Micro Sim

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Arkadaşlar
Birkaç gün önce bir turkcell bayisinden iphone 4s aldım. Önceki telefonumda kullandığım sim kartı micro sim haline getirdim fakat turkcell deki görevli iphone için ayrı bir sim kart almam gerektiğini yoksa telefonun sim kartı herhangi bir güncelleme sırasında kilitleyeceğini söyledi. Bu doğru mudur?
Teşekkürler

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Niye kilitlensin verdikleri telefonun orjinalinde Türkçe yoksa sonradan eklenmişse bide spot cihazsa kilitlenir jailbreak diye bi yöntemle açıyolar sürüme uygun yazdılarmı.. Fakat Turkcell böyle bi telefon satmışsa çüş derim artık.. Normalde öyle bi olay olmaması lazım Turkcell in verdiği veya Tr den alınan garantili
simfree iphone larda.. yazılım yükseltmesiyle kilitlenmez verdikleri telefonda bi dalavare yoksa dediğim gibi...

misal burda satılan telefon bile yazılım yüklemesiyle kilitlenmiyo simfree değilse verdikleri cihaz kilitlenir..

http://www.sahibinden.com/en/listin...-16-gb-63685509/detail/?source=promotion_topl

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
büyük bir ihtimal sana sim locklu kırılmış cihaz kakalamışlar :D faturan varsa sorun yok ama fatura yoksa direk iade et geç derim daha 3 hafta önce arkadaşımın başına geldi :) iphone aldım dedi güncelleyelim dedi bi güncelledik o da ne cihaz simlock lu :D

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım cihaz sim locklu filan değil. Adam kırılıp micro sim haline getirilen sim kartın sıkıntı çıkaracağını söyledi ama ben internette kullandığı sim kartı kesip micro sim haline getirdikten sonra kullandığını söyleyen çok kişi gördüm. Acaba iphone 4s de bunu engelleyip sadece orijinal micro sim kartlarla çalışabilecek hale mi getirdiler diye düşündüm

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşım cihaz sim locklu filan değil. Adam kırılıp micro sim haline getirilen sim kartın sıkıntı çıkaracağını söyledi ama ben internette kullandığı sim kartı kesip micro sim haline getirdikten sonra kullandığını söyleyen çok kişi gördüm. Acaba iphone 4s de bunu engelleyip sadece orijinal micro sim kartlarla çalışabilecek hale mi getirdiler diye düşündüm

En son senin dediğin ihtiml kalıyor ama oda değil emin ol S3 lerdede microsim yapıp normal hatları sorunsuz kullanıyolar.. Hatla alakası yok eğer simfree ise yeni bi güncelleme varsa yükselt bi eğer kitenirse direk götür iade et o simlock ludur....

iphoneshift

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardesım 2000liralık telefon almışsın 12.5TL verip microsim mi alamıyosun :D

Reaksiyon puanı
2,146
Senden bir de mikro sim parası almak için kandırmaya çalışmışlar diye düşündüm.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
kardesım 2000liralık telefon almışsın 12.5TL verip microsim mi alamıyosun :D

Kardeşim mi? Bi akrabalığımız olduğunu sanmıyorum. Benim kullandığım sim karı kesip kullanma sebebim adamların elinde micro sim kart olmamasıydı. Nereye ne kadar para vereceğimi sana soracak değilim.