MEB tabletleri hack 'leme

Bu konuyu okuyanlar

asamet61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Camiler'dede Müftülük izniyle bazen bağış toplanıyor. Ve bu bağişlar için makbuz verildiğini çok nadir gördüm. Son verdiğim bağış, yan kutuya atılmıştı. Paramımı beğenmediler, yoksa ayrı bir yere mi yönlendirildi, orası kafama takıldı ve son bağışım olmuş olsun. Daha önceleride, senelerce her gördüğümde acıyıpta para atıverdiğim bir sakat amca ile, bir gün yolda sapasağlam yürürken karşılaşmıştım. O günden beri dilencileride ne zaman karşılaşsam kovarım. Yardım severliğimiz her önüne gelen tarafından acımasızca sömürülüyor. Sevap işlediğimizi sanırken, salak durumuna düşürülüyoruz. Meb onaylıyor olabilir, ama denetlediğini hiç sanmıyorum.

ben belediyede çalışıyom yardım niyetiyle yanıma gelenleri sosyal işlere git diye azarlıyom valla tavsiye ederim :D çünkü sosyal işler yardım yapıyo.

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar ben birşey merak ediyorum. muhabbet bayağı ilerlemiş. hani biz bütün teknolojiyi yurtdışından alıyoruz ya. acaba kaç kişinin evinde vestel, arçelik gibi markalar var. Tv alırken Lg mi alıyoruz Vestel mi? yerli otoya destek aranırken kaç kişi çıktı acaba yerli malına nasıl baktığımız malum. hurdadır, çöptür diyen kendimiziz. kendi ürettiğimizi kendimiz kötülüyoruz sonra apple kuyruklarında sabahlıyoruz.
tablet konusuna gelecek olursak onun çocuklara veriliş amacı belirli. sıra çizen arkadaş o sıra senin değilki devlet malı. devlet malına zarar vermek mi seni özgür yapıyor. o zaman git askerde komutanın masasını çiz orada anlatırlar özgürlüğü sana. ne de olsa oda özgürlük. acaba sırf derste f.book ve t.ter gibi oyun gibi işlerle uğraşıp neden hiç aramızdan şu yazılımı da ben yaptım avrupalı bunu kullanıyo çıkmıyo diyene rastlamadığımı şimdi anlıyorum. eklenti programlarla bir şeyin kilidini açmak kolay ama neden kendi yazdığım yazılımla o kilidi açıp övünmüyoruz. belki ozaman alacağı tepkiler farklı olacaktır.

O dediğin yerli mallarının sahipleri park olaylarında başı çeken para babacıkların sahipleridir. Kendi ülkesini çorba yapmaya çalışan dombalağın ürününü alacak değilim şahsen. Ha dersin gidip de israilin amerikanın malını niye alıyosun vatan hainine vermektense gider ona veririm. Bizim dingillerde akıl getirsin.

asamet61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O dediğin yerli mallarının sahipleri park olaylarında başı çeken para babacıkların sahipleridir. Kendi ülkesini çorba yapmaya çalışan dombalağın ürününü alacak değilim şahsen. Ha dersin gidip de israilin amerikanın malını niye alıyosun vatan hainine vermektense gider ona veririm. Bizim dingillerde akıl getirsin.

bu konuda aynen katılıyorum sana. ama sonuçta oraya destek vermeyen firmalarda var bunları da kullanabiliriz. Örneğin vestel yada destek verdi ben bilmiyorum.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Oncelikle bende 9. Sınıfa gidiyorum o senden daha bigiliyim sozunu bir anlık sinirle yazdım. Sen beni yanlıs tanıyorsun yani beni bilmiyorsun bende seni bilmiyorum ama sunu soyliyim anadolu lisesine gidiyorum anlattıgın turden birisi degilim kızlarla konusmam kankalarımla sınıfta takılırız sigara vb. Seylere hic merakım olmadı sevgili felan bu illetlere bulasmadım Allah korkusu olan efendi biriyim bence daha fazla beni kotulemeye calısma
arkadaş sen nesin ya :D
bende anadolu lisesine gidiyorum...
valla ben seni kötülemdim :) dil anlatıma ve edebiyata ağırlık ver :) bahsettiğim kişi sen değilsin yani :) senin lisede okuduğunu nerde bileyim. git bir daha oku yazdıklarımı.

ve kendini inanılmaz güçleri olan enteresan kişilikli sıradışı biri olarak görme..

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Bizdede general mobile e tab var kardeşime verdiler. Ama hangisi bilmiyorum 4 mü 10 mu fikrim yok. Kocaeliye özel bize verilenler heralde yazılımı boot ekranı falan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi falan yazıyordu. Tablete gelince. Her ayarı var.Kablosuz falan. Asphalt 8 dahil kasmadan her oyun oynanıyor. Face falan herşeye girebiliyorum.720 p HD filmleri kasmadan falan izleyebiliyorum. Aynı tabletse eğer sizinkilere bişeler yapmışlar dağıtmadan önce.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Ha millet hiç kimsenin şu anki güncellemeyle yapamadığı root atmayı başardım. Fakat yanlışlıkla cihaz yöneticisi sildim gitti sistem servise gitcek :biggrin:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bildiğiniz üzere çoğu liseye tabletler dağıtılmaya başlandı. bize verilen tablet General Mobile E-tab 4
tabletlere oyun felan yükleniyor. bunda bir sorun yok fakat internet konusunda biraz sorunumuz var. facebook twitter youtube ve diğer sitelere karşı güvenli internet var. bu yüzden bunlara girilmiyor. fakat Free VPN programı ile bu sorun ortadan kalkıyor. İşte linki:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cx.GN0201W0101&hl=tr

fakat bu programı sonradan yükleyemebilirsiniz çünkü general mobile ekipi forumları takip ediyor. Mesela DNSet programını yüklediğinizde anında tabletten kaldırıldığı göreceksiniz.

tabletin kablosuz ağı açık kalıyor kapatma şansınız yok. ayarlar bölümünden de kablosuz ayarları kaldırılmış. bugün biraz uğraştım ve ayarlar menüsünde kablosuz ayarlarını göstermeyi başardım fakat wifi yi kapattıktan sonra açılmasında sorun çıkıyor.tableti yeniden başlatmak gerekiyor . tam olarak sorunu düzelttiğimde sizlerle paylaşacağım.

birde tabletler bilgisayara bağlanmıyor. usb sürücüsünü yüklememe rağmen MEB bu konuda sıkı bir güvenlik almış. tablet açılırken tablet algılanıyor fakat açıldığı anda bağlantı gidiyor. bu da sanırım içindeki EBALock programından kaynaklanıyor. bu programı durdurabilirsem bu sorunda ortadan kalkıcak gibi.

bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

rootladıysan eba uygulamalarını silebilirsin

emrecanozdemir7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
devlet dağıtıyo falan AB falan saçma bence ben devlet lisesinde okuyorum kadıköy anadoluda bizim okulun yanında senjösef var özel fransız okulu biz burda general mobile alırken onlar ıpad alıp apple tv de işliyo derslerini bizim gibi fatih isimli akıllı tahta benzeri televizyonlarda değil

ORASI tek bir lise.tüm ülkeye ipad dağıtmak kolay mı? buldunuzda bunuyorsunuz.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
ORASI tek bir lise.tüm ülkeye ipad dağıtmak kolay mı? buldunuzda bunuyorsunuz.

General mobile dağıtıyorlar da ne oluyor, adamların dağıttığı tablet 700 küsür liralık. Kötü değil yani :thumbup:

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Oo öyle deme 4 çekirdek 1,4 gHz 2 mp kamera .. iyi bunlar çok iyi

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Feyyysboook dersten daha önemli, dimi yani. Birileri oralarda zaman geçirecekki diğer birileride okuyup adam olsunlar, bir zamanlar feyyssbookta zaman geçirenlerde okuyanların hizmetkarı olsunlar. Devam çocuklar devam aynen böyle feyssboooka devam.:sleeping:

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
konu çok dağıldı da benim tablet elimde kaldı açılmıyor. tableti kapatıp şarja koydum. tekrar açtığımda general mobile yazısı geliyor sonra siyah ekranda kalıyor. önerebileceğiniz bişey varsa söyleyin

Ha millet hiç kimsenin şu anki güncellemeyle yapamadığı root atmayı başardım. Fakat yanlışlıkla cihaz yöneticisi sildim gitti sistem servise gitcek :biggrin:

benim tablette açılmıyor wipe data factory reset yaptım normalde olması gerekiyor fakat benim tablete işlemedi sistem çöktü komple heralde

benim tablette açılmıyor wipe data factory reset yaptım normalde olması gerekiyor fakat benim tablete işlemedi sistem çöktü komple heralde

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
konu çok dağıldı da benim tablet elimde kaldı açılmıyor. tableti kapatıp şarja koydum. tekrar açtığımda general mobile yazısı geliyor sonra siyah ekranda kalıyor. önerebileceğiniz bişey varsa söyleyin

Öğretmenine teslim et.Özür dile.Bir daha da bilmediğin işlerle uğraşma,güzel mi ?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784

Dostum wipe data/factory reset ve wipe cache hepsini denedim benim de aynı sorun var. Servise gitmesi şart görünüyor. Okul müdür yardımcısına söyle kapatıtktan sonra bir daha açılmadı de servise yollayacaklar ben daha yollamadım ama en yakın zamanda yollayacağım ben de. Siyah ekran çıkıyor on dakikada bir saat ekranı gelip gidiyor di mi :D kapatma tuşuna baya basılı tut tablet kapansın şarj bitmesin. Servis şart.

700 lira olurmu le :biggrin:
en fazla 200 liraya gelmiştir tanesi

Tablet dağıtılmadan önce piyasa fiyatı 700 dü. Şimdi bin beş yüz falan olmuştur :D

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=385184]by_hacker[/MENTION]

Al kirdin kirdin... ben sana elleme demistim :p

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Dostum wipe data/factory reset ve wipe cache hepsini denedim benim de aynı sorun var. Servise gitmesi şart görünüyor. Okul müdür yardımcısına söyle kapatıtktan sonra bir daha açılmadı de servise yollayacaklar ben daha yollamadım ama en yakın zamanda yollayacağım ben de. Siyah ekran çıkıyor on dakikada bir saat ekranı gelip gidiyor di mi :D kapatma tuşuna baya basılı tut tablet kapansın şarj bitmesin. Servis şart.

Tablet dağıtılmadan önce piyasa fiyatı 700 dü. Şimdi bin beş yüz falan olmuştur :D
Servise yollamana gerek yok ben %70 e kadar sarj ettim tekrar denedim ilkten olmıycak gibidi ama sonra oldu

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Nasıl oldu :huh:

Servise yollamana gerek yok ben %70 e kadar sarj ettim tekrar denedim ilkten olmıycak gibidi ama sonra oldu
Şunu bi tekrar aç bana oluyorsa servise boşa uğraşmayalım sendeki sorun nasıldı, ne yaptın düzeldi ?

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Nasıl oldu :huh:

Şunu bi tekrar aç bana oluyorsa servise boşa uğraşmayalım sendeki sorun nasıldı, ne yaptın düzeldi ?

benim tablet açtığımda general mobile yazısı 7-8 defa dönüyordu. sonra siyah ekranda kalıyordu. wipe data/factory reset yaptığımda da tablet donuyordu 5 dk sonra yeniden başlayıp yine kalıyordu siyah ekranda. sonra tableti sarja koydum. yaklaşık %70 civarındayken tekrar denedim. ilkten dondu sandım yine ama sonra işlem devam etti yaklaşık 5 dk sürdü. sonra recovery mod ekranına döndü. reboot system now dedim açıldı :)

bi dene olmazsa mesaj atarsın

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Ben şarja koymadan denediğimde 2 saat boyunca dödüğünü yaşadım. Sen şarjdayken mi açmaya çalıştın yoksa şarj ettikten sonra mı ?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Tamam deniyim

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bazı arkadaşlar Hababam Sınıfı filmindeki babalar gibi. Örneğin:

- Bunların elinden tableti alacaksın, sorun çözülecek.
- O engelleri niye koydular düşündünüz mü?
- Onlar size ders çalışın diye veriliyor!

vs.. Neydi o Hababam Sınıfı'ndaki diyalog?

- Daha ne yapacağız Mahmut Bey? Cebinden parasını eksik etmedik, ne istediyse gönderdik, istediği her şeyi aldık..
+ Eğitim, çocuğun cebine para koymak değildir efendim! Cebine para koymakla, istediği her şeyi (tablet) almakla onunla ilgilenmiş olmazsınız!

Şimdi daha dünyadan habersiz olan, "kantır", "volftim", "nayt onlayn" oynamaktan beyni dönmüş çocukların eline tablet tutuşturup "eğitim" yaptığımızı zannediyoruz. Sonra da çocuklara kızıyoruz eğitim kötü diye. Eş*k herifler, tableti kullansalar eğitim süper olacak, hep çocukların yüzünden eğitim falan yerlerde hep ah bu çocuklar yok mu? Halbuki ne istedilerse aldık... :)

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Yok açılmıyor :)

- Daha ne yapacağız Mahmut Bey? Cebinden parasını eksik etmedik, ne istediyse gönderdik, istediği her şeyi aldık..
+ Eğitim, çocuğun cebine para koymak değildir efendim! Cebine para koymakla, istediği her şeyi (tablet) almakla onunla ilgilenmiş olmazsınız!

Şimdi daha dünyadan habersiz olan, "kantır", "volftim", "nayt onlayn" oynamaktan beyni dönmüş çocukların eline tablet tutuşturup "eğitim" yaptığımızı zannediyoruz. Sonra da çocuklara kızıyoruz eğitim kötü diye. Eş*k herifler, tableti kullansalar eğitim süper olacak, hep çocukların yüzünden eğitim falan yerlerde hep ah bu çocuklar yok mu? Halbuki ne istedilerse aldık... :)
:) :)

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Hem bizim gibiler yüzünden siteden uzaklaştım deyip,ardından geldiğin zaman bizim gibilere laf atmak için gelmen ne kadar ilginç bir tesadüf ? Kantır,naytonlayn oyna diyen de eğitim sistemi zaten değil mi ? Sen o tableti kır evladım,kantır yükle,yükleyemediğin oyun olursa yardımcı oluruz diyeceksin ki adamdan sayılabilesin :)

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345

aaaa, bak sen. buraya da gelmiş :D

o verdiğin örneklerden ilkini yaparsak ilgilenmiş ve sorunu çözmüş oluruz :)

madem eğitime bu kadar meraklısın, konuyu açan arkadaşa bir nasihat edebilirdin. amacına göre kullan diye.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Elbette onun amacına göre kullanması gerekiyor da; "amaç" çürük zaten sorun o ki? Yani çocuklara tablet dağıtarak eğitim kalitesi mi yükseldi? Eğitim sorunları mı çözüldü? Yani uygulama baştan yanlış, sen sonunu tartışıyorsun. O yanlışla bu sonuca ulaşılması gayet doğaldır; mesajımın anlamı budur.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Ne kadar ironiktir; "eğitim" için tablet dağıtıyoruz, ama çocuklar amaç dışı kullanmasın diye elli tane kilit koyuyoruz. Halbuki onları "eğit"ebilmiş olsaydık, amaç dışı zaten kullanmazlardı. Demek ki eğitememişsiniz. Hatta bir de üstüne yasağı delenlere kızıp "ellerinden alalım" diyorsunuz, demek sizin kendiniz de eğitilememişsiniz; ama bugün eğitim veriyorsunuz. Çok doğal bir sonuçtur bu durum. Özür kabahattan büyük.

Anlayacağın güzel kardeşim, eğitimin çürük olduğunu bu durum gayet net özetliyor. Hala da "l*n bir dk bir yerde yanlış yapmışız" deyip bari "amaç dışı kullanmak" konusunda eğitim vereceklerine, bir de tutup "ceza"ya, fişlemeye kalkışıyorlar. Bu kilitleri kırayım diye belki 50 kişi geldi bana şimdiye kadar, hepsini de geri çevirdim, yapmadım, böyle kullanacaksınız dedim, hata etmişim galiba.. Yok artık, yok artık diyeceğim de, yarın daha fazla şaşırtmasınlar diye nazar etmek istemiyorum.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Hıhı evet.Herşey eğitimde bitmez,insanda da birşeyler vardır.Hayat konusunda benden tecrübeli olman gerekir,ne yazık ki birkaç önemli noktayı kaçırmışsın.