Mi 9T Pro - İnstagram Video Kalitesi

azizomerr

Öğrenci
2 Aralık 2019
5
0
1
33
Arkadaşlar selam,

mi 9t pro veya baska xioami cihazlarda ister telefondan 4k video çekip instagramdan story atın istersenizde instagramın kendi kamerasından video çekip atın videolar yüklendikten sonra çözünürlük çamur gibi oluyor 144p kalıtesinde adeta.

elimde samsung cihaz var bunda öyle bir sorun yok fakat ixoami telefonlarında böyle bir sorun var. Çözüm konusunda bilgisi olan varmı?

ahm@

Profesör
29 Ocak 2017
2,186
1,379
293
22
Androidlerin genelinde bu durum var çektiğiniz kalitede atmıyor instagrama.

Tommy Vercetti

Profesör
12 Aralık 2012
2,621
1,634
358
28
Fotoğraf ve videoları Instagram ın kamerasından değilde telefonun kendi kamera uygulamasından çekip paylaşınca daha kaliteli olduğunu söylüyorlar.

azizomerr

Öğrenci
2 Aralık 2019
5
0
1
33
Androidlerin genelinde bu durum var çektiğiniz kalitede atmıyor instagrama.
Artık eskisi gibi değil hocam cogunda çözüldü mesela galaxy s9+kullanıyorum ilk aldıgımda vardı ama yaklaşık 1.5 yıldır tepe model hiçbir android telefonda görmedim bu sorunu değiştirmek istiyordum fakat bu durum canımı sıktı çözüm varsa yine değiştiricem yoksa da s9+ la yola devam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fotoğraf ve videoları Instagram ın kamerasından değilde telefonun kendi kamera uygulamasından çekip paylaşınca daha kaliteli olduğunu söylüyorlar.
yok hocam denedim 4k çektim yine aynı görüntü çamur aynı görüntüyü kendi telefonum galaxy s9+ la çektim 0 kayıp oldugu gibi attı atıyor

Tommy Vercetti

Profesör
12 Aralık 2012
2,621
1,634
358
28
Artık eskisi gibi değil hocam cogunda çözüldü mesela galaxy s9+kullanıyorum ilk aldıgımda vardı ama yaklaşık 1.5 yıldır tepe model hiçbir android telefonda görmedim bu sorunu değiştirmek istiyordum fakat bu durum canımı sıktı çözüm varsa yine değiştiricem yoksa da s9+ la yola devam
Mesaj otomatik birleştirildi:

yok hocam denedim 4k çektim yine aynı görüntü çamur aynı görüntüyü kendi telefonum galaxy s9+ la çektim 0 kayıp oldugu gibi attı atıyor
Instagram 4k desteklemez zaten 720p30fps çekip tekrar deneyin. Birde telefonun galerisinde paylaş seçeneklerinde Instagram varsa oradan paylaşın. Yani Instagram uygulamasına hiç gitmeyin.

azizomerr

Öğrenci
2 Aralık 2019
5
0
1
33
Instagram 4k desteklemez zaten 720p30fps çekip tekrar deneyin. Birde telefonun galerisinde paylaş seçeneklerinde Instagram varsa oradan paylaşın. Yani Instagram uygulamasına hiç gitmeyin.
yardımınız için teşekkürler hocam :) 2 farklı ixomi telefonda dediklerinizi yaptım ama olumsuz yine çamur gibi yabancı kaynaklardan da bakıyorum da böyle bir sorun var evet ama cozumunu bulamadım henuz