Msi 970 gaming fx x8 9370'i destekliyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

gx252l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
msi 970 gaming anakart ve amd fx x8 9370 işlemci aldım fakat bilgisayar . Anakart işlemciyi destekliyor mu?

gx252l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ama bilgisayarcıma sordum msi`ı aramış ve desteklemiyor demiş

gx252l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
kesin bi bilgisi olan cevap yazabilirmi lütfen

gx252l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende öyle dedim araştırdım falan diye ama msi dedi diyince bişey diyemedim ama yarın bidaha söylim. acaba başka bi sıkıntı mı var bilgisayar açılmıyo dedi kurulum kısmını o yapıyodu.

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Sıkıntı başka yerdedir veya bir parça bozuk olabilir. İkisi uyumlu yoksa.

gx252l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
yarın ben bi sorarım duruma göre mesaj atsam olur mu ?

gx252l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
anakart 200w üstünde güç çeken işlemcileri desteklemiyomuş işlemci de 220w çekiyo.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Edit : Son yazıyı görmedim. Uyumluluğa baktım PDF olarak yayınlamış MSI sitesi 9xxx serisi yoktu listede.

USB den biosunu güncelleyin anakartın.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
O işlemci için yanlış anakart seçmişsiniz desteklese bile tam randıman çalıştırmaz 970 chipset zaten ilk çıktıklarında çoğu anakartı ıskartaya çıkardı mümkünse bu 2 liyi iade edip intel almaya bakın ille o işlemciyi istiyorsanız sağlam anakart şart .

gx252l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Daha uygun fiyatlı işlemciye uyumlu bir anakart var mı ??

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Daha uygun fiyatlı işlemciye uyumlu bir anakart var mı ??
Tabii ki var. O işlemci ile ona uygun anakart 1991 TL ediyor. Bu iki parça hem daha ucuz hem de çok daha güçlü;
* Intel Core i7 6700k
* MSI Z170A Gaming M5 veya bütçe yeterse M7.

Edit: Sanırım sen daha ucuz anakart sormuşsun. Hayır yok. Varsa bile çok fark etmez. Bu dediğim iki parça çok daha iyi.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Sanırım anlatamadık :) amd işlemciler ucuz ve basit görünsede performans almak zordur heleki dandik anakartlar ile birton sorun yaşarsınız özellikle fx9xxx lerde ! siz imkan varsa iade edin yukarda harun arkadaşın önerilerini bir inceleyin intel alın iyi bir i5 işlemci ve orta seviye bir anakart alacağınız amd den daha performanslı olur hatta i3 bile daha iyi bir tercihtir.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
İkisini de değiştirme imkanınız var ise Intel sistem tercih edin. Artık Zen mimarisini görene kadar APU sistem dışında AMD önermiyoruz.

gx252l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ahh ben dedim bilgisayarcıya o işlemciyi biraz düşürelim diye yaa :(

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
İşlemci İntel'lere göre zaten düşük :D Ama daha pahalı

gx252l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hepinize teşekür ederim. İşlemciyi satma kararı aldım fx 8370/8350 falan alcam.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Keşke öyle laf atmak yerine, "niye onu aldın da intel daha iyiydi" demek yerine soruna yaklaşıp ona cevap versek daha iyi olmaz mı?

Bu iki ürün teknik olarak uyumlu fakat tamamen üreticilerin işgüzarlığından kaynaklı olarak çalışmamaktadır. Bu işlemciyi bu anakarta taktığınızda "Bu anakart 200W üzeri işlemcileri çalıştıracak bir termal tasarıma sahip değildir" diyerek kendini kapatır.

Teknik olarak uyumludur, fakat uyarı mesajından da anlayacağınız üzere "termal tasarımınıa" güvenmediği için, yani "belki ısınır idare edemem" diye düşündüğü için yazılımsal olarak işlemcinin 200W üzeri güç çektiğini gördüğü anda çalıştırmamayı tercih eder. Bu işlemci 220W gerektiriyor, anakartın ise işlemciye yazılımsal olarak sağladığı maksimum güç 200W. Belki ilerleyen zamanlarda bir BIOS güncellemesi ile bu işlemciyi desteklemeyi de tercih edebilirler; fakat "işgüzarlık" dedik ya, böyle bir şey olmayacak muhtemelen.

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Keşke öyle laf atmak yerine, "niye onu aldın da intel daha iyiydi" demek yerine soruna yaklaşıp ona cevap versek daha iyi olmaz mı?

Bu iki ürün teknik olarak uyumlu fakat tamamen üreticilerin işgüzarlığından kaynaklı olarak çalışmamaktadır. Bu işlemciyi bu anakarta taktığınızda "Bu anakart 200W üzeri işlemcileri çalıştıracak bir termal tasarıma sahip değildir" diyerek kendini kapatır.

Teknik olarak uyumludur, fakat uyarı mesajından da anlayacağınız üzere "termal tasarımınıa" güvenmediği için, yani "belki ısınır idare edemem" diye düşündüğü için yazılımsal olarak işlemcinin 200W üzeri güç çektiğini gördüğü anda çalıştırmamayı tercih eder. Bu işlemci 220W gerektiriyor, anakartın ise işlemciye yazılımsal olarak sağladığı maksimum güç 200W. Belki ilerleyen zamanlarda bir BIOS güncellemesi ile bu işlemciyi desteklemeyi de tercih edebilirler; fakat "işgüzarlık" dedik ya, böyle bir şey olmayacak muhtemelen.
Sorusunu zaten cevapladık. Sen sadece ikinci kere söylemiş oldun

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233

Bizde öle cevap verdik zaten o işlemci o anakart ile sağlıklı çalışamaz ayrıca fx serisi rezalet bir seri olduğu için intel tercihi kullanıcılar için daha doğrudur fx9xx + pahallı anakart yerine iyi bir intel cpu ve orta seviye anakart tercihi daha mantıklıdır ille amd de durulucaksa ya işlemci downgrade edilir yada anakart upgrade edilir daha başka konuya nasıl yaklaşılabilir bilemiyorum sonuçta teknik olarak çözülebilecek bir durum değil üretici meselesi dediğiniz gibi.

Son mesajlar