak bu kadar zormu

Son düzenleme:

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Mate 10 lite güzel bir orta segment cihazı. Büyük ekran isterseniz alın tabi.

ama ben olsam Nokia 8 den sonra biraz daha ekler ve Mi 6 alırdım.

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Mate 10 lite güzel bir orta segment cihazı. Büyük ekran isterseniz alın tabi.

ama ben olsam Nokia 8 den sonra biraz daha ekler ve Mi 6 alırdım.
ben kullandım mi6 yı kılıf olmasına rağmen boyası attı ve bu sorunu yaşamayan yok miui forumunda

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Lite serisi alınmaz. Arayüz beğenmediyden launcherlar niye mağazada var? Nokia 8 performans telefonu öyle çok modern şık olmasını beklemek yanlış. XZ1 bence ileride batarya problemi yaşayacak.

m_akkuş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bu iki telefonun fiyatları neden düşük xz1 ve nokia 8 ..

Vovo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Nokia benim de ilgimi çekmişti ama sikayetvar.com da servisten herkes illallah etmiş vazgeçtim

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
bu iki telefonun fiyatları neden düşük xz1 ve nokia 8 ..

XZ 1 de Nokia 8 de çıkalı neredeyse 10 ay oldu. Sony tarafında bile yeni cihazlar lanse edildi. Bu arada rakip markalar da yeni cihazları daha uygun fiyatlara sunuyorlar piyasaya. Normal fiyatlarının düşmesi.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Lite serisi alınmaz. Arayüz beğenmediyden launcherlar niye mağazada var? Nokia 8 performans telefonu öyle çok modern şık olmasını beklemek yanlış. XZ1 bence ileride batarya problemi yaşayacak.
Sadece arayüz olsa doğru ama nokia hiçbişi katmamış hani ismi cismi belli olmayan cihazlardan tek farkı markasının nokia olması.Nexus tipi telefon isteyenler için ideal ama öbür türlü sıkıcı ne bileyim ben işlevsellik ararım cihazda mesela sonynin kendi uygulamları kamerasındaki modları müzik özellikleri falan güzel lgde samsungta çift pencereyi istediğin şekilde ayarlamak güzel yani daha neler var bunlar ilk aklıma gelenler.Nexus kullanan kişilerde mutlaka değişik romlar deniyordu çünkü amaç oydu nokia 8de o destek varmı birde ona bakmak lazım.

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Sadece arayüz olsa doğru ama nokia hiçbişi katmamış hani ismi cismi belli olmayan cihazlardan tek farkı markasının nokia olması.Nexus tipi telefon isteyenler için ideal ama öbür türlü sıkıcı ne bileyim ben işlevsellik ararım cihazda mesela sonynin kendi uygulamları kamerasındaki modları müzik özellikleri falan güzel lgde samsungta çift pencereyi istediğin şekilde ayarlamak güzel yani daha neler var bunlar ilk aklıma gelenler.Nexus kullanan kişilerde mutlaka değişik romlar deniyordu çünkü amaç oydu nokia 8de o destek varmı birde ona bakmak lazım.
saf anroid işte mis gibi firmaların saçma sapan arayüzleri yok akıp gidiyor telefon

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Yani diğerlerini bilmem ama sonynin arayüzü cidden güzel ve kararlı çalışıyor.Huawei kullananlar da memnun ben hiç kullanmadım onu bilmiyorum tabi.
xz premium kullanıyorum. 1 kere bile takıldıgını görmedim cihazın saf androidin kasmaması başarı değil bana göre önemli olan kendi arayüzüne sahip olan markaların arayüzü stabilleştirmesidir bana göre.

G1912

Asistan
Reaksiyon puanı
101
mate on lite sarjı bir gun yetıyormu

---- Mesajlar birleştirildi ----

bir telefon almak bu kadar zormu
Mate 10 lite kullanıcısıyım. Şarj süresi kullanım senaryona bağlı olarak değişebilir. Ben çok oyun oynayan biri değilim dün şarjım yüzde 10 iken ekran kullanım sürem 7saat. En son şarj ettiğim zaman da 28 saat öncesiydi.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
xz premium kullanıyorum. 1 kere bile takıldıgını görmedim cihazın saf androidin kasmaması başarı değil bana göre önemli olan kendi arayüzüne sahip olan markaların arayüzü stabilleştirmesidir bana göre.
Diğer markların çoğu özenti oldu sırf bu yüzden bile sony alasım var :)

mht_42

Asistan
Reaksiyon puanı
0
MEMNUNMUSUN PEKİ
Mate 10 lite kullanıcısıyım. Şarj süresi kullanım senaryona bağlı olarak değişebilir. Ben çok oyun oynayan biri değilim dün şarjım yüzde 10 iken ekran kullanım sürem 7saat. En son şarj ettiğim zaman da 28 saat öncesiydi.

G1912

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Gayet memnunum. Ama yüksek performanslı oyunları oynamak istersen beklentini karşılar mı bilemiyorum hiç denemedim ben. Kamerası da yeterli düzeyde bence. Arayüz ve uygulamaları kullanırken hiç kasma donma yaşamadım. Senin telefondan beklentin nedir? Oyun mu oynamak önceliğin ya da batarya performansı mı kamerası mı ve fiyat aralığın nedir? Ona göre de yardımcı olabilir arkadaşlar sana

mht_42

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BATARYA VE KAMERA BENİM TERCİHİM MATE 10 LİTE İLE P20 LİTE ARASINDA KALDIM HANGİSİNİ ALAYIM SİZCE

G1912

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Batarya konusunda ikiside iyi performansa sahip. Kamera konusunda gözle görülür bir fark olduğunu düşünmüyorum. Ben bu fiyatlarda ikisininde kamerasının iyi yeterli olduğunu düşünüyorum. Ppi konusunda p20lite daha önde. Video izleme kalitesi biraz daha yüksek. İşlemcileri aynıydı yanlış hatırlamıyorsam. Tasarım noktasında p20lite daha önde. P20 lite a rakip olarak asus zenfone 5 e de bakabilirsin ama ben huawei telefonlara hep daha fazla güvenirim. Tasarım noktasında başarısız ama donanım ve kamera noktalarında sony xz1 i inceleyebilirsin.

mht_42

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nokıa fıyat uygun ama telefon bombos dedıgınız gıbı acaba bır guncelleme ile o boslugu dolduramazmı

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
nokıa fıyat uygun ama telefon bombos dedıgınız gıbı acaba bır guncelleme ile o boslugu dolduramazmı
Bomboş değil nokia. Bir çok kişi pure android deneyiminden önce Samsung'un touchwiz'i ile android'e adım attığı için boş geliyor tabi.

Nokia 8 güzel bir cihazdır. Ama ben olsam şimdilerde cihaz almam. Eylül ayını beklerim acelem yoksa.

G1912

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Açıkçası ben de boş olmasını tercih edenlerdenim.