Modifiyeli Windows Nasıl Oluşturulur?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Merhabalar.Kullandığımız Windows işletim sistemini nasıl iso dosyası haline getirebiliriz?Forumda daha önce böyle bir konu açmıştım ama istediğim cevabı da alamamıştım.
Şimdi sorum şu Windows iso dosyasını nasıl modifiye ederiz?Bu konu hakkında bir video ya da yazı varsa önerir misiniz?Bir de RT Seven Lite diye bir program varmış.Bu program nasıl kullanılır?Benim istediğim şeyi yapabilmem için sadece bu program yeterli midir?Yeterli değilse bu iş için gereken programları söyler misiniz?İyi günler.
@Ben Kenobi @__kadıköyRAP__ @Pc ci utkuversus @eronis @okinkurt @Mehmet Can Budak
--- Gönderi Güncellendi ---
Ya da bana önerebileceğiniz güzel ve güvenilir modifiyeli windows iso dosyası linki paylaşır mısınız?

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Rt Seven Lite çok uzun süredir güncellenmiyor, yaklaşık 7 yıldır.
Win Toolkit
Buradaki program ile yapabilirsin.

Ancak bu işin üstadları genelde komutlarla yapıyor.
Bu üstadlar da genelde şu forumda oluyor.
Misal Windows 7 bölümü
Windows 7
Burada yüzlerce konu var, araştırıp görebilirsin, misal benim bildiğim bu işi uzun yıllardır yapan murphy78 temel komutları ve DISM kodlarını vs açıklamış, görebilmek için üye olman gerekiyor.
Windows Integration Guide - murphy78

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Rt Seven Lite çok uzun süredir güncellenmiyor, yaklaşık 7 yıldır.
Win Toolkit
Buradaki program ile yapabilirsin.

Ancak bu işin üstadları genelde komutlarla yapıyor.
Bu üstadlar da genelde şu forumda oluyor.
Misal Windows 7 bölümü
Windows 7
Burada yüzlerce konu var, araştırıp görebilirsin, misal benim bildiğim bu işi uzun yıllardır yapan murphy78 temel komutları ve DISM kodlarını vs açıklamış, görebilmek için üye olman gerekiyor.
Windows Integration Guide - murphy78
Yardımınız için çok teşekkürler.İyi günler.
@Ben Kenobi Bir de bu konu hakkında NLite adında bir program var.Yükledim ama nasıl kullanılacağını bilmiyorum.Bu program hakkında bilginiz varsa yardımcı olur musunuz?

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
nlite falan çok eski programlar windows xp zamanında vardı, uzun süredir güncellenmiyor, gerçi bir ara geri döndüm diyordu geliştirici ne oldu bilmiyorum.
bir benim attığım program bir de winreducer en güncel ve en çok kullanılanlar, diğerlerine bakma bile.
winreducer linki şu
Home

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
@Ben Kenobi Bu Winreducer nasıl kullanılıyor?Bir de bu Winreducer sadece Windows 8 için mi?internette bu konuyla ilgili işime yarayacak pek bir şey bulamadım.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Verdiğim linke tıklayıp siteye baksan cevabı görürsün, windows 10 destekliyor.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Daha önce böyle bir program kullanmadıysanız alışmanız zaman alır.
O kadar zor değil aslında nerede takıldınız.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Daha önce böyle bir program kullanmadıysanız alışmanız zaman alır.
O kadar zor değil aslında nerede takıldınız.
Ya şöyle düzgünce anlatılan güncel bir video ya da yazı olsa yaparım belki.Vaktiniz var ise bana yardımcı olacak Türkçe bir video ya da yazı paylaşır mısınız?

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Bu programlar zaten çoğu aynıdır, nlite olsun, rt seven olsun, oradaki seçeneklerin çoğu aynı çünkü tek yaptıkları DISM komutlarına arayüz oluşturmak.
Türkçe kaynak imkansız, oradaki her bir seçeneği ancak yabancı forumlardan açıklamalarını bulabilirsiniz.
Google'da ingilizce olarak arattığınız takdirde oradaki seçeneklerin açıklamalarıyla ilgili detaylı bilgiler ve tartışmalar bulabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
227
Sizin belirttiklerinizi tecrübe etmedim denemedim. Tavsiyede etmem. Rainmeter diye bir program ile masaüstü motifiyle etmiştim harika olmuştu.

Ayrıca W10 red gelecek o yeterlidir diye düşünüyorum.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Sizin belirttiklerinizi tecrübe etmedim denemedim. Tavsiyede etmem. Rainmeter diye bir program ile masaüstü motifiyle etmiştim harika olmuştu.

Ayrıca W10 red gelecek o yeterlidir diye düşünüyorum.
Galiba dediğiniz program masüstünü modifiye ediyor.Benim demek istediğim nasıl Windows iso dosyasına istediğim program vb. şeyleri ekleyip çıkarmaktı.Sizce bunu nasıl yapabilirim?

Super.User

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yardımınız için çok teşekkürler.İyi günler.
@Ben Kenobi Bir de bu konu hakkında NLite adında bir program var.Yükledim ama nasıl kullanılacağını bilmiyorum.Bu program hakkında bilginiz varsa yardımcı olur musunuz?
ben programla ilgilianlatımlar yaptım Super User buradan bulabilirsin ve kendi sistemini kendin modifiye edebilirsin
Bu programlar zaten çoğu aynıdır, nlite olsun, rt seven olsun, oradaki seçeneklerin çoğu aynı çünkü tek yaptıkları DISM komutlarına arayüz oluşturmak.
Türkçe kaynak imkansız, oradaki her bir seçeneği ancak yabancı forumlardan açıklamalarını bulabilirsiniz.
Google'da ingilizce olarak arattığınız takdirde oradaki seçeneklerin açıklamalarıyla ilgili detaylı bilgiler ve tartışmalar bulabilirsiniz.
Super User buyrun türkçe ntlite kullanımı

Super.User

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Super User buyrun türkçe ntlite ku
@Super.User Tam olarak hangi video? Linkini paylaşır mısınız?
kanaldaki videolar içinde ntlite ile ilgili birçok anlatım var. kanalı inceleyip iso dosyası üzerinde neyapmak istiyorsan ilgili videoyu bulup aynı işlemleri yapabilirsin.