Nasıl bir iş bulabilirim ?

patronos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar kendim önlisans mezunuyum acil iş bulmam lazım kendim 6-7yıl cep telefonu ve bilgisayar (teknik olarakta çalıştım tamir vs.) işi yaptım okul dolayısıyla bırakmıştım bana maaşı iyi olan bir meslek lazım hem cebime para girsin hem kpss hazırlanayım. Tavsiyelerinizi bekliyorum bankalara çok başvurdum bir kaç defa döndüler hep saha elemanı olarak arıyorlar. Şube içerisine almıyorlar bu konuda iş fikri olan veya tavsiyesi olan yardımcı olursa mükemmel olur. Hem burda bir işte çalışıp bana önayak olabilecek birileri yani adı ile bir yere girebileceğim biri varsa da mükemmel olur. Aslında SDN beni cep telefonu üzerine haber yazmak içinde alabilir. Sonuçta 7 yıllık bir tecrübe var :)

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Önlisans bölüm nedir ? 2012 Kpss puanın kaç ? Hala önlisans mezunuysan işi gücü bırakıp kpss hazırlanmanı şiddetle tavsiye ederim. Sakın lisans mezunu olayım falan da deme şimdilik. Ayrıca askerliğini yaptın mı ?

patronos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Önlisans bölüm nedir ? 2012 Kpss puanın kaç ? Hala önlisans mezunuysan işi gücü bırakıp kpss hazırlanmanı şiddetle tavsiye ederim. Sakın lisans mezunu olayım falan da deme şimdilik. Ayrıca askerliğini yaptın mı ?

Bende kimse yazmayacak, akıl vermeyecek diye korkuyodum :) Önlisans bölümüm : Gıda Teknolojisi (Teknikerliği) 2012 Kpss ye lise olarak girmiştim ön lisanstan mezun olamama gibi bir durum vardı ama oldum hata yaptığımı daha yeni farkettim keşke önlisans olarak girseydim. Puanım 70 küsür bişeye yaramaz çalışmadan bu kadar olurdu :) Aslında işi gücü bırakıp kpss hazırlanmak gibi bi niyetim vardı ama malum maddiyat kötü . Ayrıca açık öğretim 3.sınıf işletme öğrencisiyim :) Askerlik duruyor daha bot bağlamadım :)

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Tahmin ettim. Senin geçtiğin yolların üzerinden geçenleri çok gördüm de o yüzden söyledim lisans mezunu olma diye :) AÖF rahatlıkla tahmin ediliyor.2014 fırsatın var. Hatta 2016 ya kadar yolun var.

Şimdi baktım bölümünün kendi ataması çok sıkıntılı. 89 puanla atanmış son atamada adam.Halbuki hiç gerek yoktu acemi işi yapmış. 89 Puanla ilk atamada atanabilirdi.Hemde Genel 3001 alımlarına.

210670006 KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ TEKNİKER (KIRKLARELİ MERKEZ Merkez) 1 0 89,86291 89,86291

84 Puanla kapattı Önlisanslar.. 85 Garanti. Atanma için. Ve 85 çok rahat alınabilecek bir puan iyi bir çalışmayla. Bunu da yaklaşık 2006 KPSS den bu yana takip ettiğim izlenimler ve tecrübeler neticesinde söylüyorum.

Senin meslekle ilgili İşkur a kayıt ol. Oradaki iş ilanlarını takip et. Sadece özel sektör ilanlarını takip edebilirsin.Çünkü KPSS ye Önlisans dan girmiş olmalıydın.KPSS puanını mesleğinle ilgili kullanabilmek için.Bu yüzden özel sektörde bir iş bulup ekstra çalışmayla kpss ye hazırlancaksın.Her halukarda bir iş bulmak zorundasın. SDN personel alımı yapıyor mu bilmiyorum :D

patronos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tahmin ettim. Senin geçtiğin yolların üzerinden geçenleri çok gördüm de o yüzden söyledim lisans mezunu olma diye :) AÖF rahatlıkla tahmin ediliyor.2014 fırsatın var. Hatta 2016 ya kadar yolun var.

Şimdi baktım bölümünün kendi ataması çok sıkıntılı. 89 puanla atanmış son atamada adam.Halbuki hiç gerek yoktu acemi işi yapmış. 89 Puanla ilk atamada atanabilirdi.Hemde Genel 3001 alımlarına.

210670006 KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ TEKNİKER (KIRKLARELİ MERKEZ Merkez) 1 0 89,86291 89,86291

84 Puanla kapattı Önlisanslar.. 85 Garanti. Atanma için. Ve 85 çok rahat alınabilecek bir puan iyi bir çalışmayla. Bunu da yaklaşık 2006 KPSS den bu yana takip ettiğim izlenimler ve tecrübeler neticesinde söylüyorum.

Senin meslekle ilgili İşkur a kayıt ol. Oradaki iş ilanlarını takip et. Sadece özel sektör ilanlarını takip edebilirsin.Çünkü KPSS ye Önlisans dan girmiş olmalıydın.KPSS puanını mesleğinle ilgili kullanabilmek için.Bu yüzden özel sektörde bir iş bulup ekstra çalışmayla kpss ye hazırlancaksın.Her halukarda bir iş bulmak zorundasın. SDN personel alımı yapıyor mu bilmiyorum :D

Evet 2014 de gireceğim inşallah alırım 85'i bende sizin gibi düşünüyorum eğer seneye 85 ve üstü bir puan alırsam açık öğretimi uzatırım tek dersten de olsa. Başka çaresi yok :)

O üniversiteye atanan arkadaş bence çakallık yapmış puanını sırf teknik kadro için saklamış durmuş öyle yapmasının sebebi teknik kadrodan atanıp normal 3001 den atanan bir memura göre daha fazla maaş alacak. Örnek verecek olursak VHKİ olarak atansaydı 1800 tl bilemediniz 2000 tl alırdı şimdi gıda teknikeri olarak atandığı için 2500 tl den aşağı almaz. Ayrıca üniversite laboratuvar varsa da kesin vardır ordan da döner sermaye alıyormuş. :) Birde üniversitede gıda mühendisliği varsa oraya geçiş yapar. Hem çalışır hem mühendis olur. Daha sonra kurum içi atanma olaylarından gıda müh olarak Tarım ve Köy işlerine geçer maaşı olur 3000 -35000 tl olur. :)

Çünkü bende o atanan arkadaş gibi düşünoyodum hep üniversiteye teknik kadrodan atanırım DGS ile de ya mühendisliğe devam ederim yada beslenme ve diyetetik bölümüne diye düşüyordum bu bölümlere dikey geçiş hakkımız var. Beslenme ve diyetetik yani diyetisyenlik benim en çok okumayı istediğim ve olmayı istediğim meslek dalı diyebilirim.:)

Dediğiniz gibi 85 gibi puan normal çalışmayla alınabilecek bir puan ama bende matematik zorlasam 10 net çıkar oda zorlama ile şöyle 25 net olacak ki bitti bu iş diyerek çıkabilelim sınavdan lise düzeyindeki sınavda hiç matematik çözmedim ama 70 aldım. Çalışıp üzerinde bi 15 puan eklenir gibi. :D

Dediğinizi hemen yapıyorum iş kura kayıt olayını duymuştum ama ciddiye almamıştım :) En öncelikli işlerimden bir tanesi olacak İş kura kayıt olmak. :)