Modem Tavsiye (Hangisini Almaliyim)

En iyi modem markasi (hiz, kopma, cekim alani, vs. ozellikler ortalamasi alindiginda) hangisidir ?

• Kullanılan toplam oy
    8

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar Merhaba
Evde miladini dolan modemi degistirip hem bugunumu hem yarinimi kurtaracagim bir modem almak istiyorum. Pek anlamadigim bi konu oludugundan bir bilene danisayim dedim. Bir kac alternatifte buldum netten ama hangisini almaliyim bilmiyorum.
Evde TV, XBOXONE, 4-5 adet Telefon, 2 adet laptop bagli. Isten gelince direk film indirmeye baslarim sureklide online oyunlar oynarim. Yani internette kopma olmasin hizi dusmesin ping yuksek olmasin en gerekli olanlar.

TP-LINK TD-W9970 300 Mbps --- 150 TL
Airties Air 5750 1200 Mbps --- 288 TL
TP-LINK TD-W9980 600 Mbps --- 310 TL

Asus DSL-N17U 300Mbps --- 298 TL (Asus RP-N12 N300 Menzil Arttırıcı Hediyeli)

veya Kardesim bunlar cop para verme bosuna sunu al daha iyi diyeceklere de kapimiz acik.Biliyorum bu konuda cok fazla konu acilmis hepsini okudum ama herkesin talepleri veya butcesi farkli oldugundan biri digerine uymuyor maalesef.

Batuhan Baygül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aga bence 300 mbs artat bile evde 5 telefon 2 pc 1Ps4 1 WiiU Biz 125mbps yetiyor

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ZyXEL al bence ZYXEL VMG8924 300MBPS-1300MBPS VDSL2/VPN/3G DESTEKLI KABLOSUZ-AC 4 PORT ADSL2+ MODEM - Teknosa buna benzer varsa veya daha yüksek bütçen varsa.
Veya şu asus modemi al wifi ac desteği falan 3-4 yıl yeter sana Asus RT-AC1200G+ Dual-Band AC1200 Torrent,Bulut,VPN,EWAN,USB Fiyatı

Arkadasım bu modem olayını anlamadıgımdan soruyorum. ılk modem ZYXEL 300mbps aynı fiyata 1200 mbps olan modemler var. Airtiesin vs. 3G-4G ozellıklerı kullanmayacagım bı ozellık ve bu ozellık yuzunden fıyatı artmıs herhalde o modemın??
Birde 2. olan ASUS modeli de modemmi yoksa access point mi ?

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Kullanmayacağın/kullanamayacağın özellikler mevcut çoğunda. TP-LINK TD-W9970 300 Mbps --- 150 TL olan modem her işini görür. Fazla para vermeye gerek yok. TP-LINK iyi markadır.

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kullanmayacağın/kullanamayacağın özellikler mevcut çoğunda. TP-LINK TD-W9970 300 Mbps --- 150 TL olan modem her işini görür. Fazla para vermeye gerek yok. TP-LINK iyi markadır.
Tavsiye için teşekkürler. o modem benımde ilk tercih ettiğim modemdi lakin nette araştırınca yorumlarda genelde 2 oda ötede çekmiyor denildiği için tereddütte kaldım açıkcası. Yarın öbür gün tekrar sorun yaşamak istemiyorum. O yuzden bir kere alayım bir kere para vereyim istiyorum.

darkgamer_gs

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Kardeş bende senin gibi yakın zamanda kendime modem aldım ve ilk aldığım marka ZyXEL idi ama hem çekim olsun hem de kopma falan açısından eğer bir de TTnet kullanıyorsan sıkıntı oluyor. Bende değişim yapıp gidip kendime AirTies Air5650 ürünü aldım hem çekim kalitesi hem de çalışma açısından kaliteli ki ben kendi oturduğum evin sokağına girerken daha çekmeye başlıyor. Aynı zamanda Bittorrent. Nas desteği falan da var. Tek eksiği 5 ghz desteği olmaması ama çok da sıkıntı olacağını düşünmüyorum doğrusu.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Tavsiye için teşekkürler. o modem benımde ilk tercih ettiğim modemdi lakin nette araştırınca yorumlarda genelde 2 oda ötede çekmiyor denildiği için tereddütte kaldım açıkcası. Yarın öbür gün tekrar sorun yaşamak istemiyorum. O yuzden bir kere alayım bir kere para vereyim istiyorum.
Şu an ikamet ettiğim konutta arities marka modem de kullandım ama tek kat dışında randıman vermiyordu. Şu an tp link kullanıyorum iki katta da güzel bir çekim yakalıyorum. Bir oda ölü noktada, orası için de mevzi genişletici deneyeceğim.

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şu an ikamet ettiğim konutta arities marka modem de kullandım ama tek kat dışında randıman vermiyordu. Şu an tp link kullanıyorum iki katta da güzel bir çekim yakalıyorum. Bir oda ölü noktada, orası için de mevzi genişletici deneyeceğim.

Tp link hangi modeli olmadı onu alayım bende