Yardım Modem arayüzünde bilmediğim bir ayarda değişiklik yaptım ve internete bağlanamıyorum

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,217
Bir soru sormak için modem arayüzüne girdim, güvenlik ayarlarının altında "...'yi listelemeye izin ver" falan diyordu. O ayar kapalıydı ve açmak için bastım. "WPA kapanması lazım" dedi, tamam dedim ve restart attım. Şimdi Wi-Fi görünüyor fakat cihazlardan bağlanamıyorum. Sıfırlamadan nasıl bağlanabilirim?
IMG_20240520_131006.jpg

Son düzenleyen moderatör:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,468
Modeme ethernet kablosu ile bağlanıp, arayüzüne girerek ayarlardan değişiklik yapman gerekiyor. Marka ve model bilgisi verirsen daha fazla yardımcı olunabilir.

vigilantemre

Profesör
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,863
Ethernet kablosu ile bağlanma şansınız varsa fazla uğraşmanıza gerek kalmaz, ama böyle bir imkanınız yoksa modemi sıfırlamak işe yarayabilir, genelinde reset tuşu bulunuyor. Sıfırladıktan sonra WiFi ağınız şifresiz hale gelir ve varsayılan adına döner, oradan tekrar arayüz erişimi sağlayıp şifresini ayarlayabilirsiniz ve adını değiştirebilirsiniz.

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,217
Modeme ethernet kablosu ile bağlanıp, arayüzüne girerek ayarlardan değişiklik yapman gerekiyor. Marka ve model bilgisi verirsen daha fazla yardımcı olunabilir.
Ethernet kablosu ile bağlanma şansınız varsa fazla uğraşmanıza gerek kalmaz, ama böyle bir imkanınız yoksa modemi sıfırlamak işe yarayabilir, genelinde reset tuşu bulunuyor. Sıfırladıktan sonra WiFi ağınız şifresiz hale gelir ve varsayılan adına döner, oradan tekrar arayüz erişimi sağlayıp şifresini ayarlayabilirsiniz ve adını değiştirebilirsiniz.
Maalesef bilgisayarım yok önce de böyle olmuştu, kendim bir şekilde sıfırlayıp kurmuştum fakat çok düzgün kurulumum yapamamıştım illa dükkana gitmem gerekti evden yapmaya yardım edebilirseniz sıfırlarım.

Router: WT 302