Mobil Oparatörler Genel Şi̇kayet Konusu ( Bimcell, Pttcell, Teknosacell, Vestelcell Dahil... )

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Turkcell pahalı ama nispeten daha adil diyebiliriz fakat yine de küçükten kazık attığı oluyor yani :D Özellikle faturalı ve taahütlü tarife ve paketlere kullanıcıları zorlaması ve bunu yaparken de altyapı çalışmalarını bahane göstermesi gerçekten millete haksızlık diye düşünüyorum. Sorun çözmede Turkcell diğerlerine fark atar, orası da bir gerçek ama aşırı pahalı. Turkcell için müşteri hizmetleri uygulamasında robot asistan kullanılması da insanın sabrını zorlayan bir olumsuz yön, çünkü söylenen hiç bir şeyi doğru anlayıp yönlendiremiyor ve müşteri hizmetlerinden bir insana aktarana kadar ölüp ölüp diriliyorsunuz :p

Vodafone neredeyse hiç kullanmadım ama kullanmak da istemem çünkü turktelekom kadar kötü olduğunu bir çok yerden okudum...

turktelekom, aman Allah'ım .... Dünyanın belki de en kötü oparatörüdür şahsi fikrim ve zerre kadar da millete, vatandaşa acıyan bir kuruluş değil. İlk fırsatta vatandaşın iliğini, kanını sömürmeye varan, sabır taşlarını çatlatan bir vampir, yamyam diyebilirim. Kesinlikle uzak durulmalı.

Bimcell hem faturasız (kontör mantığı) hem de taahhütsüz oluşu ile piyasada tek ama buraya dikkat turktelekoma bağlı bir yapısı olduğundan müşteri hizmetleri de dahil her şeyi yine de turktelekom !!! İşte bu yüzden kazık yeme olasılığı son derece fazla ve duyduğum, bizzat tecrübe ettiğim kadarı ile de en ufak bir sorunda veya haksızlıkta baştan kaybediyorsunuz, yani hakem taraf tutuyor :D

Pttcell, vestelcell, teknosacell filan fişman ise farklı ve vatandaşa özel olumlu bir taraflarını ben görmedim... Hepsi faturalı ve sanırsam taahhüt isteyen turktelekom varyantı, insanın başına bela işletmeler (şahsi fikrim).

Bunlar düşüncelerim, eğer paraya kıyıp paramla rezil olmak istemiyorum diyenlerdenseniz TURKCELL tek seçenek.
Yok eğer taahhütsüz ve faturasız bir hat kullanmak istiyorsanız ama turktelekom altyapısına ve müşteri hizmetlerine katlanabilirseniz BİMCELL diğer bir seçenek.

Bu konu tecrübe, görüş ve deneyimleri özgürce yazabildiğimiz bir genel konu olsun :) Sadece sizin değil, çevrenizdekilerle de ilgili her türlü gelişme ve bilgiyi yazmanız hepimiz için yararlı olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekleme yapayım, pttcell de faturasız hat satışlarına başlamış ve ilginç tarife ve paketler çıkarmış :

1618748958842.png

1618749001477.png

1618749214455.png

1618749446445.png

1618749588135.png

Son düzenleme:

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,144
4 senedir Vodafone kullanıyorum, her taahhüt bitişine doğru Turkcell'e geçeceğim diyorum ancak üşengeçlikten kalıyor. İstanbul'un göbeğindeyim ama dağlarda bile çekeceğini iddia ederlerken 5 tik göremiyorum. Şu anda bile 4 tik görürken kendi odama geçtiğimde bu 2-3 tik arası oynuyor. Üniversitede ise eksi katlara indiğimizde Turkcell hat kullananlar rahat rahat arama yaparken benimki çekmiyor bile. Vodafone pişmanlıktır arkadaşlar. :D

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Abi al birini vur ötekini tekirdağda bir deprem oldu tüm iletişim felç. Hepsi bizden değil diye tweet atıyor. Birtanesi çıkıp delikanlı gibi şu yoğunluğa dikkat çekip 2ser gb net veya dk veya türlü hediye ile özür diliyoruz diyemedi. Sonuçta can kaybı olmadı şükür millet affederdi anlayış gösterirdi.

Not : Artık turkcell de geçecek o vay 4 bir yanda çeken operatör klişesini..

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Abi al birini vur ötekini tekirdağda bir deprem oldu tüm iletişim felç. Hepsi bizden değil diye tweet atıyor. Birtanesi çıkıp delikanlı gibi şu yoğunluğa dikkat çekip 2ser gb net veya dk veya türlü hediye ile özür diliyoruz diyemedi. Sonuçta can kaybı olmadı şükür millet affederdi anlayış gösterirdi.

Not : Artık turkcell de geçecek o vay 4 bir yanda çeken operatör klişesini..
Kesinlikle katılıyorum, bir sorun olduğunda kesinlikle topu taça atıyorlar, hiç yüzleri de kızarmıyor... :( Ama kötünün iyisi diye işte bizim çabamız :)

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Kesinlikle katılıyorum, bir sorun olduğunda kesinlikle topu taça atıyorlar, hiç yüzleri de kızarmıyor... :( Ama kötünün iyisi diye işte bizim çabamız :)
O zaman hediye konusunda daha bonkör ve mesajlaşma ile müşteri hizmetleri gibi daha kaliteli hizmet anlayışı acısından turkcell :)

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,513
Türk Telekom ile Vodafone u kıyaslamak istedim burada.
Her operatör başta güzeldir. Bayiye gidilir güzel bir paket seçilir faturalı olarak sözleşme yapılır. 1 sene o operatörde kalacaksındır.
Türk Telekom sanırım en avantajlı paketleri çıkaran firma. Fiyat/içerik diyorum buna. Fiyatı ucuz içeriği fazla. Genelde pek sorun çıkmadığı için çoğu kişi memnun. Şehirde genelde yavaş çeker, köyde piknikte telefon çekmez orası ayrı bir konu. Fakat sözleşme bitmeye yakın ararlar sizi. Hızlı bir konuşma ile size anlatırlar. Sadece tek anladığınız şey onaylıyor musunuz olur. Tane tane tekrar anlatılınca paketiniz artıyor fakat bu sefer fiyatta artıyor. Aynı pakette kalmak isteseniz bile 20 lira gibi fiyat farkları isteniyor. İstemeyince ise size saygılı olan müşteri temsilcisi birden 180 derece dönüyor ve neden başka operatör en büyük altyapı ağı bizde başka operatöre geçseniz bile bizimle muhatap olacaksınız gibi "TEKEL" olduklarını düşünerek size zorla ellerinde tutmaya çalışıyorlar. Sözleşme bitip başka operatör e geçince de size genel merkezde problem oldu diyip avukata verilecek günde bir arama yapıp 200 liraya varan ücretler isteniyor.

Vodafone güzeldir iyidir hoştur. Genelde problem yaşamadığınız için memnunsunuzdur. Fiyat /içerik oranı da güzeldir. Ne azdır ne fazla. Fakat Vodafone da bir sorun olduğu zaman 1 haftaya varan bekleme süreleri vardır. 1 hafta içinde genelde sorun çözülür ve memnuniyetiniz devam eder. Sözleşme bitmesine yakın aranırsınız size güzel güzel bir paket anlatılır içerik yükselir fakat fiyatta 10 lira yükselmiş olur. Aynı pakette kalmak isterseniz aynı ücrete kalabilirsiniz. Başka operatöre geçmek isteğinizi söylediğiniz de ise sizin tercihiniz memnun iseniz sözleşme yenileyebiliriz değilseniz başka operatöre geçebilirsiniz diyorlar. Çekim gücü benim yaşadığım kadarıyla Türk Telekom dan daha iyidir. Şehirde merkezinde ya hızlı ya yavaştır. Köyde piknikte genelde hep çeker. İnternetsiz bile kalmazsınız.

2 operatör deneyimlemiş birisi olarak Vodafone mu Türk Telekom mu deseniz kesinlikle Vodafone derim. Diğer operatörleri deneyimler isem mutlaka yazarım...

KralTektir

Asistan
Reaksiyon puanı
258
Turkcell candır eğer turkcell alama imkanınız varsa alın sabah akşam müşteri hizmetleri sorularımı yanıtladı ve bana yardımcı oldu öğrenciseniz kesinlikle geçin vadafonede yeni aya geçince internetler gider iken turkcell de kalan gbleriniz bı sonrakine aktarılıyor özellikle müşteri hizmetleri ebru hanım burdan ona selam olsun genel olarak ebru hanım çıkıyor ve bana gerçekten her konuda yardım ediyor evt ara sıra kazık diyebileceğimiz durumlar oluyor ama bir çok kampanya ve birçok harika şeyi var umarım böyle devam ederiz turkcell

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
2010 dan itibaren tt kullanıyorum çok memnunum
Hayret ettik doğrusu, tarife ve paketini bizimle paylaşır mısın? Fiyatı ve müşteri hizmetleri açısından da değerlendirir misin? Çünkü titiye memnun olan insan sayısı neredeyse yok gibi bi şeydir ? Acaba diyorum yanlış mı yazdın?

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Türkcellin faturasız paketleri ile vodafone ve türk telekomun paketlerinin arasında 5 tl ya oynuyor ya oynamıyor fiyatları hep eşit 5-10 tl de çekim gücü kalitesi ve müsteri hizmetlerindeki profesyonel cözümlerine değer çok hediyede veriyor tükcell 15 seneden fazladır turkcelliyiz

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
turkcell'den bimcell'e geçiş yaptım 2 aydır bimcell kullanıyorum. paketim 42 liralık. pakette 20 gb var. 50 lira yükleme yapınca aylık 5 gb hediye veriyor. kredi kartı ile uygulamadan yükleme yapınca haftalık 2 gb daha hediye veriyor. ve 42 liralık paketi alırsam haftalık 20 gb daha hediye veriyor. yani 42 liraya toplamda 47 gb alıyorum. 47 gb internetin 25 gb aylık geçerli. geri kalan 22 gb ilk hafta geçerli. :) ve çok memnunum ses kalitesi internet hızı çekim gücü bulunduğum bölgede gayet iyi :)

Son düzenleme:

Dertsizali

Profesör
Reaksiyon puanı
2,177
Turkcell pahalı ama nispeten daha adil diyebiliriz fakat yine de küçükten kazık attığı oluyor yani :D Özellikle faturalı ve taahütlü tarife ve paketlere kullanıcıları zorlaması ve bunu yaparken de altyapı çalışmalarını bahane göstermesi gerçekten millete haksızlık diye düşünüyorum. Sorun çözmede Turkcell diğerlerine fark atar, orası da bir gerçek ama aşırı pahalı. Turkcell için müşteri hizmetleri uygulamasında robot asistan kullanılması da insanın sabrını zorlayan bir olumsuz yön, çünkü söylenen hiç bir şeyi doğru anlayıp yönlendiremiyor ve müşteri hizmetlerinden bir insana aktarana kadar ölüp ölüp diriliyorsunuz :p

Vodafone neredeyse hiç kullanmadım ama kullanmak da istemem çünkü turktelekom kadar kötü olduğunu bir çok yerden okudum...

turktelekom, aman Allah'ım .... Dünyanın belki de en kötü oparatörüdür şahsi fikrim ve zerre kadar da millete, vatandaşa acıyan bir kuruluş değil. İlk fırsatta vatandaşın iliğini, kanını sömürmeye varan, sabır taşlarını çatlatan bir vampir, yamyam diyebilirim. Kesinlikle uzak durulmalı.

Bimcell hem faturasız (kontör mantığı) hem de taahhütsüz oluşu ile piyasada tek ama buraya dikkat turktelekoma bağlı bir yapısı olduğundan müşteri hizmetleri de dahil her şeyi yine de turktelekom !!! İşte bu yüzden kazık yeme olasılığı son derece fazla ve duyduğum, bizzat tecrübe ettiğim kadarı ile de en ufak bir sorunda veya haksızlıkta baştan kaybediyorsunuz, yani hakem taraf tutuyor :D

Pttcell, vestelcell, teknosacell filan fişman ise farklı ve vatandaşa özel olumlu bir taraflarını ben görmedim... Hepsi faturalı ve sanırsam taahhüt isteyen turktelekom varyantı, insanın başına bela işletmeler (şahsi fikrim).

Bunlar düşüncelerim, eğer paraya kıyıp paramla rezil olmak istemiyorum diyenlerdenseniz TURKCELL tek seçenek.
Yok eğer taahhütsüz ve faturasız bir hat kullanmak istiyorsanız ama turktelekom altyapısına ve müşteri hizmetlerine katlanabilirseniz BİMCELL diğer bir seçenek.

Bu konu tecrübe, görüş ve deneyimleri özgürce yazabildiğimiz bir genel konu olsun :) Sadece sizin değil, çevrenizdekilerle de ilgili her türlü gelişme ve bilgiyi yazmanız hepimiz için yararlı olabilir.

Ekleme yapayım, pttcell de faturasız hat satışlarına başlamış ve ilginç tarife ve paketler çıkarmış :

Ekli dosyayı görüntüle 148263
Ekli dosyayı görüntüle 148264

Ekli dosyayı görüntüle 148266

Ekli dosyayı görüntüle 148269
Ekli dosyayı görüntüle 148270
Teşekkürler..

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Türkcellin faturasız paketleri ile vodafone ve türk telekomun paketlerinin arasında 5 tl ya oynuyor ya oynamıyor fiyatları hep eşit 5-10 tl de çekim gücü kalitesi ve müsteri hizmetlerindeki profesyonel cözümlerine değer çok hediyede veriyor tükcell 15 seneden fazladır turkcelliyiz
Turkcellin faturasız paketleri var mı gerçekten? Taahhütsüz mü ayrıca? Bahsettiğiniz paketleri bize bağlantısıyla paylaşır mısınız? 5-10 TL değil de iki katı fiyat biliyorum ben...

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Turkcellin faturasız paketleri var mı gerçekten? Taahhütsüz mü ayrıca? Bahsettiğiniz paketleri bize bağlantısıyla paylaşır mısınız? 5-10 TL değil de iki katı fiyat biliyorum ben...
turkcell faturasız paketler

turkcell faturasız taahhütsüz ama ödeme sistemi faturalı gibi paketler

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
turkcell faturasız paketler

turkcell faturasız taahhütsüz ama ödeme sistemi faturalı gibi paketler
İyi de hangi paket burda ucuz ? Hepsi kıyaslandığında bimcell yarı fiyatında... Sen bimcell den daha avantajlı bir tarife gördün mü, biliyor musun, o tarifeyi direk yaz ki bilelim...

Bu arada üyeleri karıştırmışım :D

Son düzenleme:

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Hayret ettik doğrusu, tarife ve paketini bizimle paylaşır mısın? Fiyatı ve müşteri hizmetleri açısından da değerlendirir misin? Çünkü titiye memnun olan insan sayısı neredeyse yok gibi bi şeydir ? Acaba diyorum yanlış mı yazdın?
Bir seneye yakın aşımsız 10gb 1000 dakika ve 1000 SMS kullanıyorum 29₺. Sorun yaşamadığım için müşteri hizmetlerini pek aramadım aradığımda da ulaştım açıkcası sıkıntı yaşamadım.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

Ekli dosyayı görüntüle 148263
Ekli dosyayı görüntüle 148264

Ekli dosyayı görüntüle 148266

Ekli dosyayı görüntüle 148269
Ekli dosyayı görüntüle 148270
Vodafone kullanıyorum, ilk zamanlarda yapılan kazık gerçekten sinir bozucuydu. Sözde internet veren bir çarkı var, sadece sürpriz veriyor ve hiç bir işe yaramıyordu. Keşke taahüt almasaydım diyordum.

Sonra ise bayağı düzelttiler. Ara ara haftalık 20 GB aldığım oluyor. Şimdilik memnunum.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
İyi de hangi paket burda ucuz ? Hepsi kıyaslandığında bimcell yarı fiyatında... Sen bimcell den daha avantajlı bir tarife gördün mü, biliyor musun, o tarifeyi direk yaz ki bilelim...

Bu arada üyeleri karıştırmışım :D
ben turkcell ucuz demedim sadece paketleri istediğin için yardımı olmak için paketlerin linkini paylaştım

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
ben turkcell ucuz demedim sadece paketleri istediğin için yardımı olmak için paketlerin linkini paylaştım
Hocam seni diğer forumdaş ile karıştırmışım, sonradan ekledim :) constantin87 cevap yazdı sandım.

Dertsizali

Profesör
Reaksiyon puanı
2,177
Vodafone kullanıyorum, ilk zamanlarda yapılan kazık gerçekten sinir bozucuydu. Sözde internet veren bir çarkı var, sadece sürpriz veriyor ve hiç bir işe yaramıyordu. Keşke taahüt almasaydım diyordum.

Sonra ise bayağı düzelttiler. Ara ara haftalık 20 GB aldığım oluyor. Şimdilik memnunum.
Ben de o vodafone çarka turkcell in salla kazanına nefret ediyorum adı hediye sonra o hediyeler yuzunden tarife fiyati artırıyorlar.. yani el kesesinden ağalık yapiyorlar...