modem sürekli ağdan düşürüp alıyor acil yardım!

keremsan34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
superonline 5 yıllık kullanıcısıyım, her yıl yaz ayında bir kez de olsa kesin rastladığımız bir arıza var. modemin dibindeyiz. telefonlarla tabletlerle internete bağlanamıyoruz. 2-3 saniyede bir bağlayıp atıyor wifi simgesi bir gidiyor bir geliyor modem ağdan düşürüyor sonra geri alıyor ( modemde tüm ışıklar sabit olması gerektiği gibi yanıyor 4 ışık da) jamerdan şüphelendi superonline teknik ekibi türk telekoma arıza kaydı bırakıldı. türk telekom sorunun binadan modeme gelen kabloda sorun tespit edildiğini dedi, kablo soğukdan dolayı dış yüzeyinde biraz soyulma var kabuğunda ama kopma gibi bir durum söz konusu değil sadece kablonun dış yüzeyi hava şartları nedeniyle soyulmuş? NOT : ( modeme en uzak odada sorunsuz bir şekilde internete bağlanıyoruz kafayı yemek üzereyiz 1 aydır bu sorunla uğraşıyoruz) eski seneler olurdu geçerdi şimdi geçmedi bir türlü sizce bu sorun neden kaynaklanıyor bilgisi olan arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. bu yüzden superonline iptal edip turknete geçtim. ekipler kuruluma gelince soracağım bu durumu bana yeni bir port açılınca bu sorunum çözülür mü?( yeni modem aldım denedim sorun devam ediyor ?) ama sizin yardımınıza acil ihtiyacım var