Ne yaparsam daha iyi performans alırım?

QuâsytComputer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yeni bi ekran kartı aldım (msi geforce gt 710) bu ekran kartıyla lolde kaç fps alırım arada gta V gibi oyunlarda oyniyabilirim 2 gb ramim var 4 gb daha mı alsam veya 2 gb ekran kartımı alsam (msi r7 240)
Hangisini yaparsam daha iyi performans elde ederim

Teşekkürler

Reaksiyon puanı
227
Ekran kartının test videolarına bakarsan daha iyi bir gözlem olur.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
rami 8 gb yapabilirsin, ekran kartını da ATI alman daha iyi olur anakartın desteği daha iyi ama işlemcinden pek bi performans beklenemez malesef.. Anakartın da desteklediği işlemci gücü belli. Everytime low settings .d.d

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Kasayı ne kadar soğutursan o kadar yüksek performans alırsın..

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Kasayı soğutmaya gerek yok, zaten ekran kartının gücü maalesef çok düşük, ısınmaz.
Donanımınız yeni nesil oyunları çalıştırmaz ancak eski nesilde de birçok güzel, zevkli hatta iyi grafikli oyunlar var.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
kasayı soğutmakla ne alakası var canım, sonuçta işlemci gücü belli ekran kartı gücü belli ram kapasitesi belli...

QuâsytComputer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zaten amacım lol oynamak iyi FPS almak için ekran kartımı ram e mi takviye yapmam lazım (zaten pc den bi beklentim yok 2 sene sonra çöpte :D:D)

M. Samet

Doçent
Reaksiyon puanı
91
GT710 ile LoL oynarsınız ancak GTA v mümkün değil.
Kasayı ne kadar soğutursan o kadar yüksek performans alırsın..
50 TL'ye dandik bir bilgisayar alırsam ve custom soğutma takarsam GTA V'i Ultra'da oynayabilirim. Mantığa bak.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
GT710 ile LoL oynarsınız ancak GTA v mümkün değil.

50 TL'ye dandik bir bilgisayar alırsam ve custom soğutma takarsam GTA V'i Ultra'da oynayabilirim. Mantığa bak.
Elbette böyle bir mantıkla yazmadım. Soğutarak sınırsız performans alamazsın heralde. Bu kadar sığ düşüneceğinizi bilseydim daha açık yazardım, kusura bakmayın..
Isının, performansı etkilemediğini düşünen yoktur sanırım..

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
ısı fazla olursa performansı etkiler tabii, ancak core 2 duo bir işlemciyle de gta V oynanmazki istersen OC yap istersen buz koy tepesine...

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
ısı fazla olursa performansı etkiler tabii, ancak core 2 duo bir işlemciyle de gta V oynanmazki istersen OC yap istersen buz koy tepesine...
O kadarını da pc'nin sahibi düşünsün artık. Soğutarak az buçuk performans arttırır.. Sağlam soğutmayla performansı neredeyse 2'ye katlayanlar var.. Haa diyeceksin, o soğutma da bu sisteme takılmaz ki. Adamın ona imkanı olsa zaten daha iyi sistem toplar falan, eyvallah..
Burada bir fikir sunuyorum, eksik ya da fazla, doğru ya da yanlış ama eleştirmeyi bilmiyoruz maalesef..