Soru MIUI 13 güncellemesi geldi geri gitti

Ensbz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi günler ben Poco x3 NFC kullanıcısıyım dün gece mıuı 13 güncellemesinin geldiğini fark ettim ve sabah güncellemeye karar verdim sabah download işlemi tamamlanacakken ağ bağlantısından dolayı iptal etmek zorunda kaldım ağ bağlantısı tekrar geldiğinde güncellemeleri kontrol ettim fakat mıuı 13 yoktu konuyla alakalı bilgisi olan yardım edebilir mi lütfen?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
İyi günler ben Poco x3 NFC kullanıcısıyım dün gece mıuı 13 güncellemesinin geldiğini fark ettim ve sabah güncellemeye karar verdim sabah download işlemi tamamlanacakken ağ bağlantısından dolayı iptal etmek zorunda kaldım ağ bağlantısı tekrar geldiğinde güncellemeleri kontrol ettim fakat mıuı 13 yoktu konuyla alakalı bilgisi olan yardım edebilir mi lütfen?
Cihazı yeniden başlat,eğer gelmezse 1 haftaya geri gelir.Güncelleme politikası bu.Bir nevi kontrol ediliyor.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bende Xiaomi Mİ9T kullanıyorum bu kasım 3.yılına girecek MIUI 13 alacak mı almayacak mı belli değil resmen telefonun pabucu dama atıldı oysa ki Mİ9T aşırı eski bir telefon değil nereden baksan 3 yaşında bir telefon
Mi9T benim ilk ve son Xiaomi telefonum olacak. Android alırsam Samsung S serisinden giderim ama benim gönlüm İPhone'dan yana

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
Bende Xiaomi Mİ9T kullanıyorum bu kasım 3.yılına girecek MIUI 13 alacak mı almayacak mı belli değil resmen telefonun pabucu dama atıldı oysa ki Mİ9T aşırı eski bir telefon değil nereden baksan 3 yaşında bir telefon
Mi9T benim ilk ve son Xiaomi telefonum olacak. Android alırsam Samsung S serisinden giderim ama benim gönlüm İPhone'dan yana
Orta seviye bir cihaz için normal hocam.Zaten güncelleme yapmayın.Stabil olduğunuz sürümde kalın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer MİUİ 13 alırsa da Android 9'dan 12'ye kadar 3 Android güncellemesi,MİUİ 10'dan 13'e 4.MİUİ güncellemesi olacak.Gayet normal.Daha ne bekliyorsunuz ki?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Orta seviye bir cihaz için normal hocam.Zaten güncelleme yapmayın.Stabil olduğunuz sürümde kalın.

Eğer MİUİ 13 alırsa da Android 9'dan 12'ye kadar 3 Android güncellemesi,MİUİ 10'dan 13'e 4.MİUİ güncellemesi olacak.
hocam 12.1.5 sürümündeyim Android 12 gelmesini zaten beklemiyorum ama en azından Android 11 tabanlı MIUI 13 gelmesini isterdim.
Hocam zaten İPhone'a gececem Mİ9T'yi babama vereceğim planım bu şekilde

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
3.Dalga da cihazın MİUİ 13 alacak %95

hocam 12.1.5 sürümündeyim Android 12 gelmesini zaten beklemiyorum ama en azından Android 11 tabanlı MIUI 13 gelmesini isterdim.
Hocam zaten İPhone'a gececem Mİ9T'yi babama vereceğim planım bu şekilde
Gelecek zaten.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
3.Dalga da cihazın MİUİ 13 alacak %95

Gelecek zaten.
gelene kadar biz ağaç oluruz hocam. İPhone'dan başkası yalan cidden 5 sene İPhone 5s kullandım yazılım anlamında bir kere bile beni yarı yolda bırakmadı üstelik İPhone'u daha rahat kullanıyorum Mİ9T kullandığım süre zarfında ben İPhone'u ne kadar özlediğimi fark ettim.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
gelene kadar biz ağaç oluruz hocam. İPhone'dan başkası yalan cidden 5 sene İPhone 5s kullandım yazılım anlamında bir kere bile beni yarı yolda bırakmadı üstelik İPhone'u daha rahat kullanıyorum Mİ9T kullandığım süre zarfında ben İPhone'u ne kadar özlediğimi fark ettim.
Hocam normaldir ? Android'lerin ömrü 3-4 yıl.Ve fiyat bandı farklı.3000TL'lik cihaz.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam normaldir ? Android'lerin ömrü 3-4 yıl.Ve fiyat bandı farklı.3000TL'lik cihaz.
2800'e aldırmıştım şuanda muadilleri 7-8 bin lira hocam

hocam İPhone'a geçeyim Mİ9T'yi babama verecem zaten güncellik takıntısı yok ortalama bir kullanıcı işini fazlası iile görür

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
2800'e aldırmıştım şuanda muadilleri 7-8 bin lira hocam

hocam İPhone'a geçeyim Mİ9T'yi babama verecem zaten güncellik takıntısı yok ortalama bir kullanıcı işini fazlası iile görür
Şu an cihazın ikinci elleri YD(2500-3000) Yurt içi (3000-3500). O bizim ekonomimizin sorunu maalesef.Mi9T günümüzde olsa 7500-8000TL olurdu.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Alınır.Neden alınmasın? 2-3 sene götürür.
Cünkü orta segmente 10 bin lira vermek mantıklı gelmiyor en basitinden ben Mi12 Lite'a veya Redmi Note 11 Pro'ya 10 bin vereyim Oppo Reno modelleri SD720G olan modele neden 7-8 bin vereyim
Şuanda kullandığım Mi9T orta segment bir telefon ve 3.yılına girdi işimi görüyor ama ben İPhone'u çok özlediğimi fark ettim en kısa zamanda geçerim inşallah

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
Cünkü orta segmente 10 bin lira vermek mantıklı gelmiyor en basitinden ben Mi12 Lite'a veya Redmi Note 11 Pro'ya 10 bin vereyim Oppo Reno modelleri SD720G olan modele neden 7-8 bin vereyim
Şuanda kullandığım Mi9T orta segment bir telefon ve 3.yılına girdi işimi görüyor ama ben İPhone'u çok özlediğimi fark ettim en kısa zamanda geçerim inşallah
10K verilmez.5-7K verilir.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bende F/P alınacaksa Xiaomi Sağlamlık ve Donanım Alınacaksa Samsung Görsellik vb. şeyler içinde iPhone alınması taraftarıyım.
Hocam Xiaomi F/P özelliğini kaybetti son zamanlarda kendini bir halt sanmaya başladı
Samsung'un hem donanım hem de arayüzü daha iyi yani ben Android alacak olsaydım Samsung'un S serisinden alırdım ama ben IOS, tasarım, 2.el değeri gibi sebeplerden dolayı İPhone tercih ediyorum ayrıca aksesuar çeşitliliği daha fazla kılıf vs.