Mavi ekran sorunu

theender

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu sorunu mutlaka daha önce duymuşsunuzdur.vista home premium kullanıyorum.bilgisayarımda (laptop) bazen bi mavi ekran çıkıyor 100'e kadar sayıyor ve daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıyor.acaba bu ne sorunudur nasıl düzeltebilirim??

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bıos güncellemesi'ni Yaparsanız Büyük İhtimalle Sorun Ortadan kalkacaktır bu sorun bi sende değil bi Çoğu Kişide Gördüm Çoğu Kişi Raam dan Yada ekran kartından yaptığını Düşüne bilir İlk Önce senden isteğim biosunu güncelle ondan sonra Olmasa Ozaman Raamdan Yada ekran kartından olduğunu düşüne biliriz yada Yazılımla Alakalı bi sorun ola bilir.

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bıos güncellemesi'ni Yaparsanız Büyük İhtimalle Sorun Ortadan kalkacaktır bu sorun bi sende değil bi Çoğu Kişide Gördüm Çoğu Kişi Raam dan Yada ekran kartından yaptığını Düşüne bilir İlk Önce senden isteğim biosunu güncelle ondan sonra Olmasa Ozaman Raamdan Yada ekran kartından olduğunu düşüne biliriz yada Yazılımla Alakalı bi sorun ola bilir.

Bende de o sorun vardı fakat lap top da degil. C veya d e tıklar tıklamaz mavi ekran veriyor.Büyük bir ihtimalle yazılım dan dolayı biçimlendirince geçer.Ram ve ekran kartını kontrol ettim problem teşkil etmedi.

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bende de o sorun vardı fakat lap top da degil. C veya d e tıklar tıklamaz mavi ekran veriyor.Büyük bir ihtimalle yazılım dan dolayı biçimlendirince geçer.Ram ve ekran kartını kontrol ettim problem teşkil etmedi.

Orda yazmışım Zaten Biostan Sonra Akla gelcek Soru Şudur

Ekran kartı Raam Yada Herhangi bi Yazılımdan Yada İşletiM Sisteminden V.s sevgiler.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
100 e kadar sayıyor derken. Ben daha önce hiç görmedim.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
sorunun ram le ilgili olduğuna çok yüksek ihtimal veriyorum son günlerde ram eklemesi yaptıysan yada var olan ram i değiştirdiysen sorunu başka yerde arama kalitesiz ram ler bunu yapar sorun devamlı değil arada bir özellikle ilk açtıktan sona 3 dk içinde oluyor olmadığı zaman kapatana kadar sorun çıkmıyor sanırım

ozturkselcuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ısınma, beta sürücü, virtual drive-deamon tools-alcohol 120 tarzı programların uyumsuz sanal sürücü driverları, yeni eklenmiş bir ram-hdd-işlemci gibi bir sürü neden olabilir.mavi ekran sırasında yazan hata kodunu söylersen daha kolay yardımcı olabilirim.
0X000007, 0X000004 gibi...

theender

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ısınma, beta sürücü, virtual drive-deamon tools-alcohol 120 tarzı programların uyumsuz sanal sürücü driverları, yeni eklenmiş bir ram-hdd-işlemci gibi bir sürü neden olabilir.mavi ekran sırasında yazan hata kodunu söylersen daha kolay yardımcı olabilirim.
0X000007, 0X000004 gibi...

mavi ekran hata kodu
0x0000050

yardımlarınızı bekliyorum

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
çok hızlı bir şekilde sayıyor bende olunca direk format çakıyorum :)

asdasdasd222

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadasım bak önce ramları yuvasından cıkar sonra yuvaları temizle sonra ram takmadan bilgisayarı aç 1-2 saat dursun sonra tak ramini yine hata verirse ben burdayım xD

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
BIOS güncelleme önerilmiş fakat BIOS güncelleme çok basit bir iş değildir. Kolaydır ama sakattır. Yanlışa tahammül etmez..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
0X000007 Benmki Çözümü Nedir Yardımlarınızı Bekliyorum