Neden pahalı olmasına rağmen iPhone çok kullanılıyor

ahmettaha111

Doçent
Reaksiyon puanı
84
diğer telefonlar daha iyi olmasına ramen niye iphone daha çok kullanılıyor

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,182
Tercih meselesi. Sony Ericsson W810i Kullanıyorum. Telefonu birilerinin yanında cebimden çıkarınca bi garip bakışları üzerimde buluyorum. :)

İ-Phone kullanıcılarını ancak otobüste görmüşüm. Arkasını üst tarafa tutuyorlar ki Elma Logosu görünsün. Bence başka da işe yaramıyor :grinning:

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Cevabını soruda vermişsin. 'Pahalı'. Alanların %70'i hava atmak için alıyor.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Neyse, az önceki mesajımda çok sert konuştum. Zengin olan zenginliğini gösterecek şey almak ister diyor ve çekiliyorum...

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Neyse, az önceki mesajımda çok sert konuştum. Zengin olan zenginliğini gösterecek şey almak ister diyor ve çekiliyorum...
sert konuşma değil şahsen benim gördüğüm forumda sanki iphone alanlar hava atmaya alıyorlarmış yok kullanmayı bilmiyorlarmış yok akılları yokmuş gibi tabir kullanan androidcilerden gecilmiyor ha şu an android yüklü cihaz alıp hava atmaya kalkan kesin iphone dan fazla olduğunu görmezden gelmekteler arkadaşlar gördüğüm kadarı ile saygıyı bırakıp hakaretvari kelimeler sarfedilmeye başlanıyor dikkat edelim kendimize

Reaksiyon puanı
258
İşletim sisteminde dolayı olabilir.Hava atmak için olabilir.2.elde çok fazla zarar etmemek için olabilir.Güncelleme desteğinin uzun ömürlü olmasını istiyor olabilir.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Burda farklı yorumlar yapılıyor görüyorum.kimisi elma görünsün diye otobüste telefonu yukarda tutuyolar diyen var kimi zengin görünmek için diyo kimi hava atmak diyo ozaman bende millet iphone alamadığı için insanlara bu şekilde fesatlık yapıyo diyeyim mantıklı mı bu söyledikleriniz.? Evet dediklerinizi yapan bi kesim vardır olabilir zaten bi insanın içinde gösteriş budalalığı varsa değil telefon her haltın gösterişini yapar o.bende iphone kullanıyorum ne oturduğum masada çıkartırım ki cebimde durur çalmadığı sürece nede gösteriş yapmak için birilerinin gözüne sokarım.ben sağlamlığı uzun ömürlülüğü sadeliği servis desteği ve değerini koruduğu için tercih ediyorum ve bu yüzden tercih eden binlerce insan var o yüzden genelleme yapılmamalı bence

BabaSchtroumpf

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Tercih meselesi. Sony Ericsson W810i Kullanıyorum. Telefonu birilerinin yanında cebimden çıkarınca bi garip bakışları üzerimde buluyorum. :)

İ-Phone kullanıcılarını ancak otobüste görmüşüm. Arkasını üst tarafa tutuyorlar ki Elma Logosu görünsün. Bence başka da işe yaramıyor :grinning:
sony ericson en guzeli hocam en azindan bazilari gibi yaninizda powerbank tasimiyorsunuz :p

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
sert konuşma değil şahsen benim gördüğüm forumda sanki iphone alanlar hava atmaya alıyorlarmış yok kullanmayı bilmiyorlarmış yok akılları yokmuş gibi tabir kullanan androidcilerden gecilmiyor ha şu an android yüklü cihaz alıp hava atmaya kalkan kesin iphone dan fazla olduğunu görmezden gelmekteler arkadaşlar gördüğüm kadarı ile saygıyı bırakıp hakaretvari kelimeler sarfedilmeye başlanıyor dikkat edelim kendimize
Benim iphone kullanan pekçok yakın arkadaşım, akrabam var ve insanın kullandığı telefona göre onunla muamele edilmesini çok saçma buluyorum. Az önceki mesajımın sebebi var ve kimseyi kastetmemiştim. Her ne sebeple olursa olsun az önce ölçüyü kaçırdım ve bu yaptığıma gerekçe olamaz. Herkesden özür diliyorum

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,182
sony ericson en guzeli hocam en azindan bazilari gibi yaninizda powerbank tasimiyorsunuz :p
Aynen :) 10 yıla yakın bu telefonu kullanıyorum. Orijinal bataryası hala 3 günü çıkarıyor :D

Ayrıca İ-phone kullanıcıları sosyal internete önem verdiklerine göre işlerini çok hızlı görebiliyorlar. Artı yönü bu Kullanışı baya hızlı, İphone 7 Kullandım bir ara gördüm.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Çünkü Amerika standartlarına göre o kadar da pahalı değil.
Misal orada ortalama bir yazılımcı yılda 120k civarı rahat alır.
Bu da aylık 10k yani 40 milyar yapar.

Üretmeyip sürekli tüketmeye devam edersek bu fark açılmaya hızla devam edecek, kaçış yok.
Çünkü mesele telefon kullanmak değildir, bugün zaman makinesi bulup geçmişe gitsek ve oradan mağara adamı ışınlasak bile birkaç yıla akıllı telefon kullanacak kıvama getiririz.
Mesele o telefonu üretmektir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ekleme: Boşuna Amerika'ya gitme hayalleri kurmayın, bütün hayatınızı bu uğurda geçirseniz bile başarılı olma ihtimaliniz %15 civarıdır.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Çünkü Amerika standartlarına göre o kadar da pahalı değil.
Misal orada ortalama bir yazılımcı yılda 120k civarı rahat alır.
Bu da aylık 10k yani 40 milyar yapar.

Üretmeyip sürekli tüketmeye devam edersek bu fark açılmaya hızla devam edecek, kaçış yok.
Çünkü mesele telefon kullanmak değildir, bugün zaman makinesi bulup geçmişe gitsek ve oradan mağara adamı ışınlasak bile birkaç yıla akıllı telefon kullanacak kıvama getiririz.
Mesele o telefonu üretmektir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ekleme: Boşuna Amerika'ya gitme hayalleri kurmayın, bütün hayatınızı bu uğurda geçirseniz bile başarılı olma ihtimaliniz %15 civarıdır.
Her şeyde haklısın ama sondaki yorumun çok üzücü. Sırf yüksek maaş almak için bir sürü beyinlerimiz Amerikaya gidiyor.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
söylediğiniz doğru fakat şu apple ın işletim sistemini işte az ram ile çok iş başardığını vs. düşünüp alan insan sayısı o kadar az ki.
Ben her fırsatta dile getiriyorum sağlamlık sadelik servis desteği uzun ömürlü ve diğer markalara nazaran daha az değer kaybından ötürü iphone tercih ediyorum bu durum ileri ki yıllarda başka bir marka da hayat bulursa o markayı tercih ederim ama söylediğinde kesinlikle haksız değilsin malesef bizim insanımız aldığı yeni ayakkabıdan tut taktığı saate kadar göstermeyi böbürlenmeyi ne yazık ki seviyor o tipler hepimizin etrafında mevcuttur :)

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
ıphone kaliteli ama bana göre hiç bir telefon 6000 tl verilebiinecek kadar iyi değildir

REOSTA9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Özentilik de var "pahalıysa iyidir" mantığı da..
Ucuzsa işe yaramaz çöpmüş gibi görüyoruz..
Belki alakasız gelecek ama üniversiteden mezun olup evimi boşaltırken 5-10 liraya halı koydum satışa öğrenciler alsın diye tertemiz sağlamdı..
3-4 gün atalandı insanlar nesi var diye yazıyor sinirlendim bende 60 tl ye koydum ertesi güne gitti :D

Reaksiyon puanı
16,118
memlekette sonradan görme çok adam içmeye ayran bulamazken gider operatöre borçlanıp iphone x alır...

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,182
Böyle genelleme biraz yanlış ne kadar da hava atma amaçlı alınsa da.
Şöyle diyeyim ben eğer sosyal iletişim esnasında hızlı geçiş yapma veya telefonumun kasmamasını istiyorsam i-phone 7 8 yada x almak yerine daha eski ucuz modellerini seçerim.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,376
TR şartlarında düşüncemi söyledim global olarak değil

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

Şahsen benim Whatsapp'a ihtiyacım olmasaydı seve seve senin telefonunu kullanırdım. Evimde aynı telefondan var. Bazı gittiğim kurslar ve görüştüğüm gruplar var. Bugünlerde Whatsapp herkesin dilinde. Bu yüzden onu kullanmak zorundayım. Onun yerine google hangouts ile bir netbook'tan da görüşebilirdim arkadaşlarımla ama kimse hangouts kullanmıyor. Herkes Whatsapp kullanıyor. Telegram bile kullanmıyor doğru düzgün kimse :cool:

Neden iPhone 5S seçtim ? Boyutu yüzünden. Bana cebime sığacak bir telefon lazım. ÇANTA TELEFONU DEĞİL !

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Ben her fırsatta dile getiriyorum sağlamlık sadelik servis desteği uzun ömürlü ve diğer markalara nazaran daha az değer kaybından ötürü iphone tercih ediyorum bu durum ileri ki yıllarda başka bir marka da hayat bulursa o markayı tercih ederim ama söylediğinde kesinlikle haksız değilsin malesef bizim insanımız aldığı yeni ayakkabıdan tut taktığı saate kadar göstermeyi böbürlenmeyi ne yazık ki seviyor o tipler hepimizin etrafında mevcuttur :)
servis desteği uzun ömürlü filan değil 2 yıl garanti oda sadece Türkiye için geçerli... yoksa garanti şartları bile fos...

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hava veya gösteriş için değil sağlam, kasmaz donmaz hızlı diye almıştım ben. Hava atmak aklıma bile gelmez. Şunu da söyleyeyim önceden kullandığım Lumia' yı özlüyorum tedavülden kalkmasa idi ıphone olmaz Lumia ile yola devam ederdim.

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Böyle genelleme biraz yanlış ne kadar da hava atma amaçlı alınsa da.
Şöyle diyeyim ben eğer sosyal iletişim esnasında hızlı geçiş yapma veya telefonumun kasmamasını istiyorsam i-phone 7 8 yada x almak yerine daha eski ucuz modellerini seçerim.
kasan telefon iphone denen şeylerdir... 1 hafta kapatma anında kasar kasa kasa sinir eder...

Reaksiyon puanı
16,118
kasan telefon iphone denen şeylerdir... 1 hafta kapatma anında kasar kasa kasa sinir eder...
SC20171118-234037.png

geçen gün şarjı bittip kapandı onun dışında 7/24 spotify Metallica çalıyor sorun yok...

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,182
Abi zaten androidde aynı şey. Kapatıp açınca kendine gelir. Kasması önbelleği temizlendiğine göre azalır işte.

En iyisi eski telefonlardan al bak keyfine bee. :)

Ama Şuanlık favorim Samsung S4
Baya zaman kullandım tık demedi herif cihaz. Keşki ekranı kırılmasaydı varya.

Reaksiyon puanı
16,118
Abi zaten androidde aynı şey. Kapatıp açınca kendine gelir. Kasması önbelleği temizlendiğine göre azalır işte.

En iyisi eski telefonlardan al bak keyfine bee. :)

Ama Şuanlık favorim Samsung S4
Baya zaman kullandım tık demedi herif cihaz. Keşki ekranı kırılmasaydı varya.
s4 alamaz parası yok...
benim de yok...