Mining konusunda tavsiyeleriniz nelerdir

BestAlphaKing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
400 bin tl param var şu anda sizce mining yapmak mantıklı yaparsam eğer aylık ne kadar para bırakır elektrik masrafları felan herşeyi söylerseniz

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Bence riskli eğer paran fazla ise bir şeye ihtiyacın yoksa tabi ki yatır illa gelir giderden yüksek olur lakin bel bağlayacaksan aşırı riskli.

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Suan ıcın Balına durumu ama hazıran dan sonra etkılesım yasayabılır, sımdııkı surecte bir kısımla altın veya dolar alıp veya avrupada ki bır hesapta nakıtı tutup deger kazanabılırsınız.

Minig Hazır sıstem değil Kendınız toplaıdgınız sıstemleri aliniz,suanda Kartlar ve sıstemler ebesıne pranga atıyor alınırmı dersen? alınmaz keza verdıgın parayı cıkarması yanı sıra elektırık masrafını hesab edersen bu ıs ıyı durum vermez.

Cunku 700 kw en az yakacak 1 ayda yaz kuruna göre 650-750 ıdı kı suan bu durumlar farklı.

Döviz ama kısa az revac cok fazla almayın bir kısım, cok fazla alıp da Merkez Bankası el atarsa ki bu on donemde ılla olucak kaybedersınız, kısa kuru yukseldıgınde elden cıkarıp kar a gıdın.

Ama yıne dıyorum Bu meblan var sa Avrupada Bir bankada güzel kurda beklemen senın ıcın daha cazıptır.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Bende meraklıyım bu işe. Bende girmeyi düşünüyorum ama henüz tatmin edici seviyede sistem alabilecek sermayem yok. Sahibinden de çeşitli güçlerde hazır mining sistemleri var. Daha doğrusu adam sıfır donanımlarla gözünüzün önünde toplayıp çalışır halde size teslim ediyoruz diyor. Başlıklarda belirtiliyor zaten 150mh 200mh 300 500mh gibi güçler var. Atıyorum almayı düşündüğünüz sistem kaç mh veriyorsa güncel kurlarla getirisini hesaplayan siteler var minerstat gibi. Bir tane ilan gördüm belirttiğiniz bütçeye göre. 377 bin tl istiyor 625mh veriyormuş. Yazdım siteye 625mh 2200w elektrik tüketimi ile ayda ne kadar kazanç sağlar diye. 19163₺ toplam gelir, 1441₺ elektrik tüketimi 17722₺ net kâr diyor. Yalnız sistemin kendini amorti etme süresi biraz belirsiz. Şu anda 22 ay gibi görünüyor ama bu süre coin fiyatlarına ve tl deki değer kaybına bağlı olarak azalabilir de artabilir de.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,841
Her çeşit coin var risk elbette var ama benim fikrime göre oldukça az ve doların bu denli yükselmesi tl nin değer kaybetmesi göz önüne alındığında gerçekten iyi para getiriyor. Ben tek kart üzerinden kazıyorum şimdilik. Asgari ücretli bir işe girdim yeni başladım. Biriktirdikçe kart alacağım. Ben öneririm yalnız kartların bakımını iyi yapmanız lazım. Sistem olarak da hiveos öneririm. Elektrik içinde regülatör aldım 3kva lık. Şimdilik iyi gidiyor ilerde daha da ilerleteceğim.

BestAlphaKing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Her çeşit coin var risk elbette var ama benim fikrime göre oldukça az ve doların bu denli yükselmesi tl nin değer kaybetmesi göz önüne alındığında gerçekten iyi para getiriyor. Ben tek kart üzerinden kazıyorum şimdilik. Asgari ücretli bir işe girdim yeni başladım. Biriktirdikçe kart alacağım. Ben öneririm yalnız kartların bakımını iyi yapmanız lazım. Sistem olarak da hiveos öneririm. Elektrik içinde regülatör aldım 3kva lık. Şimdilik iyi gidiyor ilerde daha da ilerleteceğim.
Şu an ne kadar kazanıyorsun bide elektrik faturası kaç tl geliyor hocam