Muharrem İNCE Cumhurbaşkanlığı Adaylığından ÇEKİLDİ !!!

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ulan en buyuk fetoculer halen mecliste,

Kimi kast ediyon ? CHP listelerinden giren eski AKP'lileri mi ?

Aynen CHP tum PKK dag kadrosuyla bir olmus,

Bir olmak değil dediğim. Ama oradalardan 3-5 oy gelecek diye ağız dolusu FETO veya PKK eleştirisi bile yapamıyor muhalefet. Veya HDP kızacak küsecek diye laf bile edemiyorlar... HDP'li isimlerin açıklamalarına TEK KELİME BİLE edemez mi muhalefet !!! Ama edemiyor işte.

Anca güçleri Muharrem İnce'ye yetiyor. Muharrem İnce'ye söylenenin 1000 de 1 'i HDP'ye söylenmemiştir.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,606
Memleket Partililer de 1 oy Kemal'e, 1 oy Memleket'e diyor.

IMG_20230511_173212_476.jpg

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,235
Yahu Ocalan'in kardesini cikariyorsun televizyona kendi menfaatin icin sonra bana kalkmis burada her sey gorundugu gibi olmuyor diyorsun. PKK, HDP'ye destek verirken AKP niye ayni masaya oturdu kardesim o zaman. O cozum sureci oluyor da bu PKK yanlisi olmak mi oluyor. He suna ben de katiliyorum keske HDP mecliste olmasa, keske oy potansiyeli bu kadar olmasa da partiler kendi ittifakina cekmek zorunda kalmasa. Ancak goruslerini begensin begenmesin sirf kurtleri temsil ediyor gibi gozuktugu icin pek cok kurtten oy aliyor bu parti. Sen basa gelmek istiyorsan bu oylari goz ardi edemezsin, bu kadar basit. Tekrar diyorum, CHP bugun ittifak kurmasaydi HDP ile emin ol AKP kuracakti cunku bunun adi siyaset. Huda-Par ile kurdugu ittifak gibi. O partinin HDP'den hicbir farki yok emin ol. Siyaset 101 yapmayalim simdi.

KK ne dedi aylar onceden, savunma sanayi nasil devam ediyorsa oyle gidecek daha da desteklenecek dedi. Yani nerede karsi oldu, ne zaman IHA - SIHA yapilmasin dedi bu adam. Kafanizdan uydurmussunuz. He bak sunu da sana samimiyetle soruyorum. Bugun IHA ve SIHA porojelerinin fikri ve baslangic ismi Selcuk Bayraktar degil de KK'nin oglu veya damadi olsaydi mevcut hukumet destekler miydi? Cok basit bir soru soruyorum cevabi da cok basit.

Bak burada iki yuzluluk yapiyorsun. Imar affini cikaranlara ses etmiyorsun, gidip belediyeleri sucluyorsun. Niye cikti o zaman kardesim bu yasa. Benim yonetimimde mi bu kadar muteahhit uredi, benim yonetimimde mi projelere peskes karsiligi ihale verildi sirf kendi adami diye. Bunlari niye soylemiyorsun. Yarin Istanbul'da deprem olunca uclu ceteyi degil de Imamoglu'nu mu suclayacaksin evler yikildi diye.

Ekonomi kan agliyor, Turkiye'nin en kotu zamaninda bile insanlar en kotu patates sogan yerdi ac kalmazdi. Pazarda patatesin soganin kilosu 30 TL. Et desen hak getire. Peynir falan saymiyorum bunlar en temel ihtiyaclar. Emlak piyasasinin icinden gectiler. Elektronik ve arabadan alinana vergiler mallarin kendi degerini gecmis. Halki ayristirmislar, insanlar birbirinden nefret eder hale gelmis. Tarikatlar ulkeye yuva yapmis, oy toplamak icin her turlu ayriciligi vermisler. Insanlarin bir tane hobiye bile ayiracak maddi gucu kalmamis. Devlet daireleri torpil yuvalarina donmus, yozlasma diz boyu ucer dorder maas alanlar mali goturur olmus. Yani bunlari gormezden gelip sirf kendi damadi yapiyor diye destek verdigi savunma sanayine kaniyorsaniz gecmis olsun. Baska da ovunecek seyi yok zaten sadece bunun uzerinden prim yapabiliyor artik.

KK'nin son 1.5-2 aydaki aciklamalarini iyi dinleyin. Yillardir AKP'nin yapamadigi Dogu Turkistan'daki Turklere sahip cikacagizi bile soyledi Cin'e karsi. Multecilerden tut teror politikasina kadar her seyi de acikladi. Hatta bu aksam Rusya'ya bile mesaj verdi. He tekrar diyorum, bu vaatler olmaz yine en muhalefet ben olurum bir sonraki secim gider baskasina oyumu atarim. Amma velakin mevcut yonetim degismeden artik olmaz, bir tarafta kotunun de kotusu var secildigi taktirde ne olacagi gayet belli. Obur tarafta secildigi taktirde ne yapacagini bilemiyoruz, simdiki kadar kotu olmayacagi net. Vaatlerini yerine getiremedigi taktirde bir sonraki secimde kazanma sansi yok zaten bu kadar basit. Adamin yonetimini gormeden bilemeyiz. KK'yi ben de cok sevmem hatta dedigim gibi 2 ay oncesine kadar Ince'ye verecegim diyordum ama su son 1 ayda yaptigi aciklamalar ve vaatleri cok isabetli.
Öcalan trt kurdiye çıktı da niye çıktı, çıkıp ne dedi önce ona bakıp ona göre yargıda bulunun.
Böyle eskileri katarak bir yere varılmaz eskiyi katarsan ortada düzgün adam kalmıyor şindiye bakıyorum pkk hdp fransa abd fetö kim var kim yok bunları destekliyor ben şehitlerimizin failleriyle aynı safta duramam.

Çıkıp da savunmayı destekleyeceğiz dedi diye hemen inanıyor musunuz adam son 1 aydır bu şekilde konuşuyor öncesinde bizim bunlarla ne işimiz vardı diyordu. Hatta selçuk, haluk bayraktar da söylüyor bunlar medyanın önünde bu şekilde konuşuyor ama arka planda hep farklı diye. Adamların çıkıp da seçime 1 ay kala bunları kapatacağız diyecekleri yok heralde ama eskiden çok pot kırdılar tepki toplayınca söylemeyi bıraktılar.

Deprem konusunda muhalefet sadece hükümeti suçluyor ama hükümet ne kadar suçluysa en az muhalefet de o kadar suçludur orası kesin. Kaç tane açıklamaları var kentsel dönüşüme karşı çıktıkları. Hem ekrem imamoğlu da istanbulu hani 5 yılda düzeltiyordu neyi düzeltebildi şimdiye kadar?

Hâla damat lafı bitmemiş inanılacak gibi değil. Adam damat oldu da yaptı bu kadar şeyi öyle mi? Pes size. Ayrıca şu an savunma sanayi alanında sadece baykar mı var bu kadar kör olmayın.

Ekonominin enflasyonun farkındayız buna kimse itiraz etmiyor zaten ama asıl mesele bunu muhalefetin düzeltemeyecek olması. Adamların bir tane düzgün vaadi yok, içlerinde zaten ak partinin eskileri dolu. Çaldıklarını alacaz diyor e çalan davutoğlu,babacan falandı hani nasıl alacak şimdi? Adamın kendisiyle çelişmekten başka işi yok.

Hiçbir somut vaatleri yok, tek işleri her şeye karşı çıkmak, boş vaatler vermek. İktidarın sorunları olsa da bunlardan kat kat iyi olduğu kesin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendi mitinginde soyle bir video montajlayip bunu bir de gercekmis gibi kendi secmenine lanse eden adamlar bunlar. Kendi secmenini salak yerine koyuyor direkt afedersiniz.

Kendi kendine bitirmeyi yaptigi aciklamalar sonucu CHP kanadindan aldigi oy sayisinin azalmasi sebebiyle soyledim. Benim gibi pek cok insan ilk etapta Ince'ye destek verip su son 1 aydaki aciklamalarindan ve KK'nin da olumlu tavrindan sonra tekrar CHP'ye dondu. Bu sebeple soyledim yani.
Sahnenin devamında zaten videonun kendilerinin yaptığını belli ediyorlar medyadan gördüğünüz her şeye körü körüne inanmayın. Bunlar budur diyerek gösteriyor bu chpnin reklamı diye değil. Ve yanlış da değil pkk çıkıp desteğini açıkladı.
Yalan haberi chp daha iyi bilir birkaç kez kk konuşmasını falan izlerseniz daha iyi anlarsınız.

Destekleyeceğiz dedi diye hemen inanmayın bunlar yapılırken hep çamur atmaya çalışmadılar mı, gereksiz olduğunu söylemediler mi? Öyleyse niye geldiklerinde destek versinler bunlara

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,092
HDP ile ittifak oldukları kafası ak medya tarafından kullanılan bir propaganda. HDP ye ne bir bakanlık verilecek ne de ittifaka alınacak. Onlar aday çıkarmayıp kk yı destekledi. Ittifaka alsaydık hudapar gibi, sorun olmazdı sizin için galiba? Her dakika imar affı çıkartan adamı gelip de savunma burada. En son 1950'lerde iktidara gelmiş bir parti için gelecekte ne olduğunu bildiğini iddia ediyorsun diğer tarafta her gün ülkeyi biraz daha uçuruma sürükleyenleri savunmaya devam ediyorsun eğer ülkenin göz göre göre batmasını istiyorsan cumhur ittifakından yana olsun oyun. Demokrasiyi kurtarmak ve bu düşüşü yavaşlatmak istiyorsan millet ittifakından olacak oyun. Bu kadar basit, yanınıza yıllarca hdp desteğini alıp konuşmalara gidip kardeşim diye seslendiniz sıkıntı yok, hudaparı direkt ittifaka almaya kendiniz ayaklarına gittiniz sıkıntı yok, ama hdp aday çıkarmayıp bize oy verin cb de kk ya oy verin diyince bir anda böyle oldunuz. N

Bosuna laf anlatmaya calisma, basit bir montaj videosuna laf edemeyen ve feto soz konusunda oldugunda AMA ile baslayan cumle kurabilen insanlar bunlar. Cevir kazi yanmasin.

Tek bir seye cevap verecegim alenen yalan dolan soylendigi icin. Imamoglu 5 seneyi normal sartlar icin ilk basta dedi. Son aciklamasina ac bak, ki orada da mevcut AKP Istanbul adayi alenen TV'de montajli yalan video gosterdi, bu kafayla gidilirse 50 yilda bile duzelmez dedi Istanbul. Ulkenin en buyuk sehrinin kentsel donusumu icin sadece belediyeyi sorumlu tutamazsin. Asagida cok net bir sekilde kentsel donusumun bakanlik tarafindan nasil rant isine donustugu gosteriliyor. Amac deprem bolgesindeki yapilari donusturmek degil, rantlasmak.

FpAFcyeXwAUT4qj.jpeg

Fo8GfmgX0AM1zZd.jpeg

Son düzenleme:

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,235
Bosuna laf anlatmaya calisma, basit bir montaj videosuna laf edemeyen ve feto soz konusunda oldugunda AMA ile baslayan cumle kurabilen insanlar bunlar. Cevir kazi yanmasin.

Tek bir seye cevap verecegim alenen yalan dolan soylendigi icin. Imamoglu 5 seneyi normal sartlar icin ilk basta dedi. Son aciklamasina ac bak, ki orada da mevcut AKP Istanbul adayi alenen TV'de montajli yalan video gosterdi, bu kafayla gidilirse 50 yilda bile duzelmez dedi Istanbul. Ulkenin en buyuk sehrinin kentsel donusumu icin sadece belediyeyi sorumlu tutamazsin. Asagida cok net bir sekilde kentsel donusumun bakanlik tarafindan nasil rant isine donustugu gosteriliyor. Amac deprem bolgesindeki yapilari donusturmek degil, rantlasmak.

Ekli dosyayı görüntüle 182654

Ekli dosyayı görüntüle 182655
attığın montaj videosuna cevabımı verdim zaten 1sn sonrasını yayınlamayıp kesiyorsunuz devamında videonun akp tarafından hazırlandığı gösteriliyor zaten hemen yalan atmaya başlıyorsunuz. Video da gayet doğru bu arada pkk dan bazı isimler çıktı desteklediğini açıkladı başka ne demeye gerek var?

[anlamayacaklar zaten]
resmiyette ittifak olsa ne değişecek acaba adamlar çıkıp söylüyor hedeflerimiz doğrultumuz aynıydı o yüzden destekliyoruz diye. Ve boş yere desteklemiyorlar heralde o kadar beklentileri var en başta aponun heykelini dikecek olan selonun çıkarılması, özerklik gibi. Bu adamlar çıkıp bizim suriyede ne işimiz var demiyor muydu senin sınır güvenliğinin sağlanmasına bile karşılar.
Eğer cebindeki para üç beş kuruş azaldı diye, 5kg yerine 3kg soğan aldın diye şehitlerimizin faillerinin desteklediklerine, hiçbir somut vaatleri olmayanlara vereceksen senin kararındır. Ve en son 1979 yılında iktidar olmuştur o zaman yapılanlara da bakabilirsin nasıl zihniyette olduklarına. Hem illaki iktidar olmalarına gerek yok açıp konuşmalarını dinlersen, karşı oldukları projelerine bakarsan, yalan haberlerine falan bakarsan, belediyelerine bakarsan, somut olmayan vaatlerine bakarsın ülkeye ne kazandırabileceklerine

Son düzenleme:

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
attığın montaj videosuna cevabımı verdim zaten 1sn sonrasını yayınlamayıp kesiyorsunuz devamında videonun akp tarafından hazırlandığı gösteriliyor zaten hemen yalan atmaya başlıyorsunuz. Video da gayet doğru bu arada pkk dan bazı isimler çıktı desteklediğini açıkladı başka ne demeye gerek var?

resmiyette ittifak olsa ne değişecek acaba adamlar çıkıp söylüyor hedeflerimiz doğrultumuz aynıydı o yüzden destekliyoruz diye. Ve boş yere desteklemiyorlar heralde o kadar beklentileri var en başta aponun heykelini dikecek olan selonun çıkarılması, özerklik gibi. Bu adamlar çıkıp bizim suriyede ne işimiz var demiyor muydu senin sınır güvenliğinin sağlanmasına bile karşılar.
Eğer cebindeki para üç beş kuruş azaldı diye, 5kg yerine 3kg soğan aldın diye şehitlerimizin faillerinin desteklediklerine, hiçbir somut vaatleri olmayanlara vereceksen senin kararındır. Ve en son 1979 yılında iktidar olmuştur o zaman yapılanlara da bakabilirsin nasıl zihniyette olduklarına. Hem illaki iktidar olmalarına gerek yok açıp konuşmalarını dinlersen, karşı oldukları projelerine bakarsan, yalan haberlerine falan bakarsan, belediyelerine bakarsan, somut olmayan vaatlerine bakarsın ülkeye ne kazandırabileceklerine
Hala hdp CHP diyor şaka gibi? Eskiden aynısını reis'in yapınca sorun yok sanırım? Yalan haber sizsiniz, adamların tek seçim olayı yalan haberler zaten.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,235
Hala hdp CHP diyor şaka gibi? Eskiden aynısını reis'in yapınca sorun yok sanırım? Yalan haber sizsiniz, adamların tek seçim olayı yalan haberler zaten.
eski eski diyorsun kabullenmeyi bil hdp ile yakınlığınızı da pkknın desteğini aldığınızı da kabul etmeyi bil.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,606
Daha yazmayı bilmeyen elle tutulur aklı olmayan gelmiş aktroll diyor. İtiraz edebiliyor musun bari söylediklerime?
AKP'nin ittifak kurduğu HÜDA-PAR'ın gerçek yüzü. Peki siz buna itiraz edebiliyor musunuz?

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,235
AKP'nin ittifak kurduğu HÜDA-PAR'ın gerçek yüzü. Peki siz buna itiraz edebiliyor musunuz?

Ben hdp demişim sen hemen konuyu çeviriyorsun, önce mağarandan çık özeleştiri yapmayı öğren sonra karşındakini eleştir.
Hüdaparla ak partiden önce ittifak olmak için görüşmelere giden kimdi? O zaman hizbullah yoktu da şimdi mi hizbullah oldu? Şimdiye kadar pkknın, hdpnin desteğini alıp tek söz etmeyen sizler hüdapara gelince teröre karşı kesildiniz.
Sen önce benim söylediklerimi cevapla cevaplayabiliyorsan.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,092

Birisi sana dogustan itibaren ekmegi, masa olarak gosterirse sen onu ekmek degil masa sanarsin. Gitmis sag pencereden edit videosu atiyor hey allahim ya.

Fv2iKouaIAsltYV.png

Al biraz da burayi incele.

Senin bugun itiraz ettigin, karsi oldugun ne degerler varsa zamaninda AKP onlardan oy toplamak icin her seyi yapti. Siyaset bu, bu kadar basit.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,235
Birisi sana dogustan itibaren ekmegi, masa olarak gosterirse sen onu ekmek degil masa sanarsin. Gitmis sag pencereden edit videosu atiyor hey allahim ya.

Ekli dosyayı görüntüle 182667

Senin bugun itiraz ettigin, karsi oldugun ne degerler varsa zamaninda AKP onlardan oy toplamak icin her seyi yapti. Siyaset bu, bu kadar basit.
attığım şeylere bir şey diyemeden anca onun bunun kanalı diyip konuyu saptırıyorsunuz. Attığım veya söylediğim şeylerin hiçbirinin cevabını alamadım sadece konuyu karşıya çeviriyorsunuz? Bu benim ilk oyum şu an kazanabilecek 2 aday var ve baktığımda şu an pkknın desteğini alan, hdpye yakın olan da chpdir. Buna laf konduramazsınız ama oy için oy için diyip geçiştirirsiniz her seferinde. Birazcık şehitlere olan saygınız varsa düşünürsünüz bu konuyu

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,092
attığım şeylere bir şey diyemeden anca onun bunun kanalı diyip konuyu saptırıyorsunuz. Attığım veya söylediğim şeylerin hiçbirinin cevabını alamadım sadece konuyu karşıya çeviriyorsunuz? Bu benim ilk oyum şu an kazanabilecek 2 aday var ve baktığımda şu an pkknın desteğini alan, hdpye yakın olan da chpdir. Buna laf konduramazsınız ama oy için oy için diyip geçiştirirsiniz her seferinde. Birazcık şehitlere olan saygınız varsa düşünürsünüz bu konuyu

Tamam 80 IQ kardesim.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Ekli dosyayı görüntüle 182667

Muhalefetin özetisin diye boşuna demiyorum :)

Dönüyon dolaşıyon elinde tek koz Çözüm süreci dönemi 2015 lerin söylemlerini videolarını atabiliyorsun anca.

Biz günceli söyledikçe günceli anlatmaya çalıştıkça sen 10 sene geriye gidiyon 3-4 seçim öncesini anlatıyorsun.

Çünkü güncellede SÖYLEBİLECEK LAFIN YOK ! Güncel konularda haksız olduğunu biliyon. Kemal Kılıçdaroğlunu'da beğenmiyon savunamıyon zaten. Elin mahkum TIPIŞ TIPIŞ oy verecen işte.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,235

Dönüyon dolaşıyon elinde tek koz Çözüm süreci dönemi 2015 lerin söylemlerini videolarını atabiliyorsun anca.

Biz günceli söyledikçe günceli anlatmaya çalıştıkça sen 10 sene geriye gidiyon 3-4 seçim öncesini anlatıyorsun.

Çünkü güncellede SÖYLEBİLECEK LAFIN YOK ! Güncel konularda haksız olduğunu biliyon. Kemal Kılıçdaroğlunu'da beğenmiyon savunamıyon zaten. Elin mahkum TIPIŞ TIPIŞ oy verecen işte.
Şimdi gelip ya soğan derler ya hüdapar derler. Yahu bu adamlar aylardır kk aday olmasın diyr çırpındı, adam yine de kılına bile takmadı yine aday oldu. Şimdi dedeleri oldu çok sever oldular. Hepsi biliyor zaten onlardan ülkeye bir hayır olmayacağını, takmışlar rte gidecek diye.

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
Şimdi gelip ya soğan derler ya hüdapar derler. Yahu bu adamlar aylardır kk aday olmasın diyr çırpındı, adam yine de kılına bile takmadı yine aday oldu. Şimdi dedeleri oldu çok sever oldular. Hepsi biliyor zaten onlardan ülkeye bir hayır olmayacağını, takmışlar rte gidecek diye.
Kk aday olmasını işte memesini sebebi anketlerde dusukluk başka bir şey değil. AKP den kurtulmak için en yüksek oyu alan kişiyi istediler ve gayet de normal.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,235
Kk aday olmasını işte memesini sebebi anketlerde dusukluk başka bir şey değil. AKP den kurtulmak için en yüksek oyu alan kişiyi istediler ve gayet de normal.
Peki sen gerçekten Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanı olarak görebiliyor musun? Ülkeyi yönetebileceğini, tüm o şikayet ettiğiniz şeyleri düzeltebileceğinizi, Türkiyeyi temsil edebileceğini, teröre karşı gelebileceğini vs vs gerçekten düşünüyor musunuz? Yoksa akp ve rte gitsin de kim gelirse gelsin diyenlerden misiniz? Chpnin yüzde 99 u öyle şu an, akp gitsin de ülke batarsa batsın diyenleri çok gördük.

Reaksiyon puanı
984
Peki sen gerçekten Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanı olarak görebiliyor musun? Ülkeyi yönetebileceğini, tüm o şikayet ettiğiniz şeyleri düzeltebileceğinizi, Türkiyeyi temsil edebileceğini, teröre karşı gelebileceğini vs vs gerçekten düşünüyor musunuz? Yoksa akp ve rte gitsin de kim gelirse gelsin diyenlerden misiniz? Chpnin yüzde 99 u öyle şu an, akp gitsin de ülke batarsa batsın diyenleri çok gördük.
Güvendiğinden değil zaten ki bir şans verelim bakalım bunlar ülkeyi nereye getirecek diye düşünüyor herkes.
Çünkü ben yorumlarda çok gördüm sinan oğan a vermek isteyen ama sürü psikolojisi nedeniyle bu seferlik kemale verecek.
Herkesin kafasındaki düşünce şu Erdoğan'dan bıktık yeni bişi deneyelim bu da olmazsa bir sonrakine sinanı seçeriz.
Ben o yüzden dedim bu seçimden ziyade işimiz diğerine kaldı gibi gözüküyor diye.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,235
Güvendiğinden değil zaten ki bir şans verelim bakalım bunlar ülkeyi nereye getirecek diye düşünüyor herkes.
Çünkü ben yorumlarda çok gördüm sinan oğan a vermek isteyen ama sürü psikolojisi nedeniyle bu seferlik kemale verecek.
Herkesin kafasındaki düşünce şu Erdoğan'dan bıktık yeni bişi deneyelim bu da olmazsa bir sonrakine sinanı seçeriz.
Ben o yüzden dedim bu seçimden ziyade işimiz diğerine kaldı gibi gözüküyor diye.
Çocuğun eline telefon mu veriyoruz ve verdiğin kesim normal bir kesim değil. Sana bir örnek vereceğim sadece bir örnek.
Yıllardır, kendimi bildim bileli terörle mücadeledeyiz, ben çocukken çok fazla şehit haberi görürdük şimdi çok azaldı ama maalesef yine oluyor. Mesela dün ya da önceki gün 1 şehidimiz olmuştu. Terörü, pkkyı büyük ölçüde azalttı şu an Türkiye. Ama bunlar çıkıyor diyorki terörle mücadelede ab yasalarına göre hareket edeceğiz. Ab pkkyı ve diğer örgütleri terör örgütü olarak bile görmüyor sen nasıl bunlarla mücadeleye devam edebileceksin? Zaten sınırdaki ve sınır ötesindeki tüm operasyonlara karşı değil mi bunlar, ne işimiz var demiyor mu?
Sırf enflasyon son 3 5 yıldır arttı diye, 5 kg soğan alamadın da 3 kg soğan aldın diye şehitlerini ve yapılan icraatleri gram umursamayıp hâla muhalefetten yanaysanız zaten size söylenecek söz yok.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,092

Birader sen buralara, 2015'de aldigin oylarla geldin bilmem farkinda misin. Yani 2010'dan sonra direkt 2022'ye atlamadin. 2015 civarinda o zaman secilmek icin o toplara girdiysen, su an ihtiyacin olmadigi icin hatta ikna edemedigin icin girmiyorsun bu kadar basit. 2010'larda oy toplamak icin peskes cektiysen ve su an bunu yapmiyorsan, bunu Kilicdaroglu da yapabilir degil mi :) Bilale anlatir gibi de anlatmayalim yahu 2x2=4 iste.

Çocuğun eline telefon mu veriyoruz ve verdiğin kesim normal bir kesim değil. Sana bir örnek vereceğim sadece bir örnek.
Yıllardır, kendimi bildim bileli terörle mücadeledeyiz, ben çocukken çok fazla şehit haberi görürdük şimdi çok azaldı ama maalesef yine oluyor. Mesela dün ya da önceki gün 1 şehidimiz olmuştu. Terörü, pkkyı büyük ölçüde azalttı şu an Türkiye. Ama bunlar çıkıyor diyorki terörle mücadelede ab yasalarına göre hareket edeceğiz. Ab pkkyı ve diğer örgütleri terör örgütü olarak bile görmüyor sen nasıl bunlarla mücadeleye devam edebileceksin? Zaten sınırdaki ve sınır ötesindeki tüm operasyonlara karşı değil mi bunlar, ne işimiz var demiyor mu?
Sırf enflasyon son 3 5 yıldır arttı diye, 5 kg soğan alamadın da 3 kg soğan aldın diye şehitlerini ve yapılan icraatleri gram umursamayıp hâla muhalefetten yanaysanız zaten size söylenecek söz yok.

Ruslar 26 askerini sehit ettikten sonra el pence kapisinda bekledin, ne zaman ABD'ye karsi gelsen ertesi ay Beyaz Ev'den cagirildin. Askerinin basina ABD cuval gecirdi umursamadin. Su an orta doguda bu iki kuvvetten bagimsiz hareket ettigini mi saniyorsun sen? Senin 2 tane askerini yaktilar canli canli, onlar bizim askerimiz degil dedin basta siyrilmak icin.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Birader sen buralara, 2015'de aldigin oylarla geldin bilmem farkinda misin.

AKP 2002'de iktidar oldu bilmem farkında mısın ?=

2015 seçimleri Çözüm süreci dönemi AKP'nin en az oy aldığı dönemdir ne saçamlıyorsun Allah aşkına. 2 polisin şehit edilmesi sonrası çözüm süreci bitirildi terör ile mücadele tam gaz yeniden başladıda AKP'nin oyları yüzde 49-52 lere çıktı. Yoksa 7 Haziran 2015'te AKP yüzde 41 oy aldı ve tek başına hükümet kuramadı.

Seçilmek için o yollara girmediğini kan dursun analar ağlamasın diye bu riski aldığını anlayamıyacak kadar muhalifsin ne yazık ki. Bu arada AKP o dönemde dahil HDP ile seçim ittifakına girmedi. Ne oy toplamasından bahsediyorsunuz acaba ? Ayrıca onun üstüne Kasım 2015 devamında 2017 referandumu 2018 Genel seçimleri ve 2019 yerek seçimleri oldu hepsinde 4 seçim geri sarmak yerine GÜNÜMÜZÜ KONUŞABİLSEN keşke...

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,235
Birader sen buralara, 2015'de aldigin oylarla geldin bilmem farkinda misin. Yani 2010'dan sonra direkt 2022'ye atlamadin. 2015 civarinda o zaman secilmek icin o toplara girdiysen, su an ihtiyacin olmadigi icin hatta ikna edemedigin icin girmiyorsun bu kadar basit. 2010'larda oy toplamak icin peskes cektiysen ve su an bunu yapmiyorsan, bunu Kilicdaroglu da yapabilir degil mi :) Bilale anlatir gibi de anlatmayalim yahu 2x2=4 iste.

Ruslar 26 askerini sehit ettikten sonra el pence kapisinda bekledin, ne zaman ABD'ye karsi gelsen ertesi ay Beyaz Ev'den cagirildin. Askerinin basina ABD cuval gecirdi umursamadin. Su an orta doguda bu iki kuvvetten bagimsiz hareket ettigini mi saniyorsun sen? Senin 2 tane askerini yaktilar canli canli, onlar bizim askerimiz degil dedin basta siyrilmak icin.
Bir kez bile yazdığıma cevap veremedin. Hiç cevap vermeyin daha iyi.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,092
AKP 2002'de iktidar oldu bilmem farkında mısın ?=

2015 seçimleri Çözüm süreci dönemi AKP'nin en az oy aldığı dönemdir ne saçamlıyorsun Allah aşkına. 2 polisin şehit edilmesi sonrası çözüm süreci bitirildi terör ile mücadele tam gaz yeniden başladıda AKP'nin oyları yüzde 49-52 lere çıktı. Yoksa 7 Haziran 2015'te AKP yüzde 41 oy aldı ve tek başına hükümet kuramadı.

Seçilmek için o yollara girmediğini kan dursun analar ağlamasın diye bu riski aldığını anlayamıyacak kadar muhalifsin ne yazık ki. Bu arada AKP o dönemde dahil HDP ile seçim ittifakına girmedi. Ne oy toplamasından bahsediyorsunuz acaba ? Ayrıca onun üstüne Kasım 2015 devamında 2017 referandumu 2018 Genel seçimleri ve 2019 yerek seçimleri oldu hepsinde 4 seçim geri sarmak yerine GÜNÜMÜZÜ KONUŞABİLSEN keşke...

Ya birader, 2015'deki secimde yuzde 40.7 ile tek basina iktidar olamayinca erken secime gidip ikinci secimde yuzde 49.5 ile oldun. Ilk secimde MHP yuzde 16.5, HDP ise yuzde 13.1 aldi sonra erken secime gittin ve yuzde 49.5 aldin. Bil bakalim MHP ile HDP'nin oyu ikinci secimde yuzde kac kaldi? 11.9'a 10.7. CHP'nin oyu iki secimde sadece yuzde 0.3 degisti. Bil bakalim MHP ve HDP'den azalan oylar kime gitti?

Simdi simdi diyip duruyorsun, sen buralara gecmiste yaptiklarin ile geldin. Gecmisi degerlendirmeden simdiye bakamazsin bu kadar basit.

Bir kez bile yazdığıma cevap veremedin. Hiç cevap vermeyin daha iyi.

50 mesajdir senin dedigine cevap veriyorum. 1 kere bile anlamadin. Bu secimin kaderini tek bir partiden gelen oylar degistirecekti o da HDP. Cunku HDP olmadan iki ittifakin da oyu ortalama yuzde 42-43-44 civari cikiyor hatta cumhur ittifakinin bir miktar daha fazla. Eger CHP bugun HDP oylarini almasaydi, AKP o oylari almak icin kapisinda yatacakti cunku biliyor ki bu secimde HDP kendi ittifakinda olsa net ilk turdan bitiriyordu.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Simdi simdi diyip duruyorsun, sen buralara gecmiste yaptiklarin ile geldin. Gecmisi degerlendirmeden simdiye bakamazsin bu kadar basit.

Sen geriye bakmaktan ÖNÜNE BAKMIYORSUN ki sorun orada... 2015'in seçimlerini tartışmıyoruz 2023 konumuz.

Ayrıca çözüm süreci bozulunca akıl var mantık var AKP nasıl HDP ile iş birliği yapmış veya ortak olmuş oluyor?

50 mesajdir senin dedigine cevap veriyorum. 1 kere bile anlamadin. Bu secimin kaderini tek bir partiden gelen oylar degistirecekti o da HDP. Cunku HDP olmadan iki ittifakin da oyu ortalama yuzde 42-43-44 civari cikiyor hatta cumhur ittifakinin bir miktar daha fazla. Eger CHP bugun HDP oylarini almasaydi, AKP o oylari almak icin kapisinda yatacakti cunku biliyor ki bu secimde HDP kendi ittifakinda olsa net ilk turdan bitiriyordu.

Sonunda CHP'nin 3-5 oy için HDP'nin kasısında yattığını ve sabah akşam selam çaktığını kabul ediyorsun.

Mesele şu ki ülkede kaliteli muhalefet yok diye boşuna demiyorum. HDP'nin eli mahkum zaten CHP'ye oy verecek iken boşu boşuna HDP'ye şirin görünme sevdasına muhalefet kendisini bitiriyor.

Not: Bu arada bu seçim sonucunda muhalefetin seçimi kazansa bile mecliste HDP'ye kendisini mahkum edeceğinide biliyorsundur inşAllah ? Ve HDP'nin babasının hayrına hiç bir şey yapmayacağono ve bir şeyler isteyeceğini vermezseniz hiç bir yasayı geçirmeyeceğinide biliyorsunuzdur inşAllah... Senin de söylediğin gibi muhalefetin toplam oyu yüzde 40 ları anca bulmuyor. Bu oran ile 360 vekil bulmayı geç 301 vekil bile bulamaz muhalefet.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,092
Sen geriye bakmaktan ÖNÜNE BAKMIYORSUN ki sorun orada... 2015'in seçimlerini tartışmıyoruz 2023 konumuz.

Ayrıca çözüm süreci bozulunca akıl var mantık var AKP nasıl HDP ile iş birliği yapmış veya ortak olmuş oluyor?

Sonunda CHP'nin 3-5 oy için HDP'nin kasısında yattığını ve sabah akşam selam çaktığını kabul ediyorsun.

Mesele şu ki ülkede kaliteli muhalefet yok diye boşuna demiyorum. HDP'nin eli mahkum zaten CHP'ye oy verecek iken boşu boşuna HDP'ye şirin görünme sevdasına muhalefet kendisini bitiriyor.

Not: Bu arada bu seçim sonucunda muhalefetin seçimi kazansa bile mecliste HDP'ye kendisini mahkum edeceğinide biliyorsundur inşAllah ? Ve HDP'nin babasının hayrına hiç bir şey yapmayacağono ve bir şeyler isteyeceğini vermezseniz hiç bir yasayı geçirmeyeceğinide biliyorsunuzdur inşAllah... Senin de söylediğin gibi muhalefetin toplam oyu yüzde 40 ları anca bulmuyor. Bu oran ile 360 vekil bulmayı geç 301 vekil bile bulamaz muhalefet.

CHP niye kapisinda yatsin sen diyorsun zaten HDP eli mahkum diye. Ikna etmek icin ugrasanlar dusunecekti onu. Daha once yapilmamis sey mi? Utanmasa ana avrat kufur eden Bahceli'den hakaret yemesine ragmen ayni masaya oturmussun, HDP ile niye oturmayasin.

Senin onunde 21 yildir iktidarda olan ve hali hazirda CV'si pek cok acidan kabarik birisi var. Bunun degismesi lazim, yerine gelecegin bundan kotu olma olasiligi yok zira diktator gibi at kosturamayacak. Bu gelecek kisi eger vaat ettiklerini buyuk oranda yapamazsa bir sonraki secimde gitme riskinin cok yuksek oldugunu biliyor. O yuzden mecburen calismasi lazim yoksa zaten gider. Ama ote yandan bu zamana kadar hicbir sey yapmasa bile secilecegini bilen birisi var. Dunyanin en iyi niyetli adami bile gelse boyle bir rehavet karsisinda yolsuzlasir. Zaten demokrasi aslinda cok optimum bir yonetim olmamasina ragmen onu ayakta tutan yegane sey de budur. Bunu bunu yapmazsam beni secmezler korkusu. Eger AKP bu surecte surekli secilmeyip en azindan 1 kere degisim yasasaydi bugun bambaska bir politika guduyor olacaklardi. Dunyanin en iyisi de olsa hicbir devlet yoneticisi hicbir yerde 21 yil kalmamali...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
CHP niye kapisinda yatsin sen diyorsun zaten HDP eli mahkum diye.

Terörle sonuna kadar mücadele edecez diyen bir AKP'ye vermek yerine terör ile mücadele tezkeresine bile hayır diyen CHP'ye veriyor adamlar işte. Veya teröre bulaşan belediyeye kayyum atarız diyen AKP yerine kayyuma son diyen CHP'ye veriyorlar. Veya teröre muhaşan milletvekilininin dokunulmazlığını düşüren AKP'ye karşı mecliste red oyu veren CHP'yi destekliyorlar... Veya hendek olanlarında halkı sokağa çağıran onlarca insannın ölümünden sorumlu tutulan. Apo'nun heykelini dikecez daha diyen Selahattin Demir'ı serbest bırakacaz sözleri veren CHP'ye oy verecez diyorlar !!! TAVİZİNİ ALIYOR YANİ...

Daha once yapilmamis sey mi?

Yapılmamış şey tabi. AKP hiç bir dönemde HDP ile seçim işbirliği veya ittifakı yapmadı.

Utanmasa ana avrat kufur eden Bahceli'den hakaret yemesine ragmen ayni masaya oturmussun,

Gene her zaman ki gibi geri sardın 2015-16'lara gittin gene. Darbe kalkışması sonrası devlet millet için elimizi taşın altına koyuyoruz diyerek makam mevki bakanlık istemeden destek verdi MHP...

Senin onunde 21 yildir iktidarda olan ve hali hazirda CV'si pek cok acidan kabarik birisi var. Bunun degismesi lazim,

Bak bu söyleme kısmen katılırım. Ama değişim deyip 12 yılda 10 seçim kaybeden liderlik vasfı olmayan herkese mavi boncuk dağıtan herkese selam çakan taviz veren 75 yaşında ki KK alternatifi değil işte sorun orada... ( Sen tıpış tıpış gidip oy verecen belki ama gençlerin veya çoğu insanının istediği beklediği muhalif lider o değil. ) Yoksa iyi bir aday olsa düzgün bir lider olsa kaliteli muhalefet ve değişim tabii ki çoğu zaman iyidir...

Reaksiyon puanı
984
Bütün bu tartışmalardan anladığım kadarıyla millet ittifakına verenler kemal kötü olsa bile erdoğan kadar kötü olamaz zaten ülke en dibe batmış daha da dibi olamaz diye oy verecek.
Her seçim bir risktir ve bu riski almak istiyor insanlar hakkımızda hayırlısı olsun o zaman.
Ben de artık belki de daha dibi görmeliyiz diye düşünüyorum çünkü o zaman bazı şeyler anlaşılabilir.
Anlaşılan bir sıfırlanma lazım ülkeye.Belki de böylesi daha hayırlıdır kimbilir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,092
Terörle sonuna kadar mücadele edecez diyen bir AKP'ye vermek yerine terör ile mücadele tezkeresine bile hayır diyen CHP'ye veriyor adamlar işte. Veya teröre bulaşan belediyeye kayyum atarız diyen AKP yerine kayyuma son diyen CHP'ye veriyorlar. Veya teröre muhaşan milletvekilininin dokunulmazlığını düşüren AKP'ye karşı mecliste red oyu veren CHP'yi destekliyorlar... Veya hendek olanlarında halkı sokağa çağıran onlarca insannın ölümünden sorumlu tutulan. Apo'nun heykelini dikecez daha diyen Selahattin Demir'ı serbest bırakacaz sözleri veren CHP'ye oy verecez diyorlar !!! TAVİZİNİ ALIYOR YANİ...

Yapılmamış şey tabi. AKP hiç bir dönemde HDP ile seçim işbirliği veya ittifakı yapmadı.

Gene her zaman ki gibi geri sardın 2015-16'lara gittin gene. Darbe kalkışması sonrası devlet millet için elimizi taşın altına koyuyoruz diyerek makam mevki bakanlık istemeden destek verdi MHP...

Bak bu söyleme kısmen katılırım. Ama değişim deyip 12 yılda 10 seçim kaybeden liderlik vasfı olmayan herkese mavi boncuk dağıtan herkese selam çakan taviz veren 75 yaşında ki KK alternatifi değil işte sorun orada... ( Sen tıpış tıpış gidip oy verecen belki ama gençlerin veya çoğu insanının istediği beklediği muhalif lider o değil. ) Yoksa iyi bir aday olsa düzgün bir lider olsa kaliteli muhalefet ve değişim tabii ki çoğu zaman iyidir...

Bu ulkenin derin devletinde MHP vardir zaten. Devlet dailerinin ust yonetimlerin hepsine bak MHP'liler vardir. Sen Bahceli yillardir niye gitmiyor saniyorsun... Bahceli'nin su an Erdogan'a isteyip de yaptiramayacagi hicbir sey yok. Ic islerini almis zaten birisi at kosturuyor. Esas en buyuk beka sorunu o. Bazen duvara karsi konusuyor hissine kapiliyorum.

Genclerin cogu da KK'ya dondu bu arada son 1-1.5 ayda hic merak etme. Ince'nin oylarinin bu kadar dususu, AKP'nin zaten genc tayfadan oy alamamasi bunun en net gostergesi. He kaldi ki degisimi saglamadan, yeni fikirlerin cikmasini da saglayamazsin cok net.

Bütün bu tartışmalardan anladığım kadarıyla millet ittifakına verenler kemal kötü olsa bile erdoğan kadar kötü olamaz zaten ülke en dibe batmış daha da dibi olamaz diye oy verecek.
Her seçim bir risktir ve bu riski almak istiyor insanlar hakkımızda hayırlısı olsun o zaman.
Ben de artık belki de daha dibi görmeliyiz diye düşünüyorum çünkü o zaman bazı şeyler anlaşılabilir.
Anlaşılan bir sıfırlanma lazım ülkeye.Belki de böylesi daha hayırlıdır kimbilir.

Abi Turkiye seviyesi bir ulke icin dibin dibindeyiz zaten. Biz Arjantin, Venezuela veya Afrika ulkesi degiliz. Dunya tarihinde bu kadar itibarli bir irk icin zaten dipteyiz...